اطلاعیه: خرید بالای ۲۰۰هزار تومان رایگان ارسال می‌گردد. یک درصد از درآمد های نازبو صرف کمک به محیط زیست می شود. خرید از نازبو به منزله قبول قوانین سایت است. نازبو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. ارسال پستی سفارشات به تمامی نقاط کشور

آشنایی با اسفناج و خواص دارویی و روش کشت آن

نام علمی اسفناج Spinacea oleracea L. می‌باشد که متعلق به تیره Amaranthaceae است. اسفناج گیاهی است یک ساله و دو پایه. گل‌های نر و ماده آن روی دو گیاه مختلف قرار دارند. پایه‌های نر بعد از تولید دانه گرده از بین می‌روند، ولی پایه‌های ماده باقی خواهند ماند و تولید بذر می‌کنند. در طبیعت، اسفناج یک پایه هم دیده شده است. اسفناج بعد از سبز شدن بذر تولید برگ‌های “روزت” می‌کند. این برگ‌ها از ساقه بسیار کوتاهی که نزدیک زمین قرار دارد، خارج می‌شوند.

ممکن است شاخه‌های فرعی از ساقه اصلی به وجود می‌آیند و همچنین شاخه‌های درجه دوم خارج شوند. زمانی که برگ‌ها رشد کافی کردند و شرایط مساعد گردید، ساقه بلندی شروع به رشد می‌کند که از انتهای آن شاخه‌های جانبی به وجود می‌آیند. دسته‌ای از گل در انتهای ساقه اصلی و شاخه‌های جانبی به وجود خواهند آمد. گل‌ها به صورت خوشه در نتهای ساقه اصلی و شاخه‌های فرعی ظاهر می‌شوند. تعداد گل در هر خوشه متفاوت است و ممکن است تا ۱۲ عدد برسد. البته باز شدن گل‌ها و تشکیل میوه‌ها هم‌زمان صورت نمی‌گیرد. 

 

زمان کاشت اسفناج
 اسفناج را میتوان در بهار و یا پائیز کاشت. بنابراین بذر اسفناج را در مناطقی که دارای زمستان‌های ملایم می‌باشند مانند نقاط جنوبی ایران به‌تدریج از اواسط پائیز تا اوایل اسفند می‌کارند. اسفناج بهاره را می‌توان در اواخر زمستان مثلاً در اسفندماه به مجرد مساعد شدن هوا کاشت. در مورد اسفناج پائیزه یعنى محصولی که باید در پائیز برداشت شود، نباید زودتر از اواسط مرداد و دیرتر از اواسط شهریور کاشت، زیرا در صورت اول امکان به گل رفتن در طول روز بلند زیاد است و در صورت دوم ممکن است به موقع قابل برداشت نشود.

 
کوددهی گیاه اسفناج
اسفناج قادر است مقادیر زیادی مواد غذائی جذب نماید. بنابراین در موقع تهیه زمین باید به اندازه کافی از مواد غذایی مختلف با خاک مخلوط نمود. از بین مواد غذائی مختلف کود ازت باعث رشد سریع اسفناج می‌شود.  در صورت امکان می‌توان مقدار ۱۰ تا ۱۵ تن در هکتار کود حیوانی کاملاً پوسیده به‌کار برد.

برداشت اسفناج
زمان برداشت اسفناج کوتاه است، زیرا از یک طرف رشد برگ‌های اسفناج باید حتی‌الامکان کامل شده باشد و از طرف دیگر باید برداشت اسفناج قبل از شروع به گل رفتن آن تمام شده باشد. اسفناج گل داده معمولاً تلخ مزه بوده و به عنوان سبزی ای بی‌ارزش می‌باشد.

خواص دارویی اسفناج

در صدر خوراک های ضد سرطان ،طبق نظر حکمای طب سنتی اسفناج از نظر طبیعت کمی سرد و تا حدی می توان گفت که نه سرد است و نه گرم، بلکه معتدل است.
برگ آن خنک کننده است و برای کاهش تب و ورم ریه و روده کوچک نافع است.
تخم آن خنک کننده، ملین و برای ورم کبد و یرقان مفید است.
اگر برگ اسفناج با جو پوست کنده و به اصطلاح جو سفید و روغن بادام شیرین پخته شود، برای سرفه های خشک و تب های گرم اشخاص گرم مزاج مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.