ارسال به سراسر کشور

ارسال سریع و امن به سراسر کشور

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

آموزش تمیز کردن برگ گیاهان آپارتمانی

یاد گرفتن روش های تمیز کردن گیاهان سخت نیست تمیز بودن گیاهان برای سلامت بیشتر لازم است. آنها در حالی که زیبایی را به خانه شما می آورند، هوا را پاکیزه کرده و اکسیژن رسانی را افزایش می دهند. درخشش برگ های گیاهان و سبزینگی شفاف و تمیز، شادابی گیاهان خانه را چند برابر می کند. از آنجایی که گیاهان خانگی به عنوان یک عنصر دکوری در داخل خانه شما حضور دارند باید در تمیز نگه داشتن آنها تلاش کنید.

نگهداری از گیاهان آپارتمانی علاوه بر اینکه لذتی شیرین به همراه دارد، دارای مزایای زیادی نیز هست نظیر: تصفیه هوای منزل و جذب ارتعاشات و امواج منفی اطراف ما اما وجود گرد و غبار در واقع مانعی برای تبادلاتی است که گیاهان با محیط اطراف خود دارند ، همچنین وجود لایه ای از کثیفی از زیبایی بصری و جلوه آنها نیز می کاهد داشتن گیاهانی شاداب و سلامت که محیطی سرشار از هوای پاک و اکسیژن فراوان برای شما به ارمغان آورد و درخشش برگهایشان زیبایی محیط را افزون گرداند.

نظافت و براق کردن برگ گیاهان به آنها این اجازه را می دهد که به بهترین روش وظایفشان که همان اکسیژن ساری و تصفیه هوای منزل است را انجام دهند. همچنین گردگیری برگها آنها را از ابتلا به بیماری ها و آفات  محفوظ می دارد. وسایل کار مانند گلدان نیز باید همیشه تمیز باشد زیرا در صورت کثیف بودن منافذ گلدان مسدود می شود و جلوی نفوذ هوا و خروج آب زاید را می گیرد.

اغلب افراد هر روز به گیاهان آب می‌دهند و در وقت مناسب خاک را با کوددهی تقویت می‌کنند. اما باز هم هر روز شاهد زرد شدن برگ‌ها هستند. از علل مهم زرد شدن برگ‌ها نه کم آبی و نه کمبود تغذیه، که کمبود اکسیژن حاصل از تجمع گرد و غبار و تار عنکبوت است. این مشکل به خصوص در ماه های خشک سال، در زمستان شدیدتر است.

براق کردن گیاهان

تمیز کردن برگهای گیاهان آپارتمانی چندین مزیت دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم : 

شفافیت و پاک شدن سطح برگ 

سلامت گیاهان و شادابی آنها 

افزایش اکسیژن رسانی

از بین رفتن حشرات و آفاتی که در زیر و روی برگها هستند 

بهبود عمل فتوسنتز در گیاهان 

جذب بیشتر نور و بهبود تنفس گیاه

بسیاری از ما برای تمیز کردن برگها از مواد شیمیایی موجود در بازار استفاده می کنیم که صد البته عوارضی جبران نا پذیر برای گیاهان به همراه خواهد داشت. نیازی به خرید تمییز کننده های تجاری گرانقیمت ندارید چرا که در منزل خود نیز میتوانید آنها را پیدا کنید.

 موادی که فروشنگان به عنوان براق کننده و تمیز کننده برگها  در اختیار ما قرار می دهند اغلب باعث بسته شدن منافذ و روزنه های سطح برگ شده و به مرور خشک شدن گیاه را به همراه خواهد داشت.

اسپری براق کننده برگ گل

از چه وسایل و موادی می توان برای تمییز کردن برگها استفاده کرد؟

اسپری آب ولرم

شستشو در حمام

تنظیف و یا حوله کاغذی نمدار

استفاده از محلول آب و کمی شیر بدون چربی

استفاده از قم مو و یا مسواک نرم برای برگهای کرک دار

براق کننده برگ گیاهان

 روش تمیز کردن گیاهان آپارتمانی:

قبل از هر کاری توسط یک‌تکه پارچه نم‌دار تمامی گردوغبار روی برگ‌ها را پاک‌کنید.

مخلوطی از یک‌چهارم پیمانه آب گرم را باکمی شیر بدون چربی درست کنید و سپس به‌واسطه دستمالی نرم و خشک و یا اسفنج بر روی برگ‌های گیاه بکشید.

برای پاک‌سازی برگ‌های گیاه حتماً قسمت‌های زیرین آن را نیز تمیز کرده و دقت کنید تا حشره‌های موزی بر زیر برگ‌ها باقی نمانند.

یکدست را بر زیر برگ قرار داده و به‌عنوان تکیه‌گاهی محکم برای آن استفاده کنید تا برگ در زمان پاک‌سازی شکسته نشود.

برای پاک‌سازی برگ‌های گیاهان سبز می‌توانید از انواع مواد شوینده مخصوص گیاهان موجود در بازار نیز استفاده کنید.

برای براق شدن برگ‌ها به‌هیچ‌عنوان از ماده‌های دیگر همچون پارافین و یا آن دسته از موادی که منجر به بسته شدن منافذ روی برگ‌ها می‌شوند استفاده نکنید.

برای آنکه گل‌های آپارتمانی شادابی خود را مجدداً به دست آورند می‌توانید از مقداری روغن کرچک استفاده کرده و یک قاشق از آن را بر روی خاک گیاه پخش کرده و یک لیوان آب بر روی آن بریزید.

برای تمیز کردن برگ های کلفت تر و پهن تر، استفاده از اسفنج توصیه می شود. برای تمیز شدن بهتر و براق شدن گیاه توصیه می شود که یک کاسه آب را به همراه یک فنجان شیر آماده کنید. اسفنج را در این محلول بزنید و روی تمامی برگ ها بکشید.

 


نویسنده مطلب سعید برهانی
  • ترکیب شیر و آب اکسیژنه برای براق کردن برگ گیاهان عالی است.
    الان شرکتهایی هستند که شیر و آب و آب اکسیژنه را مخلوط میکنند و به عنوان براق کننده گیاهی میفروشند!!!!!!!!!