ارسال به سراسر کشور

ارسال سریع و امن به سراسر کشور

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

در باغچه و یا گلخانه چه گیاهانی پشه ها و برخی دیگر از حشرات را دور نگه میدارند؟ در ادامه با ما باشید.

به جز پشه ها، انواع حشرات گزنده، مورچه ها و سایر آفات ممکن است در باغچه و یا گلخانه شما در حال تفریح باشند.

پشه ها بیش از یک مزاحمند، زیرا بسیاری از آنها عامل انتقال ویروس هایی نظیر وست نئول ، انسفالیت صلیبی شرقی، دنگو و اخیرا نیز زیکاهستند.

دریافت کننده های حسی حشرات را بلوکه کنید

پشه و بسیاری دیگر از حشرات قربانیان خود را با بوها و گازهایی که رها میکنند شناسایی میکنند. بعنوان مثال دی اکسید کربن، عرق و بوی دهان را میتوان نام برد. آنها می توانند از فاصله ۳۰ متری جذب شوند.

رایحه نعناع، میوه ها، و حتی شکلات میتواند گیرنده های حشرات را که در یافتن ما به آنها کمک میکند بلوکه کند.

از آنجایی که بسیاری از این گیاهان این بو ها را از خود متساعد میکنند، چرا آنها را در اطراف باغچه خود نکاریم و یا گلدانهایی را با این گیاهان در گلخانه قرار ندهیم؟ این روش البته منطقه را کاملا عاری از حشرات نمیکند اما قطعا موثر خواهد بود.

لیستی از گیاهان که پشه ها و حشرات را دفع میکنند

علف لیمو یا چمن معطر که در ساخت شمع سنبل هندی هم بکار میرود، دارای توانایی دفع پشه است. این گیاه بومی مناطق گرم است و میتوانید آن را در گلدان قرار دهید تا در زمستان به داخل خانه بیاورید.

بد نیست حالا که در باره لیمو صحبت میکنیم به این نکته اشاره کنیم که هر گیاهی که عطری قوی و با رایحه مرکباتی دارد دافع حشرات است. بعنوان مثال فرنجمشک یا وارنگ بو که از خانواده نعناع میباشد را در گلدان بکارید و در اطراف محیط مورد نظر قرار دهید. البته علت اینکه در اینجا گفته شد گلدان، کنترل پخش شدن دیوانه وار خانواده نعناع هاست!

اسطوخودوس هم  پشه ها، مگس ها، کنه ها و کک ها را دفع میکند. گلهای آن را بصورت تازه یا خشک شده در اطراف خانه قرار دهید همچنین قرار دادن گلهای اسطوخودوس در جیب لباستان حشرات را دور نگاه میدارد.

سیر هم گیاه دیگری است که بیشتر خون آشام ها را دور نگاه میدارد

رزماری به راندن حشرات و پشه ها کمک میکند. چند برگ رزماری را روی گریل و ذغال مشتعل بریزید و ببینید که دود خوش بوی آن چه بر سر پشه ها می آورد.

ریحان نیز گیاه معطر دیگری است که علاوه بر آشپزی و خورد و خوراک وظیفه راندن حشرات را نیز بدوش میکشد.

نعناع فلفلی، رایحه قوی ای ساطع میکند که مورچه ها، حشرات و حتی موش ها آن را دوست ندارند.

پونه هم یک پوشش زمینی است که پشه ها، کنه ها و مگس ها را دفع میکند. البته برای بهتر عمل کردن لازم است برگهایش را خرد کنید تا بوی بیشتری ساطع کند.

پونه ساها از جمله پونه گربه ای اثر بیشتری  حتی از اسپری DEET  (دی ای ای تی) در دفع حشرات دارند.

گل ماریگلد نیز مدتهاست که توسط باغبانها برای دور نگاه داشتن سوسک های درختی، شته ها، کرم های گیاه گوجه و سایر آفات استفاده میشود در دفع پشه ها نیز موثر است.

در پایان باید گفت که گیاهان دیگری نیز وجود دارند تا حشرات، را دور نگاه دارند، در خاطر داشته باشید که بهترین راه کم کردن جمعیت حشرات، از بین بردن هرگونه آب راکد است چرا که آنجا محل تخم گذاری و رشد و نمو حشرات است.


نویسنده مطلب