نازبو
آموزش و مقالات

7 روش ساخت گلدان های آویز

اگر به دنبال راهی برای ایجاد فضای سبز در آپارتمان یا محل کار خود هستید و یا به طرح‌های گلخانه علاقه دارید، گلدان‌های آویز راه حلی ساده، ارزان و در عین حال تاثیر گذار پیش روی شما قرار خواهد داد. گلدان‌های آویز همچنین می‌توانند در فضا نیز ‌صرفه جویی کنند. امروز در «نازبو» شما را با انواع مدلهای گلدان‌های آویز آشنا می کنیم.
۱- آویزهای مکرومه ای در دکوراسیون داخلی منزل این نوع آویزهای دست ساز که توسط مکرومه بافی ایجاد می‌شوند، از گذشته رواج داشته اند. آن‌ها آویزهایی جذاب و متفاوت برای نگهداری گیاهان خانگی شما هستند. استفاده از مجموعه‌ای از گلدان آویز به این شکل یا یک گلدان تک آویز در حمام، آشپزخانه یا نشیمن، به فضای شما رنگ و تازگی می‌دهد.

برای خرید گلدان آویز پلاستیکی می‌توانید از این لینک اقدام نمایید.

گلدان های آویز

۲- گلدان‌های آویز برای نرده و حفاظ فضای باز اگر حتی حیاطی کوچک دارید که دارای نرده، حفاظ یا دیواره است، با افزودن گلدان‌های آویز به آن‌ها جذابیت و کاربری بیشتری بدهید. با اندکی طناب و چند گلدان پلاستیکی هم شکل به راحتی می‌توانید مجموعه ای مانند تصویر ایجاد کنید. با این روش مکان مناسبی برای گیاهان کوچکتر فراهم می‌شود و هم چنین میزان گیاهان حیاط زیبای منزلتان دو برابر می‌گردد.


گلدان های آویز

۳- نرده معلق از سقف برای نگهداری گلدان‌های آویز با آویزان کردن یک نرده چوبی کهنه بر بالای کانتر اپن آشپزخانه، نه تنها می‌توانید قابلمه‌ها و ماهی تابه‌ها را آویز کنید، بلکه مکان مناسبی برای آویزان کردن گلدان‌های زیبای شما نیز می‌باشد. گیاهان رونده ای مثل پوتوس‌ها نه تنها در این نمایش تماشایی بسیار می‌درخشند، بلکه هوای خانه شما را نیز به خوبی تصفیه می‌کنند.

برای خرید بذر به فروشگاه اینترنتی نازبو مراجعه کنید.

گلدان های آویز

۴- گلدان‌های آویز برعکس این بار خلاف همیشه عمل کنید و گلدان‌هایتان را برعکس آویزان کنید. در هر فضای خانه می‌توانید از این ایده استفاده نمایید. گیاه اسطوخودوس در سرویس بهداشتی جایگزینی طبیعی برای دستگاه تهویه هوا است و مجموعه‌ای این گلدان‌های آویز برعکس بر روی بالکن یا تراس شما سقفی زیبا خلق می‌کند.


گلدان های آویز

۵- گلدان‌های آویز بر روی دیوار بالکن و تراس اگر بالکن یا تراس کوچکی دارید که فضای کف آن محدود است، گلدان‌های آویز بهترین راه حل برای آوردن سبزینگی به فضای باز شما است. اندازه گلدانی که برای این کار انتخاب می‌کنید، بستگی به فضای در دسترس شما دارد، اما یک گلدان باریک و طویل می‌توانید گزینه مناسبی برای نمایش یک ردیف از گیاهان زیبا بر روی دیوار بالکن یا تراس شما باشد، در حالی که فضای کوچک آن را نیز زیادی اشغال نمی‌کند. گیاهان را طوری ردیف کنید که گیاهان آویز در بخش پایین‌تر قرار گیرند و گیاهان ایستاده در بخش بالاتر.

گلدان های آویز
 

۶- گلدان‌های آویز از داربست تزیینی فضای باز اگر برای فضای باز منزل یا ویلای خود یک داربست تزیینی ساخته اید، بهترین مکان برای آویزان کردن گلدان‌های شما است. انتخاب گلدان‌های رنگی مختلف و بالا و پایین آویزان کردن آن‌ها، چیدمان شاد و مفرحی بر فراز این فضا خلق می‌کند که چشم هرکسی را به خود جلب می‌کند.

گلدان های آویز

برای خرید خاک مخصوص کاکتوس و ساکولنت به فروشگاه اینترنتی نازبو مراجعه کنید.

۷- تراریوم‌های آویز در دکوراسیون داخلی منزل تراریومها نه تنها برای روی میز مناسب هستند، بلکه نمونه‌های آویز آن‌ها نیز موجود است که می‌توانند صحنه ای هیجان انگیز در دکوراسیون منزل شما ایجاد نمایند. آویزان کردن تعدادی از آن‌ها در ارتفاع‌های مختلف بعد و عمق زیبایی به فضا می‌دهد.

گلدان های آویز

از استفاده از گیاهانی مانند ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها برای این کار اجتناب کنید، زیرا آن‌ها به آسانی فاسد شده و باغ کوچکی که در منزلتان ایجاد کرده‌اید را از بین می‌برند. در عوض از گیاهان دیگری مثل گیاهان عنکبوتی که مناسب تراریوم‌ها هستند استفاده نمایید.  

دیدگاه شما