اطلاعیه: خرید بالای 4۰۰هزار تومان رایگان ارسال می‌گردد. یک درصد از درآمد های نازبو صرف کمک به محیط زیست می شود. خرید از نازبو به منزله قبول قوانین سایت است. نازبو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. ارسال پستی سفارشات به تمامی نقاط کشور

معرفی گل مغربی و خواص دارویی آن

گل مغربی دارای گل های زرد بسیار زیبا می باشد و مناسب برای مرزبندی کردن و باغ های صخره ای است و در حال حاضر چین بزرگترین تولید کننده آن می باشد. گل های این گیاه معمولاً پس از غروب آفتاب شکوفا شده و دارای عطر دل انگیزی هستند و این موضوع سبب شده است که این گیاه به نام گل مغربی خوانده شود. بر اساس برخی منابع، نوع خودروی گل مغربی خاصیت دارویی دارد.

نام  فارسی: گل مغربی
خاستگاه: بیشتر مکزیک ولی کلا قاره آمریکا
نام انگلیسی: Evening primrose
نام علمی: Oenothera spp
خانواده: Onagraceae
نامهای دیگر: evening star, sun drop

مشخصات:

گل مغربی گیاهی علفی، دوساله و متعلق به تیره گل مغربی است. ارتفاع این گیاه بین 50 سانتیمتر تا 1 متر می باشد، گستردگی آن نیز تا 1 متر است حدودا 2 تا 5 سال زمان نیاز است تا این گیاه کاملا رشد کند. ریشه های گل مغربی نسبتاً ضخیم و گوشتی بوده و به رنگ قرمز می باشند

برگ های این گیاه ساده و نیزه ای شکل می باشند ساقه آن نازک و کرکدار است. گل های این گیاه منظم، به رنگ زرد روشن و فنجانی شکل می باشند. این گلها دارای 4 گلبرگ بزرگ و 8 پرچم و کاسبرگ های زود افت می باشند و به صورت گل آذین خوشه ای در طول انشعابات اصلی و فرعی ساقه قرار دارند. میوه ی آن به صورت کپسول بوده و حاوی دانه هایی به رنگ قهوه ای روشن تا تیره است.

شرایط نگهداری و پرورش گل مغربی:

نور: این گیاه بهتر است برای گلدهی بهتر و بیشتر در آفتاب کامل قرار گیرد، اگر در نیم سایه قرار داشته باشد در رشد آن تاثیر خاهد داشت.

خاک: خاک شنی ، ماسه ای و لومی مرطوب و خوب زهکشی شده با ph حدود 6 خاک مناسب برای این گیاه میباشد. این گیاه تحمل خاکهای آهکی ، شور، صخره ای ، خشک و کم عمق را نیز دارد.

آبیاری: به طور متوسط صورت گیرد. به طور کلی این گیاه تحمل خشکسالی را دارد.

دما: دمای بین -3 تا 16 درجه مناسب است.

تکثیر:

با بذر، تقسیم بوته و قلمه قابل افزایش است. بذر انواع یک ساله و چندساله در اوایل بهار و انواع دو ساله در اوایل تابستان در شاسی سرد کاشته می شود. بذر انواع یک ساله و دو ساله در پائیز در محل اصلی کشت می شود. تقسیم بوته در اوایل بهار انجام می شود. قلمه چوب نرم انواع چندساله از شاخساره های بدون گل در اواخر بهار تا اواسط تابستان گرفته می شود.

خواص دارویی گل مغربی:

 از قرص گیاه گل مغربی به عنوان یک مکمل دارویی در تامین نیاز بدن به اسیدهای چرب ضروری استفاده میشود.

 برای درمان بیماری آرتریت روماتوئید و بیماری اسكلروز مفید است و باعث کاهش علائم این بیماری‌ها میگردد.

 مصرف قرص گل مغربی برای مبتلایان به دیابت، بیماران قلبی و عروقی مفید میباشد.

 استفاده از این قرص باعث کاهش درد می شود و به طور فزاینده‌ای در درمان سردردهای مزمن مفید است.

• برای رفع مشکلات ناشی از افزایش سن نظیر درد مفاصل، آرتروز و … استفاده از این قرص به عنوان مکمل توصیه میگردد.

• کپسول گل مغربی به درمان بیش فعالی کودکان کمک میکند.

 استفاده از این قرص به تنظیم هورمونی بدن کمک کرده و در پیشگیری از ایجاد سرطان سینه موثر است.

 استفاده از این قرص در درمان بیماری‌های ناشی از کم کاری کبد تاثیر دارد.

محصولات فروشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.