0 آیتم ها - تومان
0
 • هیچ محصولی در سبد خرید موجود نیست.
دانلود کتاب پرماکالچر The Permaculture Handbook: Garden Farming for Town and Country

دانلود کتاب پرماکالچر The Permaculture Handbook: Garden Farming for Town and Country

پرماکالچر ترکیبی است از دو کلمه Permanent  به معنی دائمی و همیشگی و Agriculture   به معنی کشاورزی است. پرما کالچر یا به تعبیری کشاورزی پایدار، طراحی غذا، مسکن و  انرژی به سبک محیط زیست است . اینکه سبزیجات، میوه و حتی دام خود را در کنار یکدیگر و ارگانیک و طبیعی تولید کنیم در واقع به محیط زیست و اقتصاد پایدار کمک نموده ایم.

کتاب جامع پرماکالچر : باغبانی برای شهر ها و حومه، کتابی گام به گام و مصور است  که به زیبایی به ایجاد خانوارها و محلات شهری منعطف و برخوردار از رفاه میپردازد و حاصل مورد کاوی موفق از ۴ مزرعه و باغ بازار است.

این کتاب جامع، کشاورزی باغی را بعنوان فرصتی اقتصادی و استراتژی ای برای زندگی ای بهتر با پول کمتر معرفی می کند. این کتاب به ما نشان می دهد که چگونه با تقلید از هوش طبیعت و بکارگیری تکنولوژی مناسب نظیر انرژی خورشیدی و طراحی محیط زیستی، پرماکالچر میتواند :

 • محصولات محلی فراوان و مغذی تولید کند
 • از وابستگی به سوخت های فسیلی آلاینده و گران بکاهد
 • از خشک شدن و کاهش رطوبت شهر ها و اطرافشان بکاهد.
 • زباله را به ثروت تبدیل کند

پرماکالچر به تعامل ما با زمین و با هم میپردازد، تعاملی برای بازپس گیری و تعمیر آسیبی که از صنعتی شدن به جهان وارد شده و تلاشی برای نجات زمینی که ما را حفظ نموده است.

نویسنده کتاب”پیتر بین” در مناطق مختلفی از ایالات متحده زندگی کرده و برای بیست سال از کانادا تا شیلی به گسترش پرماکاچر پرداخته است و دیپلم طراحی پرماکالچر را در سال ۲۰۰۵ به خاطر نوشتار ها، آموزش ها، طراحی و کارهایی که در جوامع انجام داده است دریافت نمود.او بیش از ۱۵۰۰ دانش آموز را تربیت نموده و از سال ۱۹۰۰ در مجله فعالیت های پرماکالچر را منتشر میکند.

این کتاب ارزشمند را از اینجا دریافت نمایید.

در ایران، این مقوله بسیار بکر محسوب میشود و نازبو امید دارد با انتشار آنلاین این کتاب برای اولین بار در سایتهای فارسی به محققین و علاقه مندان در این زمینه یاری رساند.

دیدگاه ها (۳)

 1. طراحی سایت مشهد دی ۲۲, ۱۳۹۶

  ممنون خیلی خوب بود

 2. علي بهمن ۱۲, ۱۳۹۶

  بسیار عالی و متقاضی دریافت اطلاعات بیشتری هستم و دارای یک باغچه کوچک

 3. محمد حیدری پور مرداد ۳۰, ۱۳۹۷

  ما کم کم داریم به سمتی میریم که مواد غذایی ارگانیک را از دست میدیم.وبا توسعه این روش بین مردم و کشاورزان خودمون را از این قحطی مواد غذایی نجات بدیم.همین الان ما از نظر مصرف همه نوع مواد غذایی اعم از پروتئین و سبزیجات در رژیم غذایی مون با نوعی بی فرهنگی در مصرف مواجه هستیم.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط