فواید نگهداری گل

فواید شگفت انگیز نگهداری گل ها در آپارتمان

در این مطلب خواهید خواند

فواید نگهداری گل ها در محیط خانه یا محل کار بر هیچکس پوشیده نیست. این روزها خیلی ها نداشتن حیاط مستقل یا کوچک بودن فضای آپارتمان شان را بهانه می کنند و می گویند نگهداری از گل ها و گیاهان در فضای کوچک آپارتمان های امروزی کار مشکلی است؛ اما اگر بدانید نگهداری از گل ها و گیاهان آپارتمانی چه فوایدی دارد، برای ایجاد یک فضای سبز کوچک در منزل تان، درنگ نمی کنید.

فواید نگهداری گل و گیاه در خانه

گلها می توانند به شما انرژی دهند:

نتایج پژوهش محققان رفتارشناسی دانشگاه روگرز نیوجرسی آمریکا از فواید نگهداری گل ها نشان داده است افراد با نگاه کردن به گل و گیاه و لذت بردن از طراوت، رنگ و عطر آنها می توانند حالت روحی نامتعادل خود را تغییر داده و به حالت طبیعی بازگردند؛ درواقع گل، مسبب تعدیل رفتار در طول شبانه روز بوده و هر بار نگاه کردن به گل و گیاه عاملی برای ایجاد یک اتصال عصبی مثبت در مغز است.

یک مطالعه تایید شده از فواید نگهداری گل ها نشان داد اولین چیزی که مردم در صبحگاه به آن نگاه می کنند، اگر گل باشد، در طول روز سطح انرژی بالاتری در طول روز دارند. خواص آرامشبخش زیبایی گلها به احیای روحیه کمک کرده و آنها را با روح متعالی و روشن در تمام طول روز همراهی می کند. برای به حداکثر رساندن این نفع، شما مطمئن شوید گل در جایی قرار دارد که در حین صرف قهوه صبح یا چای خود آنها را می بینید.

 گل دارای خواص آروماتراپی (رایحه درمانی)

عطر و بوی خوش شکوفه تازه ممکن است قدرت تغییر و بهتر شدن خلق و خوی را برای شما داشته باشد. شکوفه های مختلف دارای عطر متفاوت است. انتخاب یک عطر و بو که بر خلق و خوی شما تاثیری خاص می گذارد برای به حداکثر رساندن مزایای رایحه گلها اثبات شده است.

دوازده گل رز قرمز همیشه یک انتخاب کلاسیک خواهد بود. عطر رز در خواص آرام بخش شناخته شده است. اگر شما یک زندگی پر استرس و شلوغ دارید، نگه داشتن گل رز زیبا در دست شما برای لذت بردن از عطر و بو سبب حس خوب بوده و راهی برای ایجاد حس آرامش در شما می باشد.

 شما ممکن است آنها بخورید اگر دوست دارید!

برخی از گل ها خیره کننده و همچنین خوراکی هستند!  در واقع، اضافه کردن گل خاصی به سالاد سبب تبدیل یک روش آشپزی در جهان پخت و پز گردد! گل دندلیون، گل رز و گل های جعفری همه دارای گلبرگ خوراکی دارند.

قسمتهای سبز دندلیون بسیار مغذی بوده و این باوروجود دارد که آنها برای تصفیه کردن خون مفید هستند. تجربه کار با گل های خوراکی و قسمتهای سبز در گلها سرگرم کننده و برای سلامتی شما مفید خواهد بود.

هنگامی که قصد سفارش گل برای مصرف دارید، نیاز به پیدا کردن یک گلفروشی با کیفیت دارید که گل های طبیعی که در اوج سلامت و طراوت در اختیار شما قرار دهند.

فواید نگهداری گل و گیاه در خانه

فواید نگهداری گل در خانه

 گلها ممکن است سبب بهبود روابط شوند..

یک زندگی سالم تا حدی در مورد ارتباط مثبت و سازگار با دیگران است. ما برای شادی نیاز به دیگر انسانها داریم! مطالعات نشان داده اند که گل در محیط خانه سبب تشویق تعامل بیشتر بین مردم است. در واقع آنها با گرد هم آوردن افراد که خیلی الهام بخش و فوق العاده است، سبب بهبود روابط می شوند.

اگر شما افسرده هستید به دلیل کمی زندگی تنهایی در خانه است، بیش ازقبل دوستانتان را دعوت کرده و گل در دست داشته باشید. ممکن است جرقه ای برای کمک به برخی از مکالمات خوشایند و سهولت درک تنهایی شما شود.

 اگر شما در خانه با خانواده زندگی می کنید و مکالماتتان کمی پراکنده شده، اضافه کردن گل به اتاق ناهار خوری یا میز قهوه ممکن است سبب افزایش صحبت کردن شما شود. این یکی از مزایای جالب است و مساله ای است که به اثبات رسیده است. این فقط یک دلیل بیشتر برای نیاز شما برای داشتن گلها در محیط خانه است.

بنابراین، گل دادن به شخص دیگر، به طوری که آنها ممکن است از مزایای مشابه دسترسی برخوردار شوید، فوق العاده مثبت می باشد.

تاثیر در یادگیری

بررسی ها از فواید نگهداری گل ها نشان داده است میزان یادگیری در کودکانی که مدتی از روز را با گل و گیاه سپری می کنند، نسبت به سایر هم سن های خودشان که در تماس با گل و گیاه نیستند، بیشتر است؛ به علاوه حضور در محیط های طبیعی باعث بهبود و افزایش توانایی های کودکان از جمله توجه بالا، کاهش بی نظمی، افزایش تمرکز و ارتباط بیشتر با محیط اطراف می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.