اطلاعیه: خرید بالای ۲۰۰هزار تومان رایگان ارسال می‌گردد. یک درصد از درآمد های نازبو صرف کمک به محیط زیست می شود. خرید از نازبو به منزله قبول قوانین سایت است. نازبو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. ارسال پستی سفارشات به تمامی نقاط کشور

نور در گیاهان

کمبود و زیاد بودن نور در گیاهان

تاثیر نور در گیاهان

در هنگام خرید هر نوع گیاه باید به شرایط محیطی آپارتمان توجه کنید. برای مثال شخصی که دوست دارد گل سنگ را در منزل نگهداری کند باید بداند این گل نیازی به نور شدید ندارد و همین که محیطش نور کافی داشته باشد و روشن باشد رشد می کند.

در شرایطی که گیاهی که می خواهید از آن نگه داری کنید نیاز به نور دارد می توانید با استفاده از نور گیاهان آپارتمانی میزان نور لازم را برای رشد گیاه آماده کنید. اکثر گیاهان آپارتمانی به دلیل ناآگاهی از شرایط پژمرده می شوند و از بین می روند ولی در صورتی که اصول و شرایط نگه داری از آن ها را بدانیم می توانیم به درستی از آن ها نگه داری کنیم.

رعایت چند نکته مهم در نگه داری از گیاهان آپارتمانی و تاثیر نور در گیاهان در ذیل آمده است:

علائم کمبود نور

1- برگ‌های گیاه رنگ‌پریده شده و برگ‌های جدید بی‌رنگ هستند.

2- ساقه‌ها دراز شده و فاصله بین دو برگ زیاد و برگهای جدید کوچکتر از برگهای قدیمی است.

3- گیاه خسته به‌نظر می‌رسد.

4- ساقه‌های علفی و ترد و شکننده، طول دمبرگ‌ها درازتر از معمول، غنچه‌ها کوچک، گل‌ها کم‌رنگ و کم‌پشت

5- تغییر رنگ در گیاهان ابلق (گیاهانی که برگ های دو رنگ دارند) نظير كورتن يا پتوس ابلق، که برگها کاملا سبز شده

6- گیاه به سمت منبع نور کشیده می شود.

نور در گیاهان

علائم زیادبودن نور

1- لکه‌های سوخته روی برگ‌ها علامت تابش نور زیاد است

2- لکه‌های سوخته زنگ مانند، علامت عبور نور از شیشه و برخورد آن با برگ‌ها است.

3- قطرات آب هم مانند شیشه، نور را از خود عبور می‌دهند پس گیاه را در آفتاب غبارپاشی نکنید چون قطرات آب مانند ذره‌بین عمل کرده و باعث ایجاد لکه‌های سوخته روی گیاه می‌شوند.

4- چنانچه گياه در ساعات گرم روز يعني بين ساعات ده تا شانزده حالت پژمردگي پيدا كرده ، برگها ابتدا به رنگ زرد و سپس به رنگ قهوه اي تغيير رنگ پيدا كرده مطمئن باشيد كه از نور زياد رنج مي برد .

محصولات فروشگاه

2 پاسخ

  1. ممنون از اطلاعات مفیدتون.
    من بالکن دارم و کلی میوه و گل تو گلدان های زیاد کاشتم،چند روزه کاهو ها دارن خشک میشن و گوجه ها دارن به رنگ زردی میرن،پس فکر کنم دلیلش نور زیاد باشه چون تو تابش مستقیم خورشید هستند،به نظر شما من اگه یه پارچه جلوشون بزارم و بتوانم در کل روز نور مستقیم رو بگیرم،از گرمای زیاد ک آسیب نمی‌بینند،نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.