ارسال به سراسر کشور

ارسال سریع و امن به سراسر کشور

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

باغچه تنگی

سطح داخل و خارج تنگ شیشه ای را تمیز و خشک کنید. کاغذی به شکل مخروط در دهانهٔ تنگ بگذارید و به اندازهٔ ۵ سانتیمتر شن یا ریگ در کف تنگ بریزید.

لایهٔ نازکی از زغال چوب و سپس لایهای ضخیم تر از کمپوست در آن بریزید. کمپوست را با تکه ای چوب که در انتهای ان گلولهٔ پنبهای نصب شده است، فشار دهید و در بخشی از تنگ تلنبار کنید تا اختلاف ارتفاع ایجاد شود.

باغچه تنگی

در این باغچه دست کم یک گیاه درخت مانند و یک گیاه رونده لازم است. ابزار کاشت عبارت است از انبرک که یک سمت آن قاشق و سمت دیگر چنگال است.

وقتی گیاه داخل کمپوست باغچه قرار گرفت، اطراف ریشهٔ آن را باید با چوب و پنبهٔ انتهای آن فشرد. باغچهٔ تنگی، با کاشت گیاه کامل می شود و حال باید آن را آب داد.

برای آبیاری بهتر است از آبپاشی با لولهٔ بلند استفاده کرد. آب را باید به آرامی روی جدار داخلی تنگ ریخت. مقدار آب باید کم باشد.

دهانهٔ تنگرا باید پوشاند. اگر بعداً مه در آن جمع شود، درپوش را برمی دارند و پس از ناپدید شدن مه دوباره سرجایش می گذارند. به احتمال زیاد این باغچه به ابیاری مجدد نیاز ندارد.


نویسنده مطلب
  • با سلام و تشکر بخاطر سایت مفید و زیبای شما

    یه سوال داشتم، در تراریوم در بسته چه گیاهانی می توان کاشت؟ بخاطر رطوبت بالای محیط. اگر میشه اسم چند تا گیاه رو معرفی کنید.

    با تشکر

    • سوال خوبی بود لطفا جواب👆👆👆👆👆