ارسال به سراسر کشور

ارسال سریع و امن به سراسر کشور

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

گیاه مناسب آپارتمان

اگر قصد خرید گل ویا گیاهی برای آپارتمان خود را دارید برای انتخابی مناسب با توجه به محیط وشرایط نگهداری گیاه بایستی به پنج سوال زیر پاسخ دهید.در نظر داشته باشید که برآورده شدن نظریه شما در بین همۀ خواسته‌ها مهم‌ترین خواسته‌ به شمار می‌آید.

۱- آیا به دنبال گیاهی هستید که بتواند در تمام روزهای سال در معرض دید باشد؟
گیاهان برگی ظاهر مطلوب خود را کلا در سراسر سال حفظ می‌کنند، تا آنجا که همواره می‌توانند به شکلی مطلوب در معرض دید باشند. وضعیت گیاهان گلدار پیچیده‌تر است.بعضی از آن‌ها را در دوره محدودی می‌توان در معرض دید گذاشت. وقتی دوره گلدهی آن‌ها به پایان رسید، دیگر جایی در اتاق نخواهند داشت. اما بعضی دیگر را می‌توان در سراسر سال در معرض دید قرار داد.

۲- وقت مهارت شما در نگهداری گیاه چقدر است؟
بعضی از گیاهان عمر طولانی دارند. مانند گیاهان گوشتی معمولی (اگر خیلی آب به آن‌ها داده نشود)، و نخل مرداب (اگر به آن آب فراوان داده شود.) تعداد گیاهانی که در این گروه قرار می‌گیرند، خیلی زیاد است. این نوع گیاهان دامنه وسیعی از شرایط را تحمل می‌کنند، در طرف دیگر، گروهی از گیاهان قرار دارند که «ظریف» یا «شکننده»اند.

۳- برای گیاه مورد نظر حاضرید چقدر پول بپردازید؟
راه معمول آن است که گیاه را از گل فروشی‌ها بخرید. بعضی گیاهان نسبت به بعضی دیگر گران‌ترند. گیاه گران‌تر برای پرورش‌دهنده آن دردسر بیشتری دارد، از جمله ممکن است کُند رشدتر یا تکثیر آن دشوارتر باشد. اگر در نظر دارید تعداد گیاهان بیشتری داشته باشید، اما میزان پولتان محدود است، ناچار باید گیاهان کوچک بخرید، بذر گیاهان مورد نظر را بکارید، یا به قلمه زدن بپردازید.

۴- دوست دارید اندازه گلدان چقدر شکل گیاه چقدر باشد؟
در این خصوص قدری فکر کنید و زیبایی گیاهان برگی یا گلدار را هم در نظر بگیرید. البته محل هایی را که می خواهید برای نگه داری گیاهان مورد استفاده قرار دهید، با توجه به شکل و اندازه و نوع گل و برگ آنها آماده سازید.

۵- محیطی که برای نگهداری گل‌هایتان در اختیار دارید چه وضعی دارد؟
چه اندازه نور در دسترس است؟ آیا در زمستان محل نگهداری گیاهان به حد کافی گرم است؟ چرا که گیاهان به شرایط مختلفی از نظر نور، سرما، گرما و رطوبت نیاز دارند


نویسنده مطلب