ارسال به سراسر کشور

ارسال سریع و امن به سراسر کشور

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

نام علمی: Lavandula stoechas L

اسطوخودوس نام گیاه زیبایست که از ۲۵ تا ۳۰ گونهٔ مختلف و از دسته گیاهان گلدار و از خانوادهٔ نعنایان می باشد که بومی نواحی مدیترانه است و به مقدار زیاد در آن جا رشد می کند. بیش‌ترین میزان این گیاه از کشورهای فرانسه، یوگسلاوی، بلغارستان و اسپانیا می باشد.

خواص دارویی اسطوخودوس که اکثرا از آن اطلاعی ندارند!

اسطوخودوس

۱-از اسطوخودوس، می توان به عنوان یک آرام بخش  و رفع کننده‌ی مشکلات بدخوابی نام برد

۲-از دیگر خواص اسطوخودوس، رفع مشکلات عصبی مانند افسردگی ، اضطراب و استرس میباشد. اگر شما فردی هستید که شغل پر استرسی دارید و زیاد عصبانی میشوید، پیشنهاد می کنیم از چای اسطوخودوس میل کرده و با اسانس این گیاه استحمام کنید.

۳-یکی دیگر از کاربردهای دمنوش اسطوخودوس، درمان مشکلات گوارشی همچون معده ی عصبی و سوءهاضمه است. این کاربرد اسطوخودوس از لحاظ علمی نیز ثابت شده می باشد. پژوهش ها نشان می دهد ماساژ روغن اسطوخودوس به آرامش عضلات صاف روده کمک می کند. پژوهش دیگری نشان می دهد روغن اسطوخودوس از تشکیل زخم معده جلوگیری می کند و گوارش را تسهیل می کند.

۴- بسیاری از درمانگران طب سنتی و مکمل بر این عقیده اند که استفاده از روغن اسطوخودوس، به صورت موضعی موجب از بین رفتن آثار به جا مانده از زخم‌ها و برخی از سوختگی‌ها می‌شود. ماساژ روغن و عصاره اسطوخودس به روی زخم‌ها به صورت مستمر و روزانه کمک می‌کند زخم‌ها و سوختگی‌ها به مرور ترمیم شود. علاوه بر این استفاده از جوشانده رقیق شده این گیاه نیز به عنوان یک ضدعفونی‌کننده برای پاکسازی زخم‌ها و جراحات سطحی بسیار مفید است. برای تهیه این مخلوط جوشانده سرد شده این گیاه پس از رقیق کردن با مقداری اتانول ترکیب کرده و برای ضدعفونی مورد استفاده قرار دهید.

۵-کمک به درمان روماتیسم، آرتروز و نقرس از دیگر خواص اسطوخودوس است. به این منظور ۲ قطره روغن این گیاه با یک قاشق روغن بادام تلخ و یا روغن زیتون مخلوط کرده و عضو دردناک را با آن ماساژ دهید .همچنین استفاده از کمپرس اسطوخودوس نیز برای کاهش درد موثر است.

۶-روغن اسطوخودوس، به کاهش تشنّج و اسپاسم عضلانی کمک می کند. دانشمندان بر این باورند که اسطوخودوس، کانال های کلسیم را مسدود کرده و به این ترتیب مانع از انقباض عضلانی می شود.

۷-همچنین میتوان از این گیاه برای برطرف کردن بوهای نامتناسب در منزل استفاده کرد بذین منظور چند قطره روغن اسطوخودوس را در آب ریخته و بگذارید به آرامی بجوشد عطر دلپذیری  را در هوا پخش می کند.


نویسنده مطلب