0 آیتم ها - تومان
0
  • هیچ محصولی در سبد خرید موجود نیست.
نخل لیکوالا کورداتا یا بادبزنی

نخل لیکوالا کورداتا یا بادبزنی

نخل لیکوالا کورداتا یا بادبزنی از خانواده پالم ها می باشد که دارای برگ های بادبزنی شکل می باشد که این برگ ها دارای چین های منظمی است که یکی از عوامل زیبایی لیکوآلا همین برگ های چین دار می باشد .

نام  فارسی: لیکوالا کورداتا
خاستگاه: جنگل های بورنئو
نام های انگلیسی:
licuala cordata
نام علمی: licuala cordata
خانواده:   ARECACEAE – اریکاسه
نام های دیگر : پالم – نخل باذبزنی

توضیحات:

لیکوآلا با نام علمی “licuala cordata” دارای یک ساقه اصلی است که برگها توسط دمبرگ های بلندی که دارای تیغ های ریزی می باشند ، از ان منشعب می شود این برگ ها رنگ سبز بسیار ملایمی دارند که در زمان اولیه رویش سبز کم رنگ می باشد و کم کم به رنگ سبز سیر متمایل می شود .

لیکوآلا از گیاهانی بسیار مقاومی است که بومی جنگل های بورنئو می باشد ودر این مناطق به صورت درخت زیبایی که در بعضی فصول سال میوه دهی می کند که در ادامه مطلب تصاویر زیبایی از این گیاه در این مناطق می بینید.

شرایط نگهداری نخل بادبزنی

شرایط نگهداری نخل بادبزنی :

نور مناسب لوکوالا : لیکوآلا به مکانی نیم سایه احتیاج دارد و در محیط های مرطوب از رشد بسیار خوبی برخوردار می باشد ،این شرایط مربوط به زادگاه لیکوآلا می باشد اما شرایط مطلوب برای این گیاه در آپارتمان ها به این صورت می باشد که بهترین مکان محیطی با نور غیر مستقیم بدور از تابش مستقیم خورشید می باشد زیرا این تابش مستقیم باعث سوختگی برگ های لیکوآلا می شود .

دما مورد نیاز لیکولا : دمای مناسب ۲۹-۱۶ درجه سانتیگراد؛ ولی به هوای سرد مقاوم است

نحوه آبیاری لیکوالا : خاک بایستی مرطوب بماند؛ از آب ولرم برای آبیاری استفاده نمایید. ابیاری لیکوآلا در هفته ۲ تا ۳ نوبت می باشد که باید به صورت کامل انجام شود (سیراب) البته هرچه محیط مرطوب تر باشد لیکوآلا از رشد بهتری برخوردار است از این رو پاسیو های اپارتمان ها یکی از محیط های ایده ال لیکوآلا می باشد.

خاک: ترکیبی از خاک رس+خاک برگ و کود دامی پوسیده مناسب است.

کوددهی و تغذیه : کوددهی لیکوآلا ماهیانه یکبار می باشد که بهترین کود کریستالون ۱۸ درصد یا همان کریستالون مخصوص می باشد که به میزان ۲ گرم در یک لیتر اب محلول می شود و به لیکوآلا داده می شود.

تکثیر: از طریق بذر می توانید این گیاه زیبا را تکثیر کنید.

عوارض ومشکلات لیکوالا :

شایع ترین عارضه ایی که در لیکوآلا دیده می شود سوختگی نوک برگ های لیکوآلا می باشد که دارای دو علت عمده می باشد ،یکی قرار دادن لیکوآلا در معرض تابش مستقیم نور خورشید و دیگری عدم ابیاری صحیح لیکوآلا می باشد که این عارضه با دقت در نحوه ابیاری و همچنین دقت در محل قرار دادن لیکوآلا مرتفع می شود .

[av_textblock size=” font_color=” color=” admin_preview_bg=”]

تصاویر نخل لیکوالا کورداتا

[/av_textblock]

[av_gallery ids=’13456,13457,13458′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’3′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=”]

یک دیدگاه

  1. اکبر خرداد ۱۵, ۱۳۹۸

    سلام بذر این نخلو کجا میتونم پیدا کنم

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط