تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

آشنایی با گیاهان تصفیه کننده هوا:

شاید شما نیز این هشدار را شنیده باشید برای دوری جستن از آلودگی هوا تا حد ممکن از خانه خارج نشوید ولی محیط خانه نیز عاری از سموم نیست اما نگران نباششید ما برای شما پیشنهادی آسان و مقرون به صرفه در نظر گرفته ایم

گیاهان تصفیه کننده هوا نه ‌تنها دی‌اکسید‌ کربن فضای بسته خانه را به اکسیژن تبدیل می‌کنند بلکه بسیاری از آلاینده‌ها ومواد شیمیایی تجمع یافته در منزل را نیز می توانند جذب کنند.

ازین رو علاوه بر طراوت و زیبایی خاصی که این گیاهان به دکوراسیون خانه شما میدهند همانند فیلتر عمل کرده و فضایی پاک را در اختار شما میگذارند

خوشبختانه آن‌ دسته از گیاهان خانگی که به بهترین نحو هوا را پالایش می‌کنند، کشت بسیار آسانی نیز دارند . با ما در “نازبو” همراه باشید تا به معرفی این گیاهان خانگی بپردازیم.

۱- پیچک انگلیسی یا پاپیتال English ivy:

Ivy-English

این گیاه از سوی ناسا به‌عنوان بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه معرفی شده است. وجود این گیاه در اتاق می‌تواند به عنوان یک عامل ضدآلرژی تلقی شود؛ چراکه پس از شش ساعت از آوردن این گیاه به یک اتاق آلوده، حدود ۶۰ درصد از قارچ‌ها و آلودگی‌های هوازی و معلق در هوا را جذب می‌کند و باعث می‌شود افرادی که به آلرژی‌های تنفسی دچار هستند در اتاق‌هایی که این گیاه در آن حضور دارد، بهتر زندگی کنند.

۲- نخل راپیس:

نخل راپیس

نخل راپیس یک گیاه دلپذیر است که رشد آن درون خانه بسیار آسان است. نخل راپیس بخار آمونیاک موجود در هوا را که از شوینده‌ها، پارچه‌ها و رنگ‌های شیمیایی نشأت می‌گیرد، مورد هدف قرار داده و آنها را جذب خود می‌کند.

۳- سرخس بوستون Boston fern:
 سرخس بوستون

این گیاه در از بین بردن ماده شیمیایی فرمالدئید بسیار موثر است. این ماده در چسب‌ها، چوب‌های فشرده همچون کابینت‌ها، چوب‌های چندلایه و اسباب و مبلمان خانه یافت می‌شود. هچنین می‌تواند مواد سمی همچون جیوه و آرسنیک را نیز در خاک از بین ببرد.

۴- سانسوریا:

سانسویریا

هنگام شب، این گیاه درست برعکس دیگر گیاهان، دی‌اکسیدکربن را جذب و اکسیژن متصاعد می‌کند.گیاه سانسوریا به کم شدن میزان دی‌اکسیدکربن موجود در هوا کمک می‌کند. همچنین فرمالدئید و بنزن هوا را نیز از بین می‌برد.

۵- دراسینا با لبه‌های قرمز:

دراسینا با لبه‌های قرمز

این گیاه برای از بین بردن مواد سمی مانند زایلن، تری کلرواتیلن و فرمالدئید موجود در هوا مفید است. گیاهی است با حداقل نیاز برای نگهداری و مراقبت و یک منطقه با نور خورشید غیر مستقیم برایش کافیست. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر توسط حیوانات خورده شود سمی است.

 

 

۶- گل آفتابگردان:

گل آفتابگردان

دلیل ویژه اتاق خواب بودن این گیاه تاثیر مثبتش در جلوگیری از آسیب نامناسب گردوغبار در اتاق خواب است. به همین دلیل با اینکه توصیه می‌کنند اتاق خواب وسایل کمتری داشته باشد تا گرد و خاک در آن ایجاد نشود اما قرار دادن چند گلدان آفتابگردان، ضمن زیبایی فضای اتاق، باعث تولید اکسیژن بیشتر در فضای خانه می‌شود.

۷- زنبق:

زنبق

به این گیاه جاروبرقی هوا می‌گویند. به این دلیل که ترکیب‌های خطرناکی مانند تری‌کلرواتیلن، فرمالدئید و بنزن را جذب می‌کند. مطالعات نشان داده، گلدان‌های حاوی این گل به کیفیت هوای آپارتمان می‌افزایند و از میزان خطرناک بودن این مواد شیمیایی می‌کاهند.

۸- آلوئه‌ورا:

آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا به طرز معجزه‌آسایی آلودگی هوا به‌خصوص سمومی که در مواد شوینده وجود دارد را جذب می‌کند و به طرز حیرت‌آوری با لکه‌های قهوه‌ای که روی برگ‌هایش ظاهر می‌شود! به شما نشان می‌دهد چقدر مواد شیمیایی مضر در هوای خانه‌تان وجود دارد.

