ارسال به سراسر کشور

ارسال سریع و امن به سراسر کشور

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

گیاهان آویزی :

گلدان های آویز می توانند جلوه خاصی به خانه، آپارتمان و بالکون های شما بدهند.

گروهی از گیاهان خانگی در گلدان های آویز ، منظرهای دلپذیر دارند، اما پیش از انتخاب، باید مشکلات را هم بررسی کرد. هوا در بالای اتاق ها گرم تر و خشک تر از پایین اتاق است. آبیاری گیاه نیز دشوار است و آب اضافی نیز روی کف اتاقی چکه می کند.

باید گلجایی مناسب انتخاب کرد، مانند سبد سیمی پوشیده از خزهٔ استفاگنوم. اما مشکل چکه کردن آب بر کف اتاقی همچنان وجود خواهد داشت. نوعی گلدان های پلاستیکی دارای زیر گلدانی نیز در دسترسی هست که میتوان از آنها استفاده کرد.

در این باره باید به جای خاک از پیت (خاکبرگ) استفاده کرد؛ پر کردن گلدان با خاک، وزن گلدان را بالا میبرد که خود مسئلهٔ دیگری است. برای آبیاری آسان تر، می توان ارتفاع سبدها را به اندازهٔ مناسبب تنظیم کرد؛ میتوان به جای قلاب های سقفی از قرقره استفاده کرد.

برای آبیاری این گلدان ها از ظرف دارای تلمبه نیز میتوان استفاده کرد. باید اطمینان یافت که قلاب سقف کاملاً محکم باشد، یا اگر سبد به دیوار متصل است، استحکام کافی داشته باشد. باید مطمئن بود که نوع گیاه داخل سبد آویزان با شرایط نور آن نقطه سازگار است.

گلدان های آویز راه حلی ساده، ارزان و در عین حال تاثیر گذار پیش روی شما قرار خواهد داد. گلدان های آویز همچنین می توانند در فضا نیز صرفه جویی می کنند.

امروز در «نازبو» شما را با گیاهان مناسب برای گلدان های آویز آشنا می کنیم.

 

گیاهان آویزی

گیاهان مناسبب کاشت در سبدهای آویزان عبارتاند از:

کاتوس دم موشی اپیکسیا شمعدانی
زیگو کاکتوس فوکسیا پوتوس
برگ بیدی هدرا بگونیا
گل استکانی زبرینا پیچ شمعی
سجافی (گندمی) سرخس لوبلیا

همچنین انواع مدلهای گلدان های آویز را می توانید از اینجا بخوانید:

۷ روش ساخت گلدان های آویز


نویسنده مطلب