تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

پرماکالچر ترکیبی است از دو کلمه Permanent  به معنی دائمی و همیشگی و Agriculture   به معنی کشاورزی است. پرما کالچر یا به تعبیری کشاورزی پایدار، طراحی غذا، مسکن و  انرژی به سبک محیط زیست است . اینکه سبزیجات، میوه و حتی دام خود را در کنار یکدیگر و ارگانیک و طبیعی تولید کنیم در واقع به محیط زیست و اقتصاد پایدار کمک نموده ایم.

کتاب جامع پرماکالچر : باغبانی برای شهر ها و حومه، کتابی گام به گام و مصور است  که به زیبایی به ایجاد خانوارها و محلات شهری منعطف و برخوردار از رفاه میپردازد و حاصل مورد کاوی موفق از ۴ مزرعه و باغ بازار است.

این کتاب جامع، کشاورزی باغی را بعنوان فرصتی اقتصادی و استراتژی ای برای زندگی ای بهتر با پول کمتر معرفی می کند. این کتاب به ما نشان می دهد که چگونه با تقلید از هوش طبیعت و بکارگیری تکنولوژی مناسب نظیر انرژی خورشیدی و طراحی محیط زیستی، پرماکالچر میتواند :

 • محصولات محلی فراوان و مغذی تولید کند
 • از وابستگی به سوخت های فسیلی آلاینده و گران بکاهد
 • از خشک شدن و کاهش رطوبت شهر ها و اطرافشان بکاهد.
 • زباله را به ثروت تبدیل کند

پرماکالچر به تعامل ما با زمین و با هم میپردازد، تعاملی برای بازپس گیری و تعمیر آسیبی که از صنعتی شدن به جهان وارد شده و تلاشی برای نجات زمینی که ما را حفظ نموده است.

نویسنده کتاب”پیتر بین” در مناطق مختلفی از ایالات متحده زندگی کرده و برای بیست سال از کانادا تا شیلی به گسترش پرماکاچر پرداخته است و دیپلم طراحی پرماکالچر را در سال ۲۰۰۵ به خاطر نوشتار ها، آموزش ها، طراحی و کارهایی که در جوامع انجام داده است دریافت نمود.او بیش از ۱۵۰۰ دانش آموز را تربیت نموده و از سال ۱۹۰۰ در مجله فعالیت های پرماکالچر را منتشر میکند.

این کتاب ارزشمند را از اینجا دریافت نمایید.

در ایران، این مقوله بسیار بکر محسوب میشود و نازبو امید دارد با انتشار آنلاین این کتاب برای اولین بار در سایتهای فارسی به محققین و علاقه مندان در این زمینه یاری رساند.


نویسنده مطلب مجتبی فلاح
 • ممنون خیلی خوب بود

 • بسیار عالی و متقاضی دریافت اطلاعات بیشتری هستم و دارای یک باغچه کوچک

 • ما کم کم داریم به سمتی میریم که مواد غذایی ارگانیک را از دست میدیم.وبا توسعه این روش بین مردم و کشاورزان خودمون را از این قحطی مواد غذایی نجات بدیم.همین الان ما از نظر مصرف همه نوع مواد غذایی اعم از پروتئین و سبزیجات در رژیم غذایی مون با نوعی بی فرهنگی در مصرف مواجه هستیم.

 • سلام
  این کتاب ترجمه فارسی نداره ؟

  • سلام
   متاسفانه تا الان چیزی پیدا نکردیم