نازبو
گلهای مناسب فصل پاییز
 • آموزش و مقالات
 • گلها

گلهای مناسب فصل پاییز

گلهای پاییزی اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که علاقه به پرورش گل در تمام فصول سال مخصوصاً فصل زیبای پاییز هستید امروز قصد داریم در "نازبو" شما را با کاشت گیاهان پاییزی و انواع گل‌های فصلی پاییزه که می توانند محیطی زیبا و رنگارنگ برای شما ایجاد کنند آشنا کنیم.

1-گل اشرفی یا گل ستاره ای این گیاه بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است و بواسطه طول مدت گلریزان آن در بین همه گل‌های یکساله که در گلکاری‌ها می‌کارند بیشتر مورد توجه قرار دارد. اشرفی گیاهی است بادوام، رنگارنگ و با رشد سریع. ساقه‌های نازک و برگ‌های سبز و باریک و گل‌های مروارید مانند تکی یا دوتایی به پهنای ۲.۵ تا ۵ سانتی‌متر دارند. این گل‌ها ممکن است که تماماً زرد یا نارنجی باشند. این گیاهان می‌توانند از اواسط تابستان تا یخبندان گل بدهند.


برای خرید پکیج بذر گل‌های پاییزی شامل 15 نوع گل متفاوت از این لینک در فروشگاه نازبو اقدام نمایید.

عکس گل پاییزی 2-

گل جعفری جعفری یکی از گل‌های آپارتمانی پاییزی یکساله یا چند ساله‌است، این گل دارای ۵۶ گونه و از خانوادهٔ گل آفتابگردان بوده و بومی امریکای شمالی و جنوبی است. گل جعفری محل‌های گرم و آفتابی را دوست داشته و بذر آن‌ها را از نیمه اسفند تا آخر فرودین در خزانه می‌کارند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله معرفی گل جعفری و طرز نگهداری آن را نیز مطالعه نمایید.

گل پاییزی من

3- نرین این گیاه یکی از ایده‌آل‌ترین گیاهان پاییزی برای خاتمه بخشیدن به فصل تابستان است! مشاهده گل‌های صورتی رنگ و خیره کننده نرین، در یک صبح پاییزی می‌تواند نفس گیر باشد این گل‌های پاییزی معمولاً در سپتامبر و حتی دیرتر، شکوفه می‌کنند. تا زمانی که ساقه و شاخه‌های آن آسیب نبیند تا زمستان و فصل سرد می تواند پابرجا باقی بماند.


 گلهای زیبای پاییزی

4- گل استرنبرجیا استرنبرجیا از جمله گل‌های پاییزی فضای باز است. پخش این گیاه یا گیاه‌های پیازی سخت در گروه‌های بزرگ در کل باغچه، می‌تواند بسیار تاثیر گزار باشد. این گیاه به طور شگفت آوری در موقعیت‌های سخت مقاوم است و از خاک ضعیف با زه‌کشی قوی نیز می‌تواند استفاده کند. ریشه آن‌ها به شدت در تابستان نیاز به آفتاب و گرما دارد.

گلهای پاییزی باغچه

5- گل سیکلامن سیکلامن یکی از گل‌های پاییزی آپارتمانی زیبا و بومی ایران می‌باشد. این گیاه به شدت به ساقه وابسته است و در زمانی که گیاهان پیازی در تلاش برای رشد در پاییز هستند. همچنین می‌تواند در مناطق خشک و زیر درختان به رشد خود ادامه می‌دهد. این گیاه یکی از معمول‌ترین گل‌های پاییزی است. که در رنگ‌های نقره ای، با برگ‌های مرمری و شکوفه‌های سفید، در کل زمستان بدون هیچ صدمه ای باقی می‌مانند و قبل از آمدن بهار و تابستان، از بین می‌رود و پیاز آن باقی می‌ماند.

برای اطلاعات تکمیلی مقاله گل سیکلامن را نیز مطالعه کنید.

