تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

گیاهان آپارتمانی مختلف نیاز های متفاوتی به شدت نور برای رشد کردن دارند. گیاهان نور پسند آپارتمانی که نیاز به آفتاب دارند و نباید از جلوی پنجره و نور آفتاب دور نمایید تا آنها بتوانند زنده بمانند موضوع این مقاله است. با «نازبو» همراه باشید.

گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند

اغلب گیاهان آپارتمانی در نور غیر مستقیم آفتاب زندگی بهتری دارند ولی برخی مانند همیشه استثنا هستند! ما در این مطلب گیاهان آپارتمانی آفتاب دوست را معرفی می کنیم که در نور کامل پنجره جنوبی رشد بهتری دارند.

اگر پنجره خانه شما سایه انداز دارد، حتی اگر این سایه از طریق ساختمان های روبرو و یا گیاهان جلو خانه تان ایجاد شده باشد، و یا تنها در طول ۴ ساعت یا کمتر آفتاب مستقیم دارد، بدانید که گیاهان نور دوست مناسب این فضا نیستند.

آلوئه ورا:

گیاهی که برگهای شاداب آن برای مدت طولانی از مرکز گیاه رشد می کنند. ژلی که داخل برگ الوئه ورا وجود دارد برای از بین بردن ناراحتی هایپوستی و عوارض سوختگی بسیار مفید است. این گیاه رشدی آرام دارد. به کم آبی مقاوم است و آبیاری باید کم باشد. همچنین دمای معمولی مناسب این گیاه است

آلو ورا

حسن یوسف:

این گیاه به صورت سنتی جزء گیاهان آفتاب دوست و دوستدار محیط های فضای باز و سایه آفتاب است. حسن یوسف دارای شاخ و برگهای رنگارنگ به رنگهای زرد ، قرمز ، سبز و نارنجی است. رطوبت زیاد ، دمای متوسط ، نور غیر مستقیم نیز برای نگهداری و پرورش در گلدان توصیه میشود. در زمستان از آبیاری زیاد این گیاه خودداری کنید.

حسن یوسف

درخت لیمو :

(Meyer lemon)

این گیاه برگ های براق و گلهای معطری دارد. البته در خانه احتمالا گل نمیدهد. خاک آن همیشه باید مرطوب باشد و درجه حرارت مناسب آن در داخل خانه ، دمای اتاق رو به خنکی میباشد. همچنین گیاهی است که زیاد نیاز به گلدان عوض کردن ندارد.

درخت لیمو

گل سنگ:

ازجمله گیاهان نور پسند با رنگ برگهای خال خالی و رنگهای قرمز ، سفید ، سبز و صورتی.

رشد این گیاه خیلی سریع است. دمای داخل اتاق متوسط میپسندد. رطوبت خاک باید همیشه حفظ شود. برای پرپشت شدن گیاه باید گیاه رو هرس کرد

گل سنگ


نویسنده مطلب سعید برهانی