نازبو
آموزش و مقالات

10 گیاهی که حشرات را فراری میدهد

شاید استفاده از گیاهان زینتی آپارتمانی به عنوان یک گیاه ضدپشه برایتان جالب باشد، اما در حقیقت این عمل می‌تواند جایگزین استفاده از سموم شیمیایی باشد. برخی از گیاهان معطر و خانگی با ایجاد بو در محوطه آپارتمان به دور شدن حشرات موذی از محیط به خصوص در فصل تابستان کمک می‌کنند. پشه‌ها به طور خاص، جذب بوی بدن و سایر ترشحات آن می‌شوند. گیاهان متعددی با بوهای قوی وجود دارند که نه تنها برای ما مطلوبند، بلکه می‌توان از آنها برای نامریی کردن بوی خودتان و دور نگه داشتن پشه‌ها از آن استفاده کنید.

برای خرید بذر سبزیجات به فروشگاه اینترنتی نازبو مراجعه کنید.

اگر نمی‌خواهید برای راندن حشرات موذی از محصولات شیمیایی استفاده کنید، استفاده از برخی از گیاهان شما را از شر پشه‌ها نجات خواهد داد:
1- اسطوخودوس این گل زیبا، قوی و خوشبو نه تنها پشه‌ها بلکه حشرات موذی و مگس‌ها را نیز دفع می‌کند. عطر گل‌های آن هنگامی که در هوا پخش می‌شوند به مشام کاملا آشناست و هنگامی که روی پوست مالیده شود تاثیر آن چند برابر خواهد شد. 2- ریحان این گیاه، علاوه بر اینکه نوعی سبزی خوش طعم در آشپزخانه محسوب می‌شود، اگر بدانید که پشه‌ها را هم فراری می‌دهد، دو برابر عاشقش می‌شوید. انواع و اقسامی از گیاه ریحان وجود دارد. البته استفاده از ریحان لیمویی و دارچیني در راندن پشه‌ها تاثیر بیشتری دارد.

جهت خرید بذر ریحان لیمویی اینجا را کلیک کنید.

3- سنبل هندی گیاهی چند ساله نازک، با برگ‌های بلند است. این گیاه رایحه ای بسیار قوی از خود متصاعد کرده و کل فضای اطراف را معطر می‌کند و باعث می‌شود که پشه‌ها به اطراف آن و هرچیزی که نزدیک آن است نیایند.
4- نعناع گربه ای در تحقیقی مشخص شده است که این گیاه ۱۰ برابر موثرتر از DEET یا ﺩﻱ ﺍﺗﻴﻞ ﺗﻮﻟﻮﺁﻣﻴﺪ که ماده شیمیایی موثر در حشره‌کش‌ها است، عمل می‌کند.
5- گل جعفری (ماری گلد ) گل جعفری گیاهی یکساله است و انتخاب خوبی برای راندن پشه‌ها هستند. گل جعفری حاوی ماده‌ای است که پشه‌ها را از خود می‌راند. همچنین گل‌های بسیار زیبایی دارد و می‌تواند به فضای خانه را جلوه دهد.

جهت خرید بذر ریحان دارچینی اینجا را کلیک کنید

6- نعناء معمولی بسیاری از حشرات و همچنین پشه‌ها از این گیاه دوری می‌کنند، بنابراین استفاده از این گیاه در بیشتر مکان‌های منزلتان، شما را از شر حشرات و پشه‌ها نجات می‌دهد.
7- پونه این گیاه هم که از تیره نعناعیان است، دفع کننده طبیعی پشه‌ها می‌باشد. جالب اینکه پروانه‌ها عاشق پونه هستند و اگر در منطقه ای که زندگی می‌کنید پروانه زیاد دارد، می‌توانید امیدوار باشید، که دور گیاه پونه‌تان پر از پروانه‌های رنگارنگ شود.
8- رزماری یا همان اکلیل کوهی، گیاه بسیار مفیدی است و برای طعم دادن به گوشت بره و یا ماهی کاربرد دارد. این گیاه برای فراری دادن پشه‌ها نیز عالی است.
9- گل شمعدانی را وقتی به دیوار آویزان می‌کنید، با گل‌های زیبایی که دارد، به محیط اطراف خود جلوه می‌دهد. این گل زیبا نیز می‌توانند انتخابی عالی برای راندن پشه‌ها باشد.
10- جعفری درست مانند ریحان، بهتر است برگ‌های جعفری را هم اندکی خراش دهید، تا عطرش در همه جا پخش شود و آفات را فراری دهد.

برای خرید بذر جعفری اینجا را کلیک کنید.    

دیدگاه شما