تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

اگر به دنبال یک کود خانگی برای گیاهان منزلتان هستید و نمی خواهید از کود های شیمیایی استفاده کنید، توصیه ی ما به شما این است که کود چای را امتحان کنید و تاثیر تفاله ی چای بر رشد گیاهان خود را ببینید. چای محبوب‌ترین نوشیدنی گرم در مشرق زمین است. این نوشیدنی تلخ، در برگ‌های خود مقادیر فراوانی کافئین، تیانین و آنتی‌اکسیدان دارد. البته این تنها بخش کوچکی از فواید چای است. تفاله ی چای از بهترین کودها برای گیاهان آپارتمانی است که به مرور تجزیه شده و مواد مورد نیاز گیاهان را در اختیارشان قرار می دهد. برای تهیه کود چای می توانید از تفاله ی چای سبز برای گلدان استفاده کنید یا حتی به سادگی یک کمپوست چای در منزلتان درست کنید این کود بسیار ملایم بوده و می توانید آن را در هر موقعی از سال استفاده کنید. با ما همراه باشید تا با شیوه استفاده از تفاله چای برای باغبانی آشنا شوید.

تهیه کود چای

برای تهیه کود خانگی می توانید از چای کیسه ای به عنوان کمپوست در ظرف تهیه کمپوست استفاده کنید و یا خود تفاله ی چای را مستقیما اطراف خاک گیاه بریزید. استفاده از چای کیسه ای در کمپوست ترکیبات غنی از نیتروژن در اختیار خاک قرار میدهد و مواد غنی از کربن را متعادل می کند. نکته ی مهم در استفاده از چای کیسه ای این است که ابتدا باید مطمئن شوید در کیسه تجزیه پذیر قرار گرفته است چرا که پوسته برخی از انواع چای کیسه ای ممکن است از پلی پروپیلن ساخته شده باشند که تجزیه پذیر نیست در این صورت باید ابتدا کیسه چای را باز کنید و محتوای چای آن را خالی کنید. چای کیسه ای هایی که از کاغذ، ابریشم یا پارچه تهیه شده اند برای کمپوست مناسب هستند و نیازی به باز کردن آنها و جدا کردن پوسته نیست.

برای استفاده از تفاله چای به صورت مستقیم می توانید آن را پای گیاه بریزید تا از مواد مغذی آن استفاده کند یا می توانید آن را با خاک گیاه مخلوط کنید تا بهتر بتواند از مواد مغذی تفاله ی چای استفاده کند و تاثیر تفاله ی چای بر رشد گیاهان را مشاهده کنید. این استفاده از چای برای رشد گیاه مشکلی ایجاد نمیکند چرا که نه تنها با تجزیه مواد چای مواد مغذی به گیاه میرسد بلکه به حفظ رطوبت در محدوده سیستم ریشه گیاه و جلوگیری از رویش علفهای هرز نیز کمک می کند.

مزیت های استفاده از چای به عنوان کمپوست یا کود

تقویت و رشد گیاهان: تفاله چای سرشار از مواد مغذی است که منجر به سبزی، بزرگ شدن و زیبایی بیشتر برگ گیاهان می‌شود. همچنین کود چای باعث تقویت ریشه گیاهان و رشد سریع‌تر آن‌ها خواهد شد.

شفافیت برگ‌ها: تفاله چای موجب شفاف و روشن‌تر شدن برگ گیاهان می‌شود و کنتراست رنگ آن‌ها را بالا می‌برد.

غنی کردن خاک: وقتی از تفاله چای به‌عنوان کود استفاده می‌کنید، سطح برگ‌ گیاهان با میکروب‌های مفید پر می‌شود و برای فعالیت موجودات مضر و آسیب‌رسان جایی باقی نمی‌ماند. گیاهانی که با کمپوست چای کود دهی می‌شوند معمولاً تحت تأثیر کپک‌ها، قارچ‌ها و بیماری‌های پژمردگی قرار نمی‌گیرند.

جایگزین مناسب برای کود و سم‌های شیمیایی: بزرگ‌ترین مزیت استفاده از تفاله چای به‌عنوان کود این است که از شر کودها و سموم شیمیایی راحت می‌شوید. برخی از کودهای شیمیایی حتی برای سلامتی انسان هم مضر هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کمپوست و چگونگی تولید آن در خانه اینجا کلیک نمایید.


نویسنده مطلب فهیمه زلفی پور