ارسال به سراسر کشور

ارسال سریع و امن به سراسر کشور

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

تمام انسان ها در هر کجای دنیا که زندگی کنند، عادت زیباپسندی را با خود به همراه دارند. یکی از این زیبایی های جهان نیز گل ها هستند. گل های زیبا که در هر منطقه ای با هر اب و هوایی متنوع و متفاوت هستند. هر گلی داستان و دنیایی دارد. یک گل می تواند گویای زیباترین لحظات زندگی شما باشد، یا بدترین لحظه. 

به همین دلیل گل های زیبا در جهان هر کدام مناسب موقعیت های خاصی هستند. حتما شاهد بوده اید که در مراسم عروسی، جشن تولد، جشن فارغ التحصیلی، مراسم خاکسپاری و … از گل های مختلفی استفاده می شود. زیرا هر گلی نماد و معنای خاص خود را دارد. این معناست که به آنها هویت بخشیده است. 

از میان جذاب ترین و بهترین گل های دنیا میتوانیم به گل های رز سرخ، گل لاله، گل ارکیده، گل سوسن، گل آفتابگردان، گل نرگس، لاله مردابی یا لوتوس، گل گلایول و … اشاره نماییم. 

نشانه و معنی گل های زیبا در جهان 

گل ها نمادی از تاریخ و ادبیات در جهان بوده اند. حتی در تاریخ نیز می توانیم شاهد این مسئله باشیم که گل ها از نشانه و معنای خاصی برخوردار بوده اند. به نوعی می توانیم بگوییم هر گلی، دارای زبانی است. این که شما چه گلی را برای چه موقعیت استفاده کنید، نشان از فهم و درک معنای آن خواهد داشت. 

زیباترین گلهای جهان با عکس

گل رز سرخ 

یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین گل های زیبا که در جهان میتوانید با ان روبرو شوید، گل های رز سرخ هستند. این گل ها ترکیبی از ساقه های خاردار هستند و غنچه های زیبایی که بر روی این ساقه ها نشسته اند. بیشتر گل های رز در جهان نماد کامیابی و با ارزش بودن هستند. 

گل رز که از میان گل های زیبا در جهان بیشترین کاربرد را دارد، خود به ۱۰۰ گونه مختلف تقسیم می شود. برخی از این گلهای رز دارای برگ ها فشرده و به هم نزدیک هستند، و برخی دیگر گلبرگ های خود را از هم باز کرده و گشوده اند. 

معمولا رز زرد نمادی از دوستی و شادمانی است، در حالی که رز سفید نماد پاکی و صلح است. رز سرخ و قرمز تیره که مرسوم ترین و شناخته شده ترین گل های زیبا در جهان است، نماد عشق جاودانه می باشد. رز صورتی را نیز باید نمادی از عشق اول و بی گناهی معرفی کنیم. 

گل زیبای ارکیده 

یکی از پر تنوع ترین گل های زیبا جهان را می توانیم گل ارکیده بیان نماییم. این گل بیش از ۲۵۰ هزار گونه دارد و در سراسر جهان کشت می شود. گلبرگ های هندسی شکل ارکیده شکلی خاص و زیبا به این گل بخشیده است. 

این گل های زیبا به عنوان گل های زینتی شناخته می شوند که برای تزیین مکان های خاص استفاده می شوند. ارکیده های صورتی رنگ نمادی از محبت خالصانه هستند. در حالی که گل های ارکیده گربه ای، نمادی از دلربایی می باشند. 

نوعی از گل های ارکیده وجود دارند که ترکیبی از رنگ سفید و صورتی هستند. این گل های زیبا نیز نمادی از همدردی هستند و بیشتر برای افرادی که نیاز به محبت دارند، ارسال می شوند. 

عکس گل لاله

گل های لاله 

شاید از دیدن شکل ظاهری گل های لاله تعجب کنید. گویی خودشان را در در آغوش کشیده اند. با این که در ظاهر حس تنهایی را به انسان ها منتقل می کنند، اما تنها گل های زیبا در جهان هستند که نمادی از عزم راسخ و رستاخیز می باشند. 

این گل ها دارای ۱۰۹ گونه متنوع بوده و دارای گلبرگ های جدا از هم هستند. تنوع رنگی در گل های لاله بسیار زیاد است. می توان این گل ها را در رنگ ها زرد، قرمز، نارنجی، بنفش، صورتی و … بیابید. گل های زیبا که هر کدام از رنگ ها ان نمادی خاص است. 

گل لاله زرد رنگ نشانی از شادمانی است. در حالی ه گل لاله سفید بخشندگی را معنا می کند. لاله های صورتی به معنای وفاداری هستند در حالی که لاله سرخ عشق بی انتها را روایت می کنند. داستان های زیبایی که همراه تمامی این گل های زیبا وجود دارد، انسان را مدهوش می کند. 

گل آفتابگردان 

از میان بهترین و زیباترین گل های زیبا که در می توانیم به آنها اشاره کنیم، گل های آفتابگردان هستند. این گل ها اولین بار در آمریکای جنوبی و مرکز پرورش یافتند. از گلهای آفتابگردان به همان اندازه که استفاده های زیبایی می شود، می تواند سود بالایی نیز بدست آورد. 

گل های آفتابگردان تک رنگ و همیشه خندان، نمادی از ستایش، طول عمر، شادمانی و گرمای وجود هستند. می توانیم آنها را در لیست محبوب ترین گل های جهان قرار دهیم. زیرا هم می توان از آنها برای مقاصدی تزیینی و زیبایی استفاده کرد، هم برای تولید غذا و روغن مورد استفاده قرار گیرند. 

گل های زیبا جهان انقدر متنوع هستند، که اگر بخواهیم در مورد هر یک از آنها صحبت کنیم، بیش از هزاران صفحه کتاب خواهد شد. 


نویسنده مطلب نازبو - یاوری