اطلاعیه: خرید بالای ۲۰۰هزار تومان رایگان ارسال می‌گردد. یک درصد از درآمد های نازبو صرف کمک به محیط زیست می شود. خرید از نازبو به منزله قبول قوانین سایت است. نازبو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. ارسال پستی سفارشات به تمامی نقاط کشور

روش کاشت بذر گل حسن یوسف

روش کاشت بذر گل حسن یوسف به چه صورت است

روش کاشت بذر گل حسن یوسف به چه صورت است؟

یکی از جذاب ترین گل هایی که می توانید در هر محیطی کشت نمایید، گل حسن یوسف است. این گل به زبان انگلیسی با نام Coleus شناخته می شود. برگ های بیضی دارد که در رنگ های مختلفی تولید می شوند. روش کاشت بذر گل حسن یوسف نیز همچون دیگر گل های طبیعی، حساسیت های خاص خود را دارد. 

بیشتر کسانی که به استفاده از این گل در گلخانه های خود علاقه مند هستند، در مورد روش کاشت بذر گل حسن یوسف اطلاعات کافی ندارند. که همین مسئله منجر می شود تا به شکل مناسبی نتوانند اقدام به کاشت گل حسن یوسف نمایند. 

گل های حسن یوسف، در رنگ های زیبا و چشم نوازی تولید می شوند. که از این میان می توانیم به گل های حسن یوسف زرد، سفید، صورتی، قرمز، بنفش و.. اشاره نماییم. بهتر است این نکته را در مورد روش کاشت بذر گل حسن یوسف به خاطر داشته باشید، که نگهداری از این گل در هوای گرم، خوب است. 

اما بهتر است آن را در فصل زمستان در خانه نگهداری کنید. زیرا گل حساسی بوده، و ممکن است آسیب جدی ببیند. با هم در این مطلب مراحل کلی کشت این گل را بررسی خواهیم نمود. 

روش کاشت بذر گل حسن یوسف

مراحل کلی و روش کاشت بذر گل حسن یوسف

  1. در اولین مرحله برای کاشت گل حسن یوسف، ابتدا بدانید که بهترین زمان برای کاشت این گل، ابتدای بهار است. برای این که نتیجه مناسب را در مورد روش کاشت بذر گل حسن یوسف بدست آورید، بهتر است 8 تا 10 روز قبل از اخرین سرما، در خانه بذر حسن یوسف را نشا کنید. می توانید در فصل تابستان نیز این گیاه را کشت نمایید، اما نتیجه مناسبی را بدست نخواهید آورد.
  2. در مرحله دوم بهتر است چند گلدان کوچک را پر از خاک نرم و مناسب نمایید. بهترین خاکی که می توانیم برای روش کاشت بذر گل حسن یوسف استفاده کنیم، خاک های غنی با زهکشی مناسب هستند. گل های حسن یوسف در این خاک ها به بهترین شکل ممکن رشد می کنند.

پس اگر برای روش کاشت بذر گل حسن یوسف از خاک سفتی برخوردار هستید، بهتر است از خزه و کود گیاهی در میان خاک استفاده نمایید. تا خاک شما از حالت سفتی خارج شود. 

  1. در مرحله سوم باید دانه ها را در خاک گلدان هایی که آماده کرده اید قرار دهید. بهتر است این دانه ها را 3 میلی متر زیر خاک قرار دهید و روی انها را با خاک بپوشانید. به هیچ عنوان نباید در روش کاشت بذر گل حسن یوسف، بذر ها را در زیر خاک دفن کنید. این دانه ها برای رشد نیاز به نور خورشید دارند. پس باید در بالاترین سطح از خاک قرار گیرند. که نور مستقیم خورشید به آنها برسد.
روش کاشت بذر گل حسن یوسف
  1. پس از کاشت بذر حسن یوسف، خاک را مرطوب نمایید. برای این کار لازم است دانه ها را به ارامی اب دهید. البته فراموش نکنید که این کار را زود به زود انجام دهید. زیرا برای کاشت بذر گل حسن یوسف نیاز به خاک مرطوبی خواهید داشت. خاک را نباید خیس کنید، بلکه باید آن را مرطوب نگه دارید. اگر در آب و هوای خشکی زندگی می کنید، برای این که بتوانید گل حسن یوسف را پرورش دهید، می توانید گلدان های خود را با پوشش های پلاستیکی بپوشانید.

این عمل منجر می شود تا خاک گلدان شما خشک نشود. پس از ان که بذر شما جوانه زد، باید بلافاصله پوشش پلاستیکی را بردارید. در روش کاشت بذر گل حسن یوسف مراقبت از بذر بسیار مهم و ضروری است.

  1. در مرحله بعد بهتر است گلدان ها را در محلی گرم و روشن نگه دارید. اصولا بهترین محل هایی که می توانید برای رشد این گلدان ها انتخاب کنید، جایی است که نور خورشید به صورت غیر مستقیم به آنها بتابد. دمای مناسبی که می توانیم برای گل حسن یوسف در نظر بگیریم، 21 درجه سانتی گراد است.

گل حسن یوسف

  1. در آخرین مرحله نیز زمانی که کاشت بذر گل حسن یوسف به اتمام رسید و نهال از دو برگ حقیقی تشکیل شد، میتوانید به راحتی آن را به گلدان دیگری منتقل نمایید. تا بهتر رشد نماید.

روش های کاشت گل حسن یوسف

این گل را به روش های مختلفی می توان کشت نمود. برخی با روش قلمه زنی، و برخی دیگر با استفاده از روش کاشت بذر. 

تکثیر گل حسن یوسف با قلمه

بهتر است در تابستان قلمه های انتهای ساقه را به اندازه 5 تا 8 سانتیمتر آرام جدا کنید. هرگز فراموش نکنید که نباید ساقه های گل حسن یوسف را بفشارید. سپس آنها را در گلدانی که حاوی کمپوست می باشد، نگهداری کنید. این گلدان باید همیشه مرطوب بماند. پس از 10 تا 14 روز این قلمه ها را دور از نور نگهدارید کنید، تا ریشه بزنند. پس از آن می توانید آنها را در گلدان بکارید.

محصولات فروشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.