ارسال به سراسر کشور

ارسال سریع و امن به سراسر کشور

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

توضیحاتی در مورد درخت افرا قرمز

درخت افرا قرمز یکی از زیبا ترین درخت های زینتی به شمار می رود. این درخت بومی ژاپن است و با نام های Acer palmatum و Japanese Maple Trees در دنیا شناخته می شود. علاوه بر ژاپن در کشور هایی مانند کره، چین، روسیه، مغولستان و… نیز این درخت کاشته می شود. رنگ قرمز برگ های درخت افرا باعث شده تا افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا علاقه مند به این نوع درخت باشند.

درخت افرا قرمز این قابلیت را دارد که تا ارتفاع ۹ متر نیز رشد کند. بدین ترتیب ارتفاع این درخت بین ۲ الی ۹ متر پیش بینی می شود. فراهم کردن شرایط ایده آل برای رشد این درخت تاثیر بسیار زیادی بر روی رنگ برگ درخت افرا دارد. بدین ترتیب در صورتی که مشاهده شود درخت افرا دارای برگ هایی به غیر از قرمز شفاف و زیبا بوده، باید به فکر تغییر شرایط نگهداری از آن باشیم تا بتوانیم بهترین شرایط را برای درخت ایجاد نماییم. در هر سال یک درخت افرا قرمز می تواند به طور میانگین ۳۰ الی ۶۰ سانتی متر رشد کند. بدین ترتیب چند سال طول می کشد تا این درخت به حداکثر ارتفاع ممکن برسد.

افرا ژاپنی

سرعت رشد درخت افرا قرمز

درخت افرا قرمز از جمله درختانی بوده که رشد بسیار سریعی نداشته، اما معمولا این قابلیت را دارد که پس از گذشت چند سال رشد خوبی داشته و ارتفاع آن گاهی به ۹ الی ۱۰ متر نیز می رسد. بدین ترتیب زمانی که نیاز به یک درخت با ارتفاع نسبتا بلند و زیبا داشته باشیم، می توان افرا قرمز را گزینه بسیار خوبی در نظر داشت.

هنگامی که نهال درخت افرا قرمز کاشته می شود، رشد آن بسیار بیشتر خواهد بود. برعکس در هنگام بلوغ سرعت رشد این نوع درخت ها کاهش می یابد. بدین ترتیب زمانی که نیاز به درخت بلند بوده، می توان نهال این درخت را کاشت. زمانی هم که نیاز به درخت افرا قرمز با ارتفاع کمتر می باشد، می توان اقدام به کاشت درخت با سن بیشتر کرد. این کار باعث می شود تا درخت رشد زیادی نداشته باشد و ارتفاع آن از اندازه مد نظر بیشتر نشود. درخت های قدیمی تر را نیز مانند نهال می توان به راحتی کاشته و به هیچ عنوان از بین نمی روند. البته باید اصول مربوطه را نیز به خوبی رعایت کرد تا آسیبی به ریشه درخت وارد نشود.

شرایط لازم برای کاشت درخت افرا قرمز

کاشت درخت افرا قرمز نیاز به شرایط بسیار پیچیده و خاصی ندارد. البته برخی از شرایط جوی ممکن است به این درخت آسیب بزند که اطلاع دقیق از این شرایط کمک می کند تا بتوان به خوبی از درخت افرا محافظت کرد. هوای سرد و یخبندان از جمله شرایطی است که برای کاشت این درخت مناسب نمی باشد. هوای بیش از حد سرد می تواند باعث بروز آسیب های جدی به درخت افرا قرمز شود.

باد های تند از دیگر مواردی به شمار می روند که می توانند باعث آسیب رسانی به درخت افرا شوند. بدین ترتیب در مکان هایی که باد های تند وجود داشته نمی توان اقدام به کاشت این درخت کرد تا زمانی که باد ها از بین بروند و یا شدت باد کاسته شود. فصل پاییز زمان مناسبی برای کاشت درخت افرا قرمز است. این در حالی است که هنوز هم افراد بسیار زیادی وجود دارد که ترجیح می دهند در فصل بهار اقدام به کاشت این درخت بنمایند. در فصل پاییز معمولا ریشه بسیاری از درختان در حال استراحت بوده و رشد نمی کند، اما ریشه درخت افرا از این قاعده پیروی نمی کند و در فصل پاییز نیز در حال رشد است.

شرایط نگهداری از درخت افرا قرمز

نور

یکی از شرایط مهم که در نگهداری درخت افرا قرمز باید به آن پرداخته شود، نور می باشد. با وجود این که نور برای رشد این درخت لازم بوده، اما نور مستقیم آفتاب به برگ های این درخت آسیب می رساند. بدین ترتیب سایه یا نیم سایه می تواند محل مناسبی برای کاشت درخت افرا به شمار برود. بدین ترتیب در محیط های سر پوشیده نیز می توان اقدام به کاشت این درخت کرد.

افرا قرمز

خاک

معمولا درخت افرا قرمز در خاک های مختلفی قابلیت رشد دارد. البته این موضوع را نیز نباید فراموش کنیم که خاک مورد استفاده برای کاشت درخت افرا، باید دارای زهکش بسیار خوبی باشد. بهتر است خاک اطراف درخت افرا مالچ پاشی شود. زیرا این درخت نسبت به کم آبی حساس بوده و مالچ پاشی کمک می کند تا خاک همیشه مرطوب باقی بماند. بدین ترتیب حتی با آبیاری کمتر نیز می توان همیشه ریشه این درخت را مرطوب نگه داشته و از خشک شدن درخت جلوگیری کرد.

آبیاری درخت افرا

یکی از موارد بسیار مهم در نگهداری از درخت افرا قرمز، آبیاری آن است. معمولا در زمان کاشت این درخت نیاز به آب بیشتری دارد. بدین ترتیب آبیاری این درخت در روز های نخست پس از کاشت باید سریع انجام شود. پس از گذشت این دوره می توان در هفته یک مرتبه آبیاری عمیق برای این درخت را در نظر گرفت. درخت افرا در برابر خشکی مقاوم نبوده، بدین ترتیب از تنش های بی آبی باید دور نگه داشته شود. بدین ترتیب افرادی که در حوزه کاشت و نگهداری درخت افرا فعالیت دارند، باید به این موضوع توجه داشته باشند.

کود دهی درخت افرا

انتخاب کود مناسب یکی از اصول کود دهی به شمار می رود. برای درخت افرا قرمز معمولا کودهایی که نیتروژن آنها پایین است گزینه مناسب تری می باشند. بدین ترتیب کود N-15 یا حتی پایین تر گزینه مناسبی برای درخت افرا به شمار می روند. کود را بهتر است دور درخت با فاصله ای ۱۵ الی ۳۰ سانتی متری بریزیم. ریشه های درخت می توانند مواد موجود در کود را به راحتی دریافت کرده و به سایر قسمت های درخت برسانند.

هرس کردن درخت افرا

معمولا درخت افرا ژاپنی از جمله درخت هایی بوده که بدون هیچ گونه هرس کردن نیز می تواند بهترین شکل ممکن را داشته باشد. اما در صورتی که قصد هرس کردن این درخت را داشته باشید باز می توانید به راحتی شاخه های این درخت را هرس کرده تا به شکل دلخواه برسد. مرداد و شهریور را می توان ماه های مناسب برای هرس کردن درخت افرا دانست.


نویسنده مطلب