اطلاعیه: خرید بالای ۲۰۰هزار تومان رایگان ارسال می‌گردد. یک درصد از درآمد های نازبو صرف کمک به محیط زیست می شود. خرید از نازبو به منزله قبول قوانین سایت است. نازبو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. ارسال پستی سفارشات به تمامی نقاط کشور

گیاهان دارویی

آشنایی با خواص گیاهان دارویی

گیاهان دارویی از همان آغاز تمدن بشری در درمان های دارویی به کار برده می شدند و حتی برخی از مشتقات آنان مانند آسپرین، رزرپین و گلیکوزیدهای قلبی نقاط اتکای اصلی در دارو درمانی بوده اند.

امروزه نیز داروهای گیاهی سهم بزرگی از فرآورده های دارویی تجارتی ساخته شده را به خود اختصاص داده اند که برای مثال می توان افدرین از گیاه افدارا، سالیسین از درخت بید و رزرپین از گل مار را نام برد و حتی کشف داروی ضدسرطان Paclitanel از گیاه سرخدار، بر نقش گیاهان به عنوان یک منبع جاودانه برای طب مدرن تاکید داشت.

اگرچه با توسعه صنایع دارویی در اوایل قرن بیستم، داروهای گیاهی تا حد زیادی اعتبار و ارزش خود را نسبت به داروهای جدید صنعتی در بین پزشکان از دست داده اند. اما در دهه اخیر استقبال دوباره ای برای مصرف داروها و فرآورده های گیاهی – طبیعی به وجود آمده است. در این میان از آنجایی که با وجود وفور و تنوع گیاهی ایران، هنوز گیاهان دارویی به صورت کاملا علمی و مستند معرفی نشده اند، از این رو «نازبو» سعی دارد در حد توان خود و در جهت اطلاع رسانی نسبت به معرفی این نوع گیاهان اقدام کند.

به همین منظور سعی خواهیم کرد فهرستی از گیاهان دارویی پرکاربرد تهیه و نسبت به درج تدریجی اطلاعات مرتبط با آنها بپردازیم، این اطلاعات شامل ویژگی ها، محل رویش، کاربرد درمانی و سایر اطلاعات مهم و کاربردی این گیاهان خواهد بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.