گلهای پاییزی بالکن 6-

گل گلایل سفید بدون شک در پاییز، این نمونه گل یکی از زیباترین گل‌هاست. در اواخر تابستان این گل‌های زیبا و معطر شروع به بلند شدن می‌کند ولی در اکثر مواقع، در ماه سپتامبر این گونه گل بیشتر شروع به بلند شدن می‌کند. شکوفه‌های گلایل سفید اکثر سفید است ولی در قسمت پایه گلبرگ‌ها می‌توان لکه‌هایی را مشاهده کرد که قابل پنهان کردن نیست. در سراسر پاییز می‌توان از این نوع گل لذت برد، اما بخاطر داشته باشید که اگر می‌خواهید این گیاه با ساقه سبز و پرگل ببینید، باید ترجیحاً در با سرمای زمستانی بیرون مواجه نشود.

بیشتر بخوانید : سبزیجات فصل پاییز


گل های فصل پاییزی 7-

گل بگونیا این گل یکی از مشهورترین و پر زرق و برق ترین گل برای ایجاد سایه روشن در پاسیوها است. این گل فوق العاده زیبا از تابستان تا اوایل ماه نوامبر گل می‌دهد و یکی از گل‌هایی است که برای پشت پنجره و یا حلق آویز کردن سبد مناسب است، زیرا این گیاه به شدت عاشق نور است. انواع معطر گل‌های بگونیا را می‌توان پیدا کرد و آن‌ها را نزدیک در ورودی جایی که نور مناسب به آن برسد، قرار داد تا به این طریق از این گل معطر قدردانی کرد.

همچنین بخوانید : آنچه در مورد گل بگونیا نمی‌دانید

گیاهان زینتی پاییزی 8-

گل برفی این گیاه یک گل زمستانی کلاسیک است. اگر انواع مختلف از گل‌های برفی را انتخاب کنید، همه آن‌ها از محبوبیت و مشهوریت کافی برخوردارند و باید هزینه‌های زیادی بپردازید، تا بتوانید که پیاز آن را خریداری کنید. اما نیاز نیست که برای لذت بردن از این گیاه زیبا، پس انداز خود را خرج کنید. می‌توانید گل‌های elwesii و یا گل برفی  nivalis را امتحان کنید که پیاز آن در سراسر منطقه و در انواع زمین‌ها کشت می‌شود.  

پرورش گیاهان پاییزی

9- گل زمستانی تاج الملوک این گل زمستانی توسط یک گل سبز رنگ فنجانی احاطه شده است که بسیار شبیه آلاله است. برای باغبان‌هایی که دوست دارند تا در کل زمستان باغچه آن‌ها همانند بهار پرگل باشد. کاشت این گیاه توصیه می‌شود. این گل عاشق یک خاک مرطوب و سایه است و مناسب‌ترین مکان برای رشد این گیاه در زیر درختان جنگلی است.

بیشتر بخوانید : مراقبت از گیاهان خزان دار در فصل پاییز

زمستانی تاج المولوک

10- زعفران زعفران یک گل پاییزی باغچه است و یکی از بهترین گل‌های پیازی در پاییز شناخته شده است. این جواهرات پاییزی ، شکوفه‌های خود را از طریق برگ‌های آویزان برای یک جشنواره رنگ به نمایش می‌گذارند. حتی قبل از اینکه شاخ و برگ آن‌ها پدید آید. گونه‌ای از زعفران کم یاب در ترکیه، با گلبرگ‌های مرمرین آبی خیره کننده در میان ساقه‌های نقره ای رنگ نفیس، خود را نمایان می‌کند. زعفران در پاییز می‌تواند اگر مستقیماً زیر باران قرار گیرد، خراب می‌شود، بنابراین کشت آن‌ها باید در زیر درختان و درختچه‌ها انجام شود، تا این گیاه از باران‌های سنگین محافظت شود.

