تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

کاکائو یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین خوراکی ها در جهان محسوب می شود که در بین مواد غذایی از ارزش بالایی برخوردار است و همچنین جزء پرخاصیت ترین مواد موجود در دنیا محسوب می شود. به دلیل خواص کاکائو و نیز طعم خاص آن، افراد زیادی و کشور های مختلفی به کاشت درخت کاکائو روی آورده اند. این گیاه از نظر خواص و خصوصیات، به قهوه شباهت زیادی دارد.

نام فارسی: کاکائو
خاستگاه نواحی گرمسیری آمریکای جنوبی و مرکزی
نام انگلیسی: CACAO
نام علمی: THEOBROMA CACAO
خانواده:   MALVACEAE – پنیرک
نام های دیگر ——

معرفی درخت کاکائو

مشخصات:

درخت کاکائو با نام علمی “Theobroma Cacao” درختی همیشه سبز به ارتفاع ۴ تا ۸ متر بومی نواحی گرمسیر آمریکای جنوبی و مرکزی می باشد. امروزه در بسیاری از نقاط دنیا درخت کاکائو کشت داده می شود که تقریباً ۴۰ درصد از کاکائوی تولید شده در سراسر جهان را سه ناحیه ی ساحل عاج، غنا و اندونزی تولید می کنند. ولی کشورهای هلند و ایالات متحده آمریکا بیشترین تولید فراورده های کاکائو را بر عهده دارند. قسمت قابل استفاده این گیاه، بذرهای آن است که داخل غلاف هایی قرار گرفته و پس از فرآوری بصورت پودر کاکائو یا شکلات به بازار عرضه می گردد.

برگ های این گیاه بی کرک، براق، با دمبرگ بیضی و نوک تیز، ساده و متقابل و گل های آن بسیار زیبا، کوچک، منظم، بدون بو و قرمز رنگ است. تعداد گل های این درخت در سال حدود ۵۰۰۰۰ عدد است و به همین دلیل در طول سال غرق گل است. میوه این گیاه که بصورت غلاف است، ۱۵ تا ۳۰ سانتیمتر طول و ۸ تا ۱۰ سانتیمتر عرض دارد. این میوه ها مستقیما از روی تنه درخت رشد می کنند. غلاف های رسیده، زردرنگ یا نارنجی رنگ می باشند و حدود ۵۰۰ گرم نیز وزن دارند. هر غلاف حاوی ۲۰ تا ۶۰ بذر می باشد. بهترین میوه ها در زمان بلوغ درختان به عمل می آیند و ده سال طول می کشد تا درخت کاکائو به بلوغ برسد.

معرفی درخت کاکائو

شرایط کاشت و نگهداری کاکائو:

خاک: برای کاشت درخت کاکائو باید از خاکی استفاده کنید که از قدرت زهکشی خوبی برخوردار باشد و همچنین خاک آن باید سبک باشد. بالا بودن رطوبت خاک مانع رشد درخت می شود.

نور: درخت کاکائو اگر چه مختص مناطق گرمسیری است اما باید از تابش مستقیم نور خورشید حفظ شود. از این رو در مزارع کاکائو ردیف هایی از درختان بلندتر از این درخت می کارند تا سایه آن مانع رسیدن نور مستقیم به درخت شود. همچنین درخت کاکائو را از وزش باد های شدید حفظ کنید. زمانی که گیاه کاکائو به سن محصول دهی رسید، سالانه ۶۰۰۰ شکوفه می دهد، اما تنها ۲۰ غلاف تولید می نماید.

نحوه کاشت کاکائو:

کاکائو درخت حساسی بوده و نحوه کشت و نگهداری آن در طعم نهایی محصولش بسیار موثر است. تکثیر درخت کاکائو به دو شیوه کاشت بذر و کاشت نهال درخت کاکائو انجام می شود. کاشت درخت کاکائو از طریق بذر می تواند زمان زیادی به طول انجامد. برای کاشت از طریق بذر، باید از دانه ها و بذرهایی که در وسط میوه درخت کاکائو قرار دارد استفاده کنیم. بدین ترتیب تمام بذرها را در یک ظرف قرار داده و روی آن ها کمی آب می ریزیم تا شروع به ریشه دهی کنند. بیشتر از ۹ الی ۱۰ روز نگذارید بذر ها در داخل آب قرار بگیرند زیرا می تواند به بذر آسیب برساند.

در بین این فاصله زمانی تمام بذرها حاوی ریشه هستند. بعد از ریشه دار شدن باید بذرهای کاکائو را در خزانه با خاک مناسب و سبک بکارید. با گذشت زمان و بزرگتر شدن جوانه ها نهال های کوچکی به وجود می آیند که باید به بستر اصلی انتقال پیدا کنند تا نگهداری های لازم انجام شود. بعد از گذشت ۴ الی ۵ سال درخت شما قادر به میوه دادن است. شما می توانید بدون گذراندن مراحل بالا نهال درخت کاکائو را تهیه کنید تا درخت شما زود تر به مرحله میوه دهی برسد. بعد از عملیات انتقال و کاشت درخت کاکائو به مکان اصلی باید شیوه مراقبت و نیازهای آن را به جای آورید تا محصول مرغوبی را بدست اورید.

معرفی درخت کاکائو

خواص کاکائو:

کاکائو سه برابر چای سبز، از ابتلا به سرطان جلوگیری می نماید.

به عنوان دارویی انرژی بخش، شادی آفرین و تقویت کننده قلب شناخته می شود.

سبب کاهش فشار خون و تنظیم کلسترول بد در خون می گردد.

به عنوان ضدعفونی کننده و انگل کش نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

به سوخت و ساز و تعادل داخلی بدن کمک می‌کند و وزن را در حد تعادل نگه می دارد.

وضعیت دیابت و مقاومت به انسولین را بهبود می‌بخشد.

کاکائو با افسردگی مبارزه می‌کند.

با پوسیدگی دندان مبارزه می‌کند و از پوست محافظت می‌کند.

خطر سکته قلبی و مغزی را کاهش می‌دهد.

در بعضی از نقاط دنیا از کاکائو برای درمان سوختگی، سرفه، خشکی لب ها و چشم استفاده می کنند.

همچنین بخوانید: معرفی آووکادو و نحوه کاشت آن


نویسنده مطلب فهیمه زلفی پور