تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

 

اگر شما هم بدنبال زیباترین و بهترین درخت برای کاشت در حیاط منزل و یا اطراف خانه خود هستید پست امروز را دنبال کنید. در این پست با ده عدد از بهترین درختان مناسب ویلا و درخت میوه مناسب برای حیاط خانه آشنا خواهید شد.

این درختان علاوه بر زیبایی سایه ای بسیار لطیف و خنک در حیاط یا زمین شما ایجاد می کنند. درختان تعیین کننده میزان سایه موجود در باغچه و در نتیجه تعیین کننده میزان رشد دیگر گیاهان در باغچه هستند. درختان همچنین چشم انداز خانه و حتی میزان نور ورودی به خانه را نیز تحت تاثیر قرار دهند. بنابراین انتخاب درخت مناسب برای کاشت بسیار حائز اهمیت است.

اگر این سوال برای شما نیز پیش آمده است که چه درختی در حیاط منزل بکاریم ؟ با ما در “نازبو” همراه باشید تا بهترین پیشنهاد ها را برای کاشت درخت در منزل را به شما ارائه دهیم.

معرفی انواع درختان مناسب برای حیاط منزل

۱- زیتون تلخ

درخت کاری حیاط منزل

جزء درختانی می باشد که سایبان خوبی دارد.گلهای بنفش رنگ و معطر این درخت در اردیبهشت ظاهر می شوند و نمای زیبایی به درخت می دهند. میوه های زیتون تلخ که در تابستان ظاهر می شوند شبیه به زیتون اما سمی هستند و به مدت طولانی حتی تا پاییز و زمستان بر روی شاخه ها باقی می مانند.

زیتون تلخ به رطوبت نیاز ندارد و تحمل خشکی را دارد خاک لومی و یا شنی خشک و عمیق خوب زهکشی شده ، خاک مناسب برای این گیاه میباشد. تکثیر این گیاه از طریق کاشتن بذر در بهار و یا قلمه زدن در تابستان امکان پذیر است.

۲- سرو

چه درختی بکاریم

سرو از جمله درختان زینتی همیشه سبز است که به آبیاری کمی نیاز دارد. و تا حد بسیار زیادی به خشکی مقاوم میباشد. خاک های شنی، لومی و رسی برای پرورش سرو سیمین مناسب هستند. در برابر آب و هوای خشک مقاومت خوبی نشان می دهد و سرما را تا ۱۵- تحمل می کند. مکان های پر نور و آفتابی مورد نیاز این گیاه است.

کاشت این درخت برای جلوگیری از فرسایش خاک بسیار سودمند است. به منظور درست کردن پرچین کاربرد زیادی دارد و بهترین درخت برای حصار ملک شما می باشد. زمان مناسب کاشت بذر سرو نقره ای : اوایل بهار

۳- کاج

درخت بررای حیاط منزل

از این درخت در بسیاری از مناطق دنیا به عنوان یک درخت زینتی در باغها، پارک و فضای سبز استفاده می‌شود. کاج به نوع خاک حساسیت زیادی ندارد و در هر نوع بافت خاک اعم از شنی، رسی و لومی به شرط داشتن زهکش مناسب به خوبی رشد می کند.

نیاز آبی کاج متوسط است و نیاز به آبیاری منظم دارد. به طور معمول هفتهای یکبار آبیاری عمیق برای گیاه کفایت میکند. این درخت برای رشد کافی نیاز به حداقل روزانه ۶ ساعت نور آفتاب دارد. 

۴- خرمالو

درخت در حیاط منزل

خرمالو بهترین درخت میوه برای کاشت در حیاط است. مناسب ترین آب و هوا برای پرورش درخت خرمالو، آب و هوای نیمه گرمسیری است. بطور کلی خرمالو جزو میوه های نیمه گرمسیری محسوب می شود ولی در نواحی سرد معتدل نیز می توان این گیاه را کاشت.

