ارسال به سراسر کشور

ارسال سریع و امن به سراسر کشور

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

گلدان های گروهی می توانند بعد تازه ای به فضای نمایشی داخلی بدهند. جمع آوری چندین گیاه متفرق و ایجاد گلدان های گروهی به سه دلیل اساسی انجام میگیرد:

۱- تاثیر جمعی چشمگیرتر است تا تاثیری که از هر تک گلدان حاصل می شود. گیاهان بلندتر را در پشت ای مجموعه قرار می دهند تا ارتفاع بیشتری به کل مجموعه داده شود.

۲- گیاهان کوچک برگ مانند: فیکوس پامیلا، اشک نوزاد و ترادسکانیا را وقتی به صورت تکی در جایی نگه دارند، جلوه ای ندارند و توجه کسی را جلب نمی کنند اما وقتی همین گیاهان با واریته های بزرگ برگ به صورت گروهی نگهداری شوند موجود زنده با نشاطی  به نظر می آیند و بخشی مهم از تاثیرات کلی آن گروه مربوط به این گیاهان خواهد بود.

۳- سرزنده بودن هر تکه گیاه، وقتی تکی نگهداری میشود، بسیار با اهمیت است، اما وقتی به صورت گروهی کنار هم قرار گیرند این ویژگی برای آنها چندان حیاتی به نظر نمی رسد. ساقه های برهنه گیاهان، یک وری بودن آنها و صدمه دیدگی برگها را می توان با گروهی کردن گیاهان به خوبی پوشاند.

مزیت گروهی کردن گیاهان، تنها به دلیل ظاهر آنها نیست، این کار ویژگی های مثبت دیگری نیز دارد: آب دادن به آنها ساده تر می شود، وقتی گیاهان کنار یکدیگر قرار گیرند و در نتیجه خاک پای گلدانها تا حدی به صورت یکپارچه درآید، رطوبت هوای بین گیاهان بالاتر می رود. بالا بودن رطوبت برای واریته های ظریف بسیار حیاتی است.

• کسانی که گیاهان خود را به صورت گروهی کنار هم قرار می دهند، از هر نظمی که برقرار کنند رضایت خواهن داشت. شیوه های گوناگون گروه بندی گیاهان قانون سفت و سختی ندارد جز آنکه گیاهانی را که می خواهیم گروه بندی کنیم تا آنجا که ممکن است باید از لحاظ نیاز به نور و گرما مشابه باشند.

در مطالب بعدی به شیوه های گوناگون گروه بندی گلدان ها خواهیم پرداخت.


نویسنده مطلب