ارسال به سراسر کشور

ارسال سریع و امن به سراسر کشور

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

ممکن است برای خیلی از ما این سوال پیش آمده باشد که عمده فروشی چیست و عمده فروش ها چگونه درآمدزایی می کنند و از این راه به سود می رسند. با ما همراه باشید تا با عمده فروشی و نقش آن در بازار بیشتر آشنا شوید.

فروش عمده و کسب و کارهای اینترنتی

عمده فروشی چیست؟

عمده فروشی کسب‌ و کاری است که مقدار زیادی اجناس را خریداری کرده و آنها را به صورت عمده و با قیمت پایین به سایر کسب و کارها می‌فروشد. به عبارت دیگر عمده فروش یک شرکت یا فرد است که کالاهای زیادی را از تولید کنندگان، کشاورزان و سایر فروشندگان خریداری می کند و آنها را به خرده فروشان (مغازه ها و فروشگاه ها) و مشاغل می فروشند. از مهمترین خصوصیات لازم برای عمده فروشی توانایی انبار کردن و نگه داری محصول است.

همان گونه که متوجه شدید عمده فروشان در حقیقت واسطه های تجاری هستند که بطور عمده به خرده فروشان، بازرگانان، کاربران تجاری، صنعتی یا نهادی می فروشند. مدل تجاری عمده فروش مبنی بر واسطه بودن بین تولید کننده محصول و سایر مشاغلی که می خواهند آن محصول را بفروشند، می باشد. عمده فروش ممکن است در یک کالای خاص تخصص داشته باشد و یا کالاهای متنوعی را ارائه دهد.

فراموش نکنید که یک عمده فروش نه تولید کننده است (به همین دلیل کشاورزان و تولید کنندگان عمده فروش به حساب نمی آیند) و نه با مشتری نهایی یک محصول سر و کار دارد. البته عمده فروش می تواند دست به بسته بندی مجدد محصول بزند. در بسیاری از اوقات عمده فروش ها محصول را به صورت فله و بسته بندی نشده در قیمتی بسیار پائین تر از قیمت بازار خریداری کرده و بعد از بسته بندی با قیمتی مناسب به فروش می رسانند.

فروش عمده و کسب و کارهای اینترنتی

تفاوت عمده فروشی و خرده فروشی در چیست؟

خرده فروشی به معنای فروش کالا در مقادیر کوچک است. خرده فروشان واسطه ای بین مشتریان و عمده فروشان هستند. آنها کالا را به صورت عمده از عمده فروش می خرند و در مقادیر کوچکتر به مصرف کننده نهایی می فروشند. پس در حالی که یک عمده فروش برای فروش کالا با کسب و کارها معامله می کند، خرده فروشان در ارتباط با مصرف کنندگان نهایی هستند و کالای خود را به ایشان می فروشند.

با توجه به رقابت شدید در صنعت خرده فروشی، حفظ و نگه داری مشتریان به صورت بلند مدت بسیار مشکل است، بنابراین خرده فروش باید انواع تکنیک های مدیریتی و تبلیغاتی را بکار گیرد. اما عمده فروش ها بر خلاف خرده فروش ها نه نیازی به تبلیغ و ترویج کالا دارند و نه به جو حاکم بر بازار اهمیت می دهند. اندازه کسب و کارهای عمده فروشی به مراتب بزرگتر از خرده فروشی بوده و عمده فروش نیاز به سرمایه بسیار بالایی دارد. یکی از عناصر مهم در خرده فروشی محل کسب و کار است در حالی که در عمده فروشی چنین پارامتری در درجه اهمیت پایینی قرار دارد.

فروش عمده و کسب و کارهای اینترنتی

انواع عمده فروشی

اگر چه روش های بسیار زیادی برای طبقه بندی عمده فروشان وجود دارد، اما بیشتر دسته بندی‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عمده فروشان عمومی
این عمده فروشان معمولا محصولات را در تعداد زیاد از تامین کنندگان مختلف خریداری کرده و با اضافه کردن حاشیه سود، آن‌ها را به توزیع کنندگان، خرده فروشان و نمایندگی‌ها می‌فروشند. در این نوع عمده فروشی، شرکت دارای چندین تامین کننده بوده و تنوع محصولات نیز زیاد است.

