اطلاعیه: خرید بالای ۲۰۰هزار تومان رایگان ارسال می‌گردد. یک درصد از درآمد های نازبو صرف کمک به محیط زیست می شود. خرید از نازبو به منزله قبول قوانین سایت است. نازبو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. ارسال پستی سفارشات به تمامی نقاط کشور

همه چیز در مورد ریحان

گیاه ریحان و به لاتین Basil گیاهی است از تیره نعناییان و از پرکاربردترین سبزیجاتی است که می توانید بکارید. برگهای تازه آن را میتوانید به سالاد، ساندویچ و سس اضافه کنید و برگهای خشک شده اش را در زمستان میل نمایید. این گیاه سرعت جوانه زنی کمتری نسبت به بسیاری از دانه های سبزیجات دارد و تنها در حدود ۶۰% از آنها جوانه خواهند زد، خوشبختانه بسته های ریحان موجود در بازار دانه های بسیار بیشتری از نیاز شما دارند.

ریحان گیاهی دوستدار آب و هوای گرم است و سرما به آن آسیب می رساند. دانه و گیاهان تا زمانی که خاک گرم شود (۱۸  تا ۲۱ درجه سانتیگراد) و وضعیت آب و هوایی تثبیت شود نبایستی در خاک قرار گیرند. حتی هوای سرد شب هم(۱۰ درجه) سرعت رشد آن را در ابتدا میگیرد.

برای کاشت، شما میتوانید ۳ تا ۴ هفته قبل از زمان کاشت در داخل منزل آنها را بکارید، ۴ تا ۶ دانه را در گلدانی قرار داده و زمانی که برگهای آن سبز شد در هر گلدان یک یا دو گیاه باقی بگذارید و مابقی را به گلدانهای دیگر انتقال دهید. پس از گذشت سه تا چهار هفته آنها را به بیرون انتقال داده و برای چند روز اول از باد و آقتاب در امان نگاه دارید.ریحان

این گیاه دوست داشتنی ترجیح میدهد با رطوبت کم، خاک اندکی اسیدی، خام و با زهکشی مناسب که حاوی مقادیر زیادی از مواد عالی( کمپوست) باشد رشد کند، مانند بسیاری از سبزیجات ریحان هم نیاز به تغذیه سنگین ندارد، بنابراین نیاز به کود دهی خاک اطراف گیاه وجود ندارد.  ریحان و گوجه فرنگی همدم مناسبی برای یکدیگر هستند و زمانی که گوجه ها رشد میکنند سایه مناسبی را برای ریحان فراهم میکنند.

گیاه ریحان استاندارد یا شیرین در آشپزی ، برای سس پستو و پخت و پز ایتالیایی استفاده می شود، که به آن جنوویس (Genovese) گفته می شود.  بیش از ۳۶ گونه دیگر از ریحان وجود دارد که ریحان بنفش، ژولیده و نمونه های خاصی نظیر لیمویی، آهکی و دارچینی از این دسته اند.

برای بدست آوردن حداکثر طعم و بو و ظرافت در برگ ریحان  در اوایل تابستان و زمانی گیاه به حدود ۱۵ سانتیمتر رسیده است سر آن را بچینید و اجازه دهید که از محل چینش قسمت های جدید رشد کند، این کار را تا فصل سرما ادامه دهید همچنان که برگ های آن را نیز برداشت میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.