اطلاعیه: خرید بالای ۲۰۰هزار تومان رایگان ارسال می‌گردد. یک درصد از درآمد های نازبو صرف کمک به محیط زیست می شود. خرید از نازبو به منزله قبول قوانین سایت است. نازبو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. ارسال پستی سفارشات به تمامی نقاط کشور

گیاهان خزان دار

مراقبت از گیاهان خزان دار در فصل پاییز

مراقبت از گیاهان خزان دار

پاییز بهترین زمان برای کاشت گیاهان خزان دار است چرا که در این صورت گیاه فرصت کافی دارد تا با شرایط آب و هوا سازگار شود پیش از این که هوای گرم و خشک تابستانی فرا برسد. بسیاری از گیاهان خزان دار از جمله درختچه ها، درختان میوه و درختان زینتی برای رشد بهتر باید هرس شوند.

باید بدانید هرس یکی از نیازهای برخی گیاهان است و باید با هرس گیاهان خود آشنایی داشته باشید تا به آنها کمک کنید به حداکثر پتانسیل رشد خود برسند.

کود دهی در اوایل بهار به گیاهان خزان دار کمک میکند تقویت شده و گلدهی خوبی داشته باشند. آبیاری کامل در فصل خشک برای گیاهان خزان داری که جدیدا کاشته اید لازم است. باید مرتبا آنها را از نظر حمله حشرات و آفت زدگی و بیماری بررسی کنید.

علت برگ ریزی گیاهان در فصل پاییز

چرخه زندگی گیاهان خزان دار شامل فصل رشد و فصل خواب است. گرمای هوا در فصل بهار و بارشهای بهاری گیاه را از خواب بیدار میکند تا شروع به تولید شکوفه ها و برگهای تازه نماید. هنگامی که دما رو به گرمتر شدن میرود، برگها پرپشت تر و پهن تر میشوند و در تابستان به رشد کامل میرسند.

برگها غذای گیاه را تامین میکنند و به تنفس گیاه کمک میکنند. هنگامی که دما رو به سردی می گذارد، درختها و درختچه های خزان دار تولید غذا را متوقف کرده و برگها به علت عدم تولید کلروفیل رنگشان تغییر میکند و پس از آن برگ ریزش شروع میشود.

در این مرحله از زندگی گیاهان خزان دار است که ما از رنگارنگی پاییز لذت میبریم. دمای سرد و عدم دریافت رطوبت گیاه را مجبور میکند به خواب عمیق زمستانی برود. این خواب از گیاه در مقابل سرمای شدید زمستان محافظت میکند.

گیاهان خزان دار

انواع درختان خزان دار

هنگام انتخاب درخت یا گیاهان خزان برای طراحی فضای سبز و باغچه باید اطمینان حاصل کنید گونه مناسبی برای شرایط آب و هوایی خود خریداری میکنید. اگر چه درختان خزان دار زیادی مانند بلوط، افرا، توس، بید و هیکوری (گردوی آمریکایی) بزرگ هستند اما شماری از درختان خزان دار زینتی یا کوچکتر نیز وجود دارند که در طراحی فضای سبز در کنار درختان بلند شکوه خاصی به فضا میبخشند.

از جمله درختان محبوب گلدار میتوان به ارغوان، زغال اخته ساقه قرمز و درختچه توری اشاره کرد. درختان میوه مانند سیب، گلابی، نخل (انواع پالم) و هلو نیز زیبایی خوبی در باغچه ایجاد میکنند و اغلب در اندازه های پاکوتاه (کوتاه قامت) نیز در دسترس هستند که برای فضاهای کوچک و محدود ایده آل می باشد.

مطالب پیشنهادی: 

سبزیجات مناسب فصل پاییز

گلهای مناسب فصل پاییز

تقویم کشت، آبان ماه

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

محصولات فروشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.