ارسال به سراسر کشور

ارسال سریع و امن به سراسر کشور

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

گل لب
گل لب این گیاه عجیب و غریب ممکن است به نظر کار نرم افزار ویرایش عکس باشد اما می توان به شما اطمینان داد که این لبهای بوسه مانند طبیعی هستند. گل لب شتری گیاهی منحصر به فرد و فوق العاده ایست که دارای گلهای بی اهمیت ولی براکته هایی خیره کننده افسانه ای می باشد. بنابراین اگر شما می خواهید یک بوسه بر روی مادر طبیعت بگذارید، یک گل لب داغ را پیدا کنید.

نام  فارسی: گل لب
خاستگاه: آمریکای مرکزی و جنوبی ، کاستاریکا ، کلمبیا ،کاستاریکا ، پاناما
نام انگلیسی: hot lips
نام علمی: Psychotria elata
خانواده:  Rubiaceae
نامهای دیگر: گل لبی ، گل بوس ، Hot Lips ، Hot Lips Plants ، Flower Lips ، Hooker’s Lips ، Mick Jagger’s Lips

مشخصات:

گل لب با نام علمی “Psychotria elata” یک درخت استوایی است که در جنگل های بارانی کشورهای مرکزی و جنوبی آمریکا مانند کلمبیا، کاستاریکا، پاناما و اکوادور یافت می شود. این گیاه به شکل فعلی خود به منظور جذب گرده گرها از جمله پرندگان و پروانه ها تکامل یافته است. این گل فوق العاده متاسفانه به علت جنگل زدایی کنترل نشده در کشورهای بومی خود در معرض خطر قرار گرفته است.

این گیاه به دلیل گل های بوسه مانند آن به خصوص در اینترنت بسیار معروف است.گلهای قرمز خیره کننده آن قبل از رشد کامل به رنگ سفید می باشد و به تدریج به رنگ قرمز در می آیند. گل بوسه گیاهی رطوبت دوست می باشد ولی با آب و هوای معتدل نیز سازگار می باشد.

شرایط رشد گل لب های داغ بسیار دشوار است و شرایط کشت بسیار ویژه ای دارد. این گیاه در آمریکای مرکزی مخصوص هدیه دادن می باشد. این گل همچنین بین عشاق طرفداران بسیاری دارد بخصوص در روز ولنتاین عشاق سعی می کنند شاخه ای از این گل بوسه مانند را که بی مناسبت این روز نیست به یکدیگر هدیه بدهند.

عکس گل لب شتری

شرایط رشد و کشت گل لب

در شرایط طبیعی گل لب در خاکی مرغوب و مرطوب که بستر آنرا برگ درختان تشکیل می دهد رشد میکند. همچنین نور مورد نیاز آن نور غیر مستقیم خورشید است که بوسیله درختان از آن محافظت می شود. برای نگهداری و پرورش گل لبی در شرایط بیرون از طبیعت و یا گلخانه ای باید محیطی گرم با رطوبت بالا و محافظت شده از نور مستقیم خورشید را فراهم کرد.

از آنجا که اکثر خاکهای گلدانی موجود قابلیت زهکشی مناسب و نگهداری رطوبت را ندارند بهتر است قبل از کاشت از کمی ورمیکیولیت و پیت موس در مخلوط خاکی و بستر کشت خود استفاده کنید. درجه حرارت مناسب برای پرورش گلهای آتشین حدود ℃۲۱ سانتیگراد می باشد. همچنین محل قرار گیری این گیاه باید دارای رطوبتی معادل %۶۰ و دور از نور غیر مستقیم خورشید باشد.


نویسنده مطلب سعید برهانی
  • سلام چطور میشود آن گل یا بذر آن را تهیه وتکثیر کرد