ویژگی این گیاه جذب گازهای سمی موجود در هوای خانه به دلیل برگ‌های گوشتی‌اش است. هرچه برگ های این گیاه گوشتی‌تر و پرآب‌تر باشد، تاثیرش در تصفیه هوا بیشتر است؛ بنابراین بهتر است از انواع بزرگ و پربرگ این گیاه استفاده کنید.

۹- بامبو:

بامبو

از ویژگی‌های بامبو، ایجاد رطوبت در فضای خانه است؛ بنابراین یکی از بهترین مکان‌ها برای نگهداری آن، اتاق خواب کودکان است. ساقه آن می‌تواند بنزن، مونوکسیدکربن و کلروفرم را از هوای اطراف دریافت کرده و به این ترتیب هوای خانه را پاک کند. این ویژگی معجزه این گیاه برای لطافت هوای خانه در فصول گرم و خشک سال است.

۱۰- پوتوس طلایی:

پوتوس طلایی

این گیاه زیبا با حالت آبشاری‌اش در گلدان‌های آویز یا رومیزی بلند یا شلف بسیار زیبا جلوه می‌کند. پوتوس طلایی با قابلیت تصفیه هوا و پاکسازی و از بین بردن بنزن، مونوکسیدکربن و فرمالدئید یک گیاه موثر در سالم‌سازی هوای خانه به حساب می‌آید.

۱۱- گریه انجیر Weeping fig:

گریه انجیر

گیاه بومی هند و آسیای جنوب شرقی است که می تواند بر سمومی مانند فرمالدئید، زایلن و آمونیاک نظارت داشته باشد. این گیاه برای حیوانات سمی است. آن را در یک منطقه روشن، با نور خورشید غیر مستقیم نگه دارید.

۱۲- آگلونما یا همیشه سبز چینی Chinese evergreen:

همیشه سبز چینی

همیشه سبز چینی توت هایی به رنگ قرمز تولید میکند که میتواند به از بین بردن سموم در هوا کمک کند. این گیاه دارای عمر مفید طولانی ایست که با گذشت زمان موثرتر نیز خواهد شد. و هرچه بیشتر شما آن را نگه دارید، سموم بیشتری را حذف خواهدکرد. این گیاهان به نورخورشید زیادی نیاز ندارند.

۱۳- اسپاتی فیلوم Peace lily:

لیلی صلح

لیلی صلح فقط برای این نیست که زیبا به نظر رسد. گیاهی جنگنده با آلودگی و تصفیه کننده عالی هوا است. ناسا آن را در صدر فهرست مطالعات هوایی قرار داده است. زیرا می تواند برای از بین بردن هر سه ترکیب متداول آلی فرار – فرمالدئید، بنزن و تری کلرواتیلن- به کار رود.

۱۴- برگ انجیری یا گوش فیلی Elephant ear philodendron:

گل شیپوری گوش فیلی

این گل خنده دار به عنوان خوشبو کننده هوا عمل می کند. این گل هر گاز ناامن و سم خطرناک موجود در هوا را می خورد که باعث بهبود کیفیت هوا در منزل شما خواهد شد. این گیاه سمی است و باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری شود. محل آن را در یک منطقه از خانه خود که دارای نور کم است، انتخاب کنید.

۱۵- گیاه عنکبوتی یا برگ گندمی Spider plant:

گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی در مبارزه با آلاینده هایی همچون:بنزن، فرمالدئید، مونوکسید کربن و زایلن بسیار موثراست. برای کسب بهترین نتایج، آن را در آشپزخانه و یا در نزدیکی شومینه، نگه دارید چون این ها مکان هایی هستند که در آن مونوکسید کربن می تواند انباشته شود.

۱۶- گل داودی Chrysanthemum Morifolium:

گل داودی

گل داودی فقط برای روشن کردن اتاق نیست، بلکه این گل ها نیز می توانند مواد سمی مانند بنزن، فرمالدئید، زایلن، آمونیاک و تولوئن را تصفیه کنند. در حالی که این ها گل هایی به ظاهرشاد هستند، اما سمی نیز می باشند بنابراین مطمئن شوید که هیچ کودک یا حیوان خانگی بیش از حد به آن ها نزدیک نمی شود. این گیاه به نور مستقیم خورشید نیاز دارد.

۱۷- خون سیاوشان مارگیناتا Dracaena marginata:

خون سیاوشان مارگیناتا

دراسینا مارگیناتا به عنوان یک تصفیه کننده هوا در داخل خانه عمل می کند. آن می تواند خانه شما را از بنزن، فرمالدئید، تولوئن، زایلن و تری کلرواتیلن پاکسازی کند. محل آن را در یک منطقه از خانه که خورشید کمتر می تابد انتخاب کنید.


نویسنده مطلب سعید برهانی
  • سلام
    مطلبتون جالب بود اما تلگرام واسه به اشتراک گذاری نداشتید
    یه سری اشتراکها که اصلا خیلی کاربردی نیست وجود داره ولی تلگرام نیست این ضعف خیلی بزرگ سایت شماست حتی خبرگزاری تسنیف از شما بهتره که تلگرام داره