عمده فروشان تخصصی
این عمده فروشان همانند عمده فروشان عمومی هستند، اما تنها به فروش محصولات در یک صنعت یا دسته بندی خاص، می‌پردازند.

عمده فروشان بازرگان
این تامین کنندگان، عمده فروشی خود را دارند و محصولات خود را تولید می‌کند و آن ها را به نمایندگان فروش و خرده فروشان یا حتی عمده فروشان دیگر، عرضه می‌کنند.

عمده فروشان اینترنتی
با ظهور اینترنت و کسب‌ و کارهای کوچکی که وب سایت‌ های بزرگی در اختیار دارند، این مدل کسب‌ و کار به سرعت در حال رشد و تکامل است. قبلا، عمده فروش‌ها تنها به اعتبار و خوش‌نامیِ خرده‌ فروش‌ ها نیاز داشتند تا بتوانند به مشتری دست یافته و هر محصولی که به بازار عرضه می‌کنند را بفروشند. اما با ظهور وب‌ سایت‌های بزرگ مشخص است که مصرف‌کنندگان دیگر فقط آنچه را که صرفا در دسترس است خریداری نمی‌کنند، بلکه آنها به‌دنبال اقلام خاصی هستند که نیازها و سلایق‌شان را برآورده سازد.

فروش عمده و کسب و کارهای اینترنتی

عمده فروشان در عمده فروشی اینترنتی محصولات خود را با نرخ تخفیفی به فروش می‌رسانند و این به دلیل کاهش هزینه‌های سربار خود مانند اجاره و ساختمان‌های فیزیکی می‌باشد. بنابراین این نوع عمده فروشان، می‌توانند درصد کمی به قیمت خریداری شده خود اضافه کنند. این در حالی است که حاشیه سودشان نیز محفوظ است. خرید و فروش عمده اینترنتی علاوه بر مشمول بودن مزایای عمده فروشی، موارد زیر را نیز در بر می‌گیرند. دسترسی به مخاطبان بیشتر در سراسر کشور، امنیت پرداخت بالا در هر معامله، توسعه‌ ی کسب و کار به یک شیوه مناسب و عدم نیاز به دانش فنی از سوی تولید کننده.

کلام آخر

فرصت‌های زیادی در دنیای تجارت منتظر شما است فقط کافی است سریع و هوشمند باشید تا این فرصت‌ها را به چنگ بیاورید. عمده فروشی همچنان کسب‌وکار بزرگی است؛ فقط ممکن است ظاهر متفاوتی داشته باشد. بسیاری از تولیدکنندگان نیروی کار لازم یا علاقه‌ای به فروش اینترنتی یا فروش مستقیم را ندارند. آنها از فضا یا تخصص لازم برای فروش مستقیم به مصرف‌کنندگان برخوردار نیستند. این مسئله فرصت فوق‌العاده‌ای برای عمده فروش‌ها فراهم می‌کند تا بتوانند با قدرت وارد این بازار نوظهور شده و درآمدزایی کنند. عمده فروش‌ها با تغییر مدل کسب‌وکارشان، به‌صورت فروش به خرده‌فروش‌های آنلاین و یا حتی با مدیریت فروش آنلاین توسط خودشان، می‌توانند آن سوی این کسب‌ و کار را به‌ جای تولیدکنندگان، مدیریت کرده و به سودهای کلانی دست یابند.

اقلامی که از طرف تیم نازبو به صورت عمده فروخته می شود به صورت زیر دسته بندی می شود:

کود (شیمیایی، حیوانی)

بذر (گلخانه ای، فضای باز)

بستر کشت (پیت ماس، کوکوپیت، پرلیت، لیکا، خاک برگ، ورمی کمپوست)

ملزومات (گلدان، سینی نشا، آبپاش، خودآبیار)

نهال

 

شماره تماس: