اطلاعیه: خرید بالای ۲۰۰هزار تومان رایگان ارسال می‌گردد. یک درصد از درآمد های نازبو صرف کمک به محیط زیست می شود. خرید از نازبو به منزله قبول قوانین سایت است. نازبو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. ارسال پستی سفارشات به تمامی نقاط کشور

گلهای پاییزی

گلهای مناسب فصل پاییز

گلهای پاییزی

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که علاقه به پرورش گل در تمام فصول سال مخصوصا فصل زیبای پاییز هستید امروز قصد داریم در “نازبو” شما را با کاشت گیاهان پاییزی و انواع گلهای فصلی پاییزه که می توانند محیطی زیبا و رنگارنگ برای شما ایجاد کنند آشنا کنیم.

1-گل اشرفی یا گل ستاره ای

این گیاه بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است و بواسطه طول مدت گلریزان آن در بین همه گلهای یکساله که در گلکاری ها میکارند بیشتر مورد توجه قرار دارد .

اشرفی گیاهی است بادوام، رنگارنگ و با رشد سریع. ساقه‌های نازک و برگ‌های سبز و باریک و گل‌های مروارید مانند تکی یا دوتایی به پهنای ۲.۵ تا ۵ سانتی‌متر دارند. این گل‌ها ممکن است که تماماً زرد یا نارنجی باشند. این گیاهان می‌توانند از اواسط تابستان تا یخبندان گل بدهند.

برای خرید پکیج بذر گل های پاییزی شامل 15 نوع گل متفاوت از این لینک در فروشگاه نازبو اقدام نمایید.

عکس گل پاییزی

2- گل جعفری

جعفری یکی از گلهای آپارتمانی پاییزی یکساله یا چند ساله‌است، این گل دارای ۵۶ گونه و از خانوادهٔ گل آفتابگردان بوده و بومی امریکای شمالی و جنوبی است. گل جعفری محل‌های گرم و آفتابی را دوست داشته و بذر آن‌ها را از نیمه اسفند تا آخر فرودین در خزانه می کارند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله معرفی گل جعفری و طرز نگهداری آن را نیز مطالعه نمایید.

گل پاییزی من

3- نرین

این گیاه یکی از ایده آل ترین گیاهان پاییزی برای خاتمه بخشیدن به فصل تابستان است ! مشاهده ی گل های صورتی رنگ و خیره کننده نرین ، در یک صبح پاییزی می تواند نفس گیر باشد

این گل های پاییزی معمولا در سپتامبر و حتی دیرتر ، شکوفه می کنند. تا زمانی که ساقه و شاخه های آن آسیب نبیند تا زمستان و فصل سرد می تواند پابرجا باقی بماند.

 

گلهای زیبای پاییزی

4- گل استرنبرجیا

استرنبرجیا از جمله گلهای پاییزی فضای باز است. پخش این گیاه یا گیاه های پیازی سخت در گروه های بزرگ در کل باغچه ، می تواند بسیار تاثیر گزار باشد.

این گیاه به طور شگفت آوری در موقعیت های سخت مقاوم است و از خاک ضعیف با زهکشی قوی نیز می تواند استفاده کند . ریشه آن ها به شدت در تابستان نیاز به آفتاب و گرما دارد.

گلهای پاییزی باغچه

5- گل سیکلامن

سیکلامن یکی از گلهای پاییزی آپارتمانی زیبا و بومی ایران می باشد. این گیاه به شدت به ساقه وابسته است و در زمانی که گیاهان پیازی در تلاش برای رشد در پاییز هستند.

همچنین می تواند در مناطق خشک و زیر درختان به رشد خود ادامه می دهد. این گیاه یکی از معمول ترین گل های پاییزی است . که در رنگ های نقره ای ، با برگ های مرمری و شکوفه های سفید ، در کل زمستان بدون هیچ صدمه ای باقی می مانند و قبل از آمدن بهار و تابستان ، از بین می رود و پیاز آن باقی می ماند.

برای اطلاعات تکمیلی مقاله گل سیکلامن را نیز مطالعه کنید.

گلهای پاییزی بالکن

6- گل گلایل سفید

بدون شک در پاییز ، این نمونه گل یکی از زیباترین گل هاست. در اواخر تابستان این گل های زیبا و معطر شروع به بلند شدن می کند ولی در اکثر مواقع ، در ماه سپتامبر این گونه گل بیشتر شروع به بلند شدن می کند.

شکوفه های گلایل سفید اکثر سفید است ولی در قسمت پایه گلبرگ ها می توان لکه هایی را مشاهده کرد که قابل پنهان کردن نیست. در سراسر پاییز می توان از این نوع گل لذت برد اما بخاطر داشته باشید که اگر می خواهید این گیاه با ساقه ی سبز و پرگل ببینید ، باید ترجیحا در با سرمای زمستانی بیرون مواجه نشود.

گل های فصل پاییزی

7- گل بگونیا

این گل یکی از مشهور ترین و پر زرق و برق ترین گل برای ایجاد سایه روشن در پاسیوها است. این گل فوق العاده زیبا از تابستان تا اوایل ماه نوامبر گل می دهد و یکی از گل هایی است که برای پشت پنجره و یا حلق آویز کردن سبد مناسب است ، زیرا این گیاه به شدت عاشق نور است.

انواع معطر گل های بگونیا را می توان پیدا کرد و آن ها را نزدیک در ورودی جایی که نور مناسب به آن برسد قرار داد تا به این طریق از این گل معطر قدردانی کرد.

همچنین بخوانید آنچه در مورد گل بگونیا نمی دانید

گیاهان زینتی پاییزی

8- گل برفی

این گیاه یک گل زمستانی کلاسیک است. اگر انواع مختلف از گل های برفی را انتخاب کنید ، همه ی آن ها از محبوبیت و مشهوریت کافی برخوردارند و باید هزینه های زیادی بپردازید تا بتوانید که پیاز آن را خریداری کنید.

اما نیاز نیست که برای لذت بردن از این گیاه زیبا ، پس انداز خود را خرج کنید. می توانید گل های elwesii و یا گل برفی  nivalis را امتحان کنید که پیاز آن در سراسر منطقه و در انواع زمین ها کشت می شود .

 

پرورش گیاهان پاییزی

9- گل زمستانی تاج الملوک

این گل زمستانی توسط یک گل سبز رنگ فنجانی احاطه شده است که بسیار شبیه آلاله است. برای باغبان هایی که دوست دارند تا در کل زمستان باغچه آن ها همانند بهار پر گل باشد.

کاشت این گیاه توصیه می شود. این گل عاشق یک خاک مرطوب و سایه است و مناسب ترین مکان برای رشد این گیاه در زیر درختان جنگلی است.

زمستانی تاج المولوک

10- زعفران

زعفران یک گل پاییزی باغچه است و یکی از بهترین گل های پیازی در پاییز شناخته شده است. این جواهرات پاییزی ، شکوفه های خود را از طریق برگ های آویزان برای یک جشنواره رنگ به نمایش می گزارند. حتی قبل از اینکه شاخ و برگ آن ها پدید آید.

گونه ای از زعفران کم یاب در ترکیه ، با گلبرگ های مرمرین آبی خیره کننده در میان ساقه های نقره ای رنگ نفیس ، خود را نمایان می کند. زعفران در پاییز می تواند اگر مستقیما زیر باران قرار گیرد ، خراب می شود ، بنابراین کشت آن ها باید در زیر درختان و درختچه ها انجام شود تا این گیاه از باران های سنگین محافظت شود.

زعفران

11- گل کوکب

از دیگر گلهای پاییزی باغچه گل کوکب است که شکوفه های قابل توجه این بوته در اواخر تابستان شروع به بازشدن  می کند ، اما بهترین زمان آن از آگوست تا سپتامبر است . اما برای پر کردن کامل شکاف های باغچه باید در تابستان به طور کامل از آفتاب و آب فراوان استفاده کرده باشد. گل کوکب ، دامنه ی وسیعی از رنگ های غنی را دارد و برای خلق یک مجموعه رنگ های گرم واقعا مفید است.

آن ها حتی طیف وسیعی از اندازه را دارا هستند که شامل کوکب های کوچک مانند کوکب پا کوتاه می شود که نگاه های شگفت آوری را حتی در خارج از مرزها به خود جلب می کند.گل کوکب می تواند حتی تا اندازه ۳۰ سانتی متر رشد کند .

بذر انواع گل را میتوانید در اینجا بیابید. 

گل کوکب

12- گل آهار

از جمله گلهای پاییزی بومی صحرای گیاهان وحشی در مکزیک بوده و این گونه(الگانس) معروف تر و شناخته شده تر از سایرین میباشد.فصل گل دادن از خرداد تا فصل سرما ادامه خواهد داشت. گل آهار به کود خاصی نیاز ندارد و در یک خاک خوب باغچه نیز رشد می کند.

این گل پاییزه به صورت یک ساله کاشته می شود. بذر آنرا در اردیبهشت ماه در خزانه می‌کارند و در تیر ماه آنرا نشا کار می‌کنند. این گل از گیاهانی است که بذر آن مستقیماً در محل اصلی یعنی حاشیه‌های گل‌کاری کاشته می‌شود و رشد آن بسیار زیاد است.

بذر گل آهار را میتوانید از فروشگاه نازبو تهیه کنید.

گل آهار

مطالب پیشنهادی: 

مراقبت از گیاهان خزان دار در فصل پاییز

تقویم کشت، در پاییز چه بکاریم؟

سبزیجات فصل پاییز

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

محصولات فروشگاه

8 پاسخ

 1. سلام.وقت بخیر
  عکس گیاه تاج الملوک اشتباه هست . عکس مربوط به Winter Aconite یا خربق زرد هست

  1. سلام دوست و همراه عزیز نازبو
   ممنون از دقت نظر شما، به همکاران محتوا انتقال داده شد، به زودی اصلاح میشه

  1. سلام دوست و همراه عزیز نازبو
   خوشحالیم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته، لطفا اگر تجربه یا توصیه ای دارید در اختیار همراهان عزیز فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو قرار بدین

 2. سلام وقت بخیر. می خواستم بپرسم. چه بذری در مهر ماه در بندرعباس میشه بکاری. بذر گل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.