بیشتر بخوانید : تقویم کشت، در پاییز چه بکاریم؟

زعفران

11- گل کوکب از دیگر گل‌های پاییزی باغچه گل کوکب است که شکوفه‌های قابل توجه این بوته در اواخر تابستان شروع به بازشدن  می‌کند، اما بهترین زمان آن از آگوست تا سپتامبر است. اما برای پر کردن کامل شکاف‌های باغچه باید در تابستان به طور کامل از آفتاب و آب فراوان استفاده کرده باشد. گل کوکب، دامنه وسیعی از رنگ‌های غنی را دارد و برای خلق یک مجموعه رنگ‌های گرم واقعا مفید است. آن‌ها حتی طیف وسیعی از اندازه را دارا هستند که شامل کوکب‌های کوچک مانند کوکب پا کوتاه می‌شود که نگاه‌های شگفت آوری را حتی در خارج از مرزها به خود جلب می‌کند. گل کوکب می‌تواند حتی تا اندازه ۳۰ سانتیمتر رشد کند.

بذر انواع گل را می‌توانید در اینجا بیابید.

 گل کوکب
 

12- گل آهار از جمله گل‌های پاییزی بومی صحرای گیاهان وحشی در مکزیک بوده و این گونه (الگانس) معروف‌تر و شناخته شده‌تر از سایرین می‌باشد. فصل گل دادن از خرداد تا فصل سرما ادامه خواهد داشت. گل آهار به کود خاصی نیاز ندارد و در یک خاک خوب باغچه نیز رشد می‌کند. این گل پاییزه به صورت یک ساله کاشته می‌شود. بذر آن را در اردیبهشت ماه در خزانه می‌کارند و در تیر ماه آنرا نشاء کار می‌کنند. این گل از گیاهانی است که بذر آن مستقیماً در محل اصلی یعنی حاشیه‌های گل‌کاری کاشته می‌شود و رشد آن بسیار زیاد است.


بذر گل آهار را می‌توانید از فروشگاه نازبو تهیه کنید.

گل آهار 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!

دیدگاه ها

 • پاسخ
  علی قاسمی
  29 آبان 1402
  علی قاسمی

  سلام بسیار عالی است.خیلی ممنونم

 • پاسخ
  نیایش
  08 آبان 1402
  نیایش

  وای مرسی واقعا خسلی توضیحاتتون کامله

 • پاسخ
  فاطمه
  19 شهریور 1402
  فاطمه

  در مهرماه چه گلی خوبه برای کاشتن توی هوای اهواز؟

 • پاسخ
  دوستی
  12 شهریور 1402
  دوستی

  سلام، برای اب و هوای قزوین چه گلی پیشنهاد میدید

 • پاسخ
  ناشناس
  01 مهر 1400
  ناشناس

  سلام وقت بخیر. می خواستم بپرسم. چه بذری در مهر ماه در بندرعباس میشه بکاری. بذر گل

 • پاسخ
  نازبو - یاوری
  07 آبان 1400
  نازبو - یاوری

  سلام پیشنهادم گلهای پیازیه، جهت خرید پیاز گل به فروشگاه نازبو مراجعه کنید.

 • پاسخ
  ناشناس
  04 آبان 1399
  ناشناس

  از ى ملوماتتان تشكر واقعاً خيلى زيبا بود

 • پاسخ
  نازبو - یاوری
  05 آبان 1399
  نازبو - یاوری

  سلام دوست و همراه عزیز نازبو خوشحالیم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته، لطفا اگر تجربه یا توصیه ای دارید در اختیار همراهان عزیز فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو قرار بدین

 • پاسخ
  شمسی
  30 شهریور 1399
  شمسی

  سلام.وقت بخیر عکس گیاه تاج الملوک اشتباه هست . عکس مربوط به Winter Aconite یا خربق زرد هست

 • پاسخ
  نازبو - یاوری
  17 مهر 1399
  نازبو - یاوری

  سلام دوست و همراه عزیز نازبو ممنون از دقت نظر شما، به همکاران محتوا انتقال داده شد، به زودی اصلاح میشه

 • پاسخ
  زینب
  20 مهر 1398
  زینب

  عالی.مفیدبود....

 • پاسخ
  رویا محمدی
  26 شهریور 1397
  رویا محمدی

  واقعا بابت این سایت متشکرم فقط لطف کنید کاکتوس مقاوم با سرما را هم بذارید

 • پاسخ
  ناشناس
  12 دی 1400
  ناشناس

  سخره ای