از گل های رز در پاییز چگونه نگهداری کنیم؟
  • آموزش و مقالات
  • گلها

از گل های رز در پاییز چگونه نگهداری کنیم؟

اگر شما از گل‌های خود در طول پاییز مراقبت کنید آنها در طول زمستان سالم می مانند و در سال بعد شاداب و پر گل خواهند بود. برای جلوگیری از پوسیدگی ساقه ابتدا گل‌های خشک و تغییر رنگ داده و خاکستری را جدا کرده، اما فقط گلبرگ‌هایی را جدا کنید که حاوی میوه‌های در حال تشکیل شدن هستند. به این طریق شما می‌توانید از نمایان شدن میوه‌های رز در طول زمستان لذت ببرید.

برای خرید بذر گل و گیاهان زینتی به فروشگاه اینترنتی نازبو مراجعه کنید.

نگهداری رز

بیشتر بخوانید: پرورش گل رز در فضای باز

برگ‌های باقی مانده که نشانه‌هایی از بیماری را نشان می‌دهند، مانند نقطه‌های سیاه، کپک و زنگ را جدا کنید. همچنین برگ‌های آلوده که به زمین افتاده اند، جمع آوری کنید، زیرا می‌توانند ناقل بیماری از یک سال به سال بعد باشند. پاییز زمان مناسبی برای انتقال و جابجایی بوته‌های رز است که در مکان اشتباهی کاشته شده اند. شما همچنین می‌توانید تا قبل از زمستان بوته‌های جدیدی بکارید، تا با فرا رسیدن زمستان به خوبی مستقر شوند. این گیاهان به عنوان گیاهان گلدانی و یا گیاهانی با ریشه لخت از ماه نوامبر تا مارس در دسترس هستند. ساقه‌های آسیب دیده و در هم رفته بوته‌های رز در پاییز باید هرس شوند. هدف از این هرس ایجاد چارچوب باز برای جریان هوای آزاد در گیاه می‌باشد.

نگهداری رز

بیشتر بخوانید : آموزش پیوند زدن گل رز

ساقه‌های رزهایی که به شکل درختچه هستند را کوتاه کنید، تا از آسیب دیدن در خلال بادهای خشن زمستان و صدمه ریشه و از بین رفتن ریشه در امان بمانند. برش ساقه را تا جایی که ممکن است از بالای یک جوانه انجام دهید.
سرشاخه‌های رز که به صورت ساقه‌های بلند رشد کرده‌اند را جدا کنید، سر گرد آن‌ها مانع آسیب دیدن آن‌ها در برابر باد و طوفان‌های شدید می‌شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!

گزارش اشکال در سایت