اطلاعیه: خرید بالای 4۰۰هزار تومان رایگان ارسال می‌گردد. یک درصد از درآمد های نازبو صرف کمک به محیط زیست می شود. خرید از نازبو به منزله قبول قوانین سایت است. نازبو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. ارسال پستی سفارشات به تمامی نقاط کشور

پاییز را به خانه بیاوریم

گیاهان پاییزی :

با فرا رسیدن پاییز، خیلی‌ها فکر می‌کنند که دیگر نمی توان از گل و گیاه نگهداری کرد و فصل آن به اتمام رسیده است. اگر شما هم این‌طور تصوری دارید باید این خیال باطل را از خود دور کنید. پاییز نیز گیاهان زیبای مخصوص به خود را دارد که با شروع این فصل می توان آنها را جایگزین گلها وگیاهان بهاری کرد.

گیاهان پاییزی را چقدر می شناسید؟ و یا ویژگی های یک گیاه پاییزی برای قرار گیری در دکوراسیون منزل شما چیست؟ احتمالا به دنبال گیاهانی با رنگ های گرم و مقاوم در برابر شب های سرد پاییزی خواهید بود، اما بدانید گستره ی خیلی وسیع تری برای انتخاب در اختیار شما است که امروز “نازبو” بهترین گزینه ها رو به شما معرفی می کند.

ریشه زاج امریکایی (Coral Bells)

نام علمی: heuchera

گیاه ریشه زاج امریکایی یا زنگ مرجانی (گیاه جلویی در تصویر) از تیره ی سرخ بر ها است و در طیف وسیعی از رنگ ها وجود دارد. این گیاه گونه ای همیشه سبز، واشی و چند ساله است که شامل بیش از ۵۰ گونه است که همگی بومی آمریکای شمالی هستند. آن ها می توانند درجه حرارت های زیر نقطه ی انجماد را به خوبی تحمل کنند.

آب موردنیاز: رطوبت متوسط، خاک با زهکشی مناسب
نور موردنیاز: آفتاب کامل تا نیم سایه
ابعاد: ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر بلندی و ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر پهنا

ریشه زاج امریکایی

چند گونه از ریشه زاج امریکایی به طور ویژه برای طراحی های پاییزی مناسب اند، مانند نمونه ای که در تصویر می بینید که دارای برگ های نارنجی و کهربایی است. این گیاه در کنار چمن های تسمه ای (strappy grasses) ترکیب زیبایی خلق می کند و با گیاهانی مانند آبشار طلایی (Solidage) یا سرخس مارچوبه (asparagus fern) بافت های جذابی تشکیل می دهند. شما می توانید همین حالا برای شادابی دکوراسیون منزل با گل آرایی های زیبا و ساده دست به کار شوید.

کلم زینتی یا کلم برگ (Ornamental Cabbage or Kale)

نام علمی: Brassica oleracea

کلم زینتی از دیگر گزینه های پاییزی است. کلم زینتی گیاهی یک ساله است که وقتی در اواخر تابستان کاشته می شود، به خوبی در پاییز حتی در یخبندان دوام می آورد. این گیاه با وجودی که گل می دهد، اما به خاطر برگ های زیبایش (و البته قابل خوردنش!) تحسین می شود.

کلم زینتی در طیف های رنگی آبی های یخی تا سبزهای خاکستری با برجستگی های بنفش و سفید، گیاهی پشته ای است که باید آن را در جلو یا مرکز چیدمان گیاهان تان قرار دهید.

آب مورد نیاز: رطوبت متوسط، خاک با زهکشی مناسب
نور مورد نیاز: آفتاب کامل
ابعاد: ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر بلندی و پهنا

جگن ژاپنی (Japanese Sedge)

نام علمی: Carex hachijoensis ‘Evergold’

جگن ژاپنی چمن های کوتاه ژاپنی پشته ای با برگ های همیشه سبز هستند که با نوارهای طلایی در مرکزشان برجسته شده اند. در اینجا، این گیاه به آرامی در دو سمت لبه ی گلدان مثل آبشار آویخته شده و چیدمان گیاهان این گلدان را خوش ترکیب تر کرده است. پس می توانید با این گیاه زیبا یک باغچه آویز برای دکوراسیون منزل تان بسازید!