خرمالو به میزان آب متوسط نیاز دارد. فقط در تابستان درختانی که در منازل کشت می شوند به علت شدت گرما و قرار گرفتن در محیط سنگ و آجر و موزائیک که خود عامل تولید گرما و گرم شدن محیط در تابستان می باشد، نیاز به آب بیشتری دارند.

۵- اقاقیا

درخت حیاط خانه

اقاقیا درختی است که دارای شاخه های آویزان است و در فصل بهار و تابستان گل هایی به رنگ سفید یا صورتی روشن، تولید می کند که این گل ها عطر بسیار دل انگیزی دارند.  این درخت نسبت به خشکی، آلودگی  و شوری آب مقاوم است و بهترین درخت برای سایه اندازی حیاط خانه شما می باشد.

۶- زبان گنجشک

درخت مناسب برای کوچه

زبان گنجشک درختی بسیار محبوب است این درخت خزان کننده میوه هایی شبیه به گنجشک و به رنگ قهوه ای دارد و به همین دلیل به این نام معروف می باشد.

این درخت نیاز آبی کمی دارد و نسبت به شوری خاک مقاوم است. زبان گنجشک علاوه بر زیبایی دارای خاصیت دارویی نیز می باشد، برگ های این درخت را به صورت جوشانده برای تسکین درد مفاصل، دفع کرم و انگل روده، بهبود سرفه های شدید و … استفاده می کنند.

۷-پیروکانتا

درخت مناسب حیاط

پیروکانتا در مقابل خشکی، سرما و زمین های ناهموار مقاوم است و در ۴ فصل سال شکوفا می باشد. این درخت نیاز به نگهداری خاصی ندارد، در فصل پاییز شاخ و برگ رنگارنگی دارد و در زمستان میوه هایی قرمز یا نارنجی رنگ می دهد که بر زیبایی آن اضافه می کند. این درخت را بهتر است در فصل پاییز یا زمستان بکارید.

۸- پیچ امین الدوله

کاشت درخت در خانه

پیچ امین الدوله از دسته گیاهان بومی شرقی آسیا است، گیاهی که ارتفاع آن بعضا تا ۱۰ متر نیز خواهد رسید. این گیاه دارای برگ هایی بیضی شکل است و گل های سفید رنگ و معطری دارد که طعمی شیرین در انتهای گل خواهند داشت.

این درخت نیز میوه داشته و میوه های آن به رنگ روشن و با شکلی گرد هستند. پیچ امین الدوله از دسته گیاهان بالا رونده بوده و مناسب برای استفاده در آلاچیق ها هستند. این گیاه برای رشد خود به آبیاری زیاد و آفتاب تا نیم سایه نیاز داشته و باید دقت داشته باشید که سایه گل‌دهی را عقب خواهد انداخت.

۹- بلوط همیشه سبز

درختان مخصوص خانه

بیشتر زیبایی این درخت مربوط به حالت رشد آن است و می‌توان را به عنوان سایبان، تک درخت، سطح چمن و جهت کنترل فرسایش خاک در فضای سبز کاشت نمود. بلوط، درختی بزرگ و گسترده است و بهتر است در مناطق وسیع کاشته شود.

این درخت به آفتاب کامل نیاز دارد ، نیاز آبی متوسط  می باشد و در خاک های معمولی با زهکش خوب قادر به رشد است . همچنین به خشکی هوا و کمبود رطوبت مقاوم می باشد.

۱۰- ارغوان

درختان مناسب خانه

گلهای این درخت بر روی ساقه های یکساله و یا قدیمی تر شکل می‌گیرد. برگهای این گیاه نیز شکل قلبی شکل با حاشیه صاف دارد که آنان نیز یکی دیگر از دلایل محبوب بودن این درخت هستند.

ارغوان مقاوم به سرما و تا ۲۳- درجه سانتیگراد را می تواند تحمل کند. به انواع خاکها از جمله خاک های آهکی، قلیایی و اسیدی خشک مقاوم است.


نویسنده مطلب سعید برهانی
  • کاهش خواص هر کدام از درختان را قید می کردین که به خواص و مضرات انها پی میبردیم با تشکر از شما