نگهداری از انواع گل آپارتمانی بنفش
  • آموزش و مقالات
  • گلها

نگهداری از انواع گل آپارتمانی بنفش

تنوع گل‌ها به قدری زیاد است که گاهی انسان را دچار سردرگمی می‌کند. اما هر شخصی سلیقه خاصی دارد و به رنگ خاصی علاقمند است. به همین دلیل به دنبال گلی می‌رود که با سلیقه اش هماهنگ باشد. از میان گل آپارتمانی که بسیاری از مردم برای خانه‌های بی روح خود خریداری می‌کنند، محبوب‌ترین گل‌ها، گل های بنفش هستند. بدون شک شما هم علاقمند هستید تا از یک نوع گل زیبای اپارتمانی تهیه نموده و آن را نگهداری کنید. گل آپارتمانی در رنگ‌های مختلفی وجود دارد، ولی از میان همه این گل‌ها، رنگ بنفش زیباترین است. که از محبوبیت بالایی نیز برخوردار می‌باشد.

برای خرید بذر گیاهان آپارتمانی به فروشگاه اینترنتی نازبو مراجعه کنید.

گل های بنفش

به همین دلیل افراد زیادی هستند که علاقمند هستند از این نوع گل آپارتمانی استفاده کنند. از جمله گل‌های بنفشی که می‌توانیم برای آپارتمان استفاده کنیم، گل‌های برگ بیدی، اکسالیس و ... هستند. گل‌های بنفشی که برای آپارتمان‌ها استفاده می‌شود، از نظر شاخ و برگ و بافت فوق العاده زیبا و خاص هستند. زیباترین گل آپارتمانی به رنگ بنفش گلهایی که به رنگ بنفش هستند، از جمله زیباترین گل هایی به شمار می روند که برای آپارتمان ها مناسب هستند. از میان این گل ها می توانیم به گل حسن یوسف، اکسالیس بنفش، مارانتا لوکونورا، کردلین، بگونیا رکس، و ... اشاره نماییم.

حسن یوسف گل حسن یوسف از زیباترین و خاصترین گل آپارتمانی به شمار می‌رود، که در مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی کشت و پرورش می‌یابند. این گل نوعی گل یکساله است که برای خانه‌هایی با فضای باز مناسب است. از ظرف دیگر باید بگوییم گل‌های حسن یوسف نگهداری آسانی دارند. زمانی که این گل را در برابر نور آفتاب نگهداری کنید، متوجه تغییر رنگ آن خواهید شد. که بنفش بودن رنگ گلبرگ‌های حسن یوسف، به حالت مخملی در می‌آیند. هر گل آپارتمانی نیاز به نور کافی خورشید دارد، اما این گل اگر در برابر نور خورشید قرار گیرد، سرزنده تر و خوش رنگ تر خواهد شد.

برای خرید بذر گل و گیاهان زینتی به فروشگاه اینترنتی نازبو مراجعه کنید.

گل آپارتمانی اکسالیس بنفش گلی جذاب که بومی کشور برزیل می‌باشد و در میان انواع گل آپارتمانی خاص‌ترین به شمار می‌رود. اکسالیس دارای شاخ و برگ‌های زیبا و در عین حال خاص است. از سوی دیگر شکوفه‌های درخشان و سفید رنگی که دارد، جذابیت آن را بیشتر کرده است. برگ‌های این گل رویایی شبیه به پروانه‌های بسیار کوچکی هستند، که در کنار هم به زیباترین شکل ممکن قرار گرفته اند. نکته‌ای که باعث شده است تا این گل‌های به عنوان جذاب‌ترین گل آپارتمانی شناخته شوند، برگ‌های مثلثی آن است که در شب بسته می‌شوند. نگهداری از آن‌ها بسیاری جالب و جذاب بوده، و می‌توان منزل را به زیباترین شکل ممکن تزیین نمود با این دسته از گل‌های آپارتمانی.

برای خرید بذر گل و گیاهان زینتی به فروشگاه اینترنتی نازبو مراجعه کنید.

کردلین از دیگر گل‌های بنفش و جذاب اپارتمانی می‌توانیم به گلهای کردلین اشاره کنیم. این گیاه به دلیل داشتن برگ‌های جذاب و بنفش رنگ، توانسته است در میان انواع گل آپارتمانی جایگاه به خصوصی را به خود اختصاص دهد. استفاده از گل‌های کردلین در گوشه و کنار خانه، جذابیتی وصف ناپذیر به آن می‌بخشد. البته باید به یاد داشته باشید که این گل نیاز به نور مناسب و تقریباً زیادی داشته و باید در معرض نور خورشید قرار گیرد. گل آپارتمانی کردلین در نمونه‌های مختلفی تکثیر شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گل‌ها در رنگ های سفید، کرم، صورتی تیره و بنفش تیره که از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین نمونه‌های کردلین است، پرورش می‌یابند. حتما این نکته را در خصوص گل آپارتمانی کوردیلین در نظر داشته باشید، که این گل نیاز به نور کافی دارد. پس در نقطه ای آن را قرار دهید که از نور کافی برخوردار باشد.

برای خرید کود گیاهان آپارتمانی و زینتی به فروشگاه اینترنتی نازبو مراجعه کنید.

مارانتا لوکونورا گلی بی‌نظیر با برگ‌های غیرعادی و فوق العاده، که می‌توانید به راحتی آن را در منزل نگهداری کنید. این گل آپارتمانی را با نام‌های دیگری نیز می‌شناسند، همچون رد پای خرگوش. گل‌های مارانتا خود به دو گونه مختلف تقسیم می‌شوند. مدل سبز و قرمز. مدل دوم از گل‌های مارانتا که به دلیل داشتن رگه‌های برجسته و قرمز رنگ، فوق العاده مورد توجه قرار گرفته‌اند، از جمله گل آپارتمانی بنفش رنگی هستند که همچون گل‌های اکسالیس در شب بسته شده و در روز باز می‌شوند. این گل زمانی که بسته می‌شود، شبیه به دستان کسی است که در حال دعا به درگاه حق است. به همین دلیل نام دیگر گل‌های مارانتا، گل‌های دعا خوان است. رطوبت و خاک مناسب از جمله مهمترین فاکتورهای نگهداری از گل‌های مارانتا است. این گل اگر به خوبی و درستی آبیاری نشود، رشد مناسبی نخواهد داشت. البته این نکته را در خصوص پرورش و نگهداری گل آپارتمانی مارانتا در نظر داشته باشید، که این گل باید در زمستان، در شرایط خشک‌تری قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!