جگن ژاپنی

آب مورد نیاز: خاک با رطوبت متوسط تا خیس
نور مورد نیاز: آفتاب کامل تا سایه ی جزئی
ابعاد: ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر بلندی و پهنا

خردل چینی (Chinese Mustard)

نام علمی: Brassica juncea

خردل چینی که در این تصویر در مرکز دیده می شود، برگ های پهن دندانه داری دارد که رنگ هایشان از سبز روشن تا حنایی تیره را شامل می شود. این گیاه در کنار چمن های باریک پر مانند و بنفشه ی فرنگی ترکیب زیبا و جذابی خلق می کند.

Chinese Mustard

آب مورد نیاز: رطوبت متوسط، خاک با زهکشی مناسب
نور مورد نیاز: آفتاب کامل
ابعاد: ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر بلندی و پهنا

ارزن مرواریدی زینتی (Ornamental Pearl Millet)

نام علمی: Pennisetum glaucum

ارزن مرواریدی زینتی در گل آرایی های پاییزی بسیار تماشایی است. با وجودی که گیاهی یک ساله است، اما حتی زمانی که خشک می شود همچنان چشم گیر و قابل توجه باقی می ماند.

گونه ی شاهزاده جید (Jade Princess) با برگ های سبز لیمویی اش، کنتراست خوبی با گیاهان ریز بافت و گیاهان پهن برگ ایجاد می کند و توده های دانه ی استوانه ای بنفش-قهوه ای اش برای پرندگان جذاب است.

راستی اگر طرفدار گل های بهاری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل هستید، از همین حالا به فکر دکوراسیون بهاری تان نیز باشید.

ارزن مرواریدی

آب مورد نیاز: خشک تا رطوبت متوسط، خاک با زهکشی مناسب
نور مورد نیاز: آفتاب کامل تا نیم سایه
ابعاد: ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر بلندی و ۴۵ تا ۶۰ سانتی متر پهنا

لیزوماکیا (Creeping Jenny)

نام علمی: Lysimachia nummularia ‘Aurea’

لیزوماکیا رنگ سبز روشنش را در طی چندین یخبندان حفظ می کند. این گیاه، یک گیاه پوششی فوق العاده برای گلدان ها است که از لبه های آن ها به پایین می ریزد و گل و برگ های رنگی را برجسته می سازد.

لیزوماکیا

آب مورد نیاز: رطوبت متوسط تا خیس، خاک با زهکشی مناسب
نور مورد نیاز: آفتاب کامل تا سایه ی جزئی
ابعاد: ۷.۵ سانتی متر بلندی و ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر پهنا

پامپاس ارغوانی (Purple Fountain Grass)

نام علمی: Pennisetum setaceum ‘Rubrum’

گیاه پامپاس ارغوانی یا ریش پری ارغوانی دارای شاخ و برگ های استثنایی به رنگ بنفش تیره با سنبله های پر مانند است. شکل کلی آن یادآور فواره است که دلیلی برای نام رایج این گیاه است. با وجودی که در نواحی سردتر گیاهی یک ساله می باشد، در طول پاییز هم چنان جذاب و تماشایی به نظر می رسد.

پامپاس ارغوانی

آب مورد نیاز: رطوبت متوسط، خاک با زهکشی مناسب
نور مورد نیاز: آفتاب کامل تا نیم سایه
ابعاد: ۹۰ تا ۱۵۰ سانتی متر بلندی و ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی متر پهنا

با آراستن گلدان هایتان با این گیاهان زیبا و یک یا دو کدو تنبل، در پاییز یک منظره ی تماشایی را در دکوراسیون منزل یا فضای سبز تان خلق کنید.

محصولات فروشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.