گیاهان رطوبت دوست

گیاهان رطوبت دوست برای حمام

گیاهان رطوبت دوست میتوانند حمام شما را زیبا و به محیطی فرح بخش تبدیل کنند. در ایران از گیاهان آپارتمانی مخصوص حمام و دستشویی به ندرت استفاده میشود و اغلب به غلط تصور میشود جای گلها و گیاهان فقط در بالکونها و پاسیون های مخصوص است.

گیاهان رطوبت پسند

اگر شما نیز ازجمله افرادی هستید که عاشق گیاهان در هر مکانی بوده و فضای کافی برای نگهداری آنها در حمام و سرویس بهداشتی خود را دارید ما برای شما چند پیشنهاد داریم. شما می توانید با پرورش این گیاهان رطوبت دوست حمام خود رو زیبا و به محیطی فرح بخش تبدیل کنید.

با ما در “نازبو” همرا شوید تا به معرفی ۱۰ گیاه رطوبت دوست مخصوص حمام و محیط های مرطوب و گیاهانی که بدون نورخورشید رشد می کنند بپردازیم.

۱- بامبو

بامبو

گیاه بامبو می‌تواند بلند و بزرگ شود! بامبو مراقبت بسیار کمی می‌طلبد و هوای مرطوب حمام برایش عالی است. بامبو را می‌تواند به دو روش در خاک و در آب پرورش داد و در حمام نگهداری کرد. این گیاه را می‌توان در نور غیر مستقیم و کم پرورش داد.

۲- کروتون

کروتون

کروتون با رنگ دلربای برگ‌هایش شما را دیوانه می‌کند! این گیاه رشد آرامی دارد اما در نهایت می‌تواند بسیار بلند و عریض شود. کروتون به مکانی با نور زیاد و غیر مستقیم نیاز دارد و مقدار زیادی رطوبت می‌خواهد اما در عین حال دوست ندارد خاکش خیس بماند. روش پرورش کروتون در پست‌های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

۳- بنجامین

بنجامین

اگر برای قرار دادن یک درخت کوچک در حمام‌تان جا دارید، بنجامین می‌تواند انتخاب خوبی باشد! البته این گیاه نوسان ناگهانی دما را دوست ندارد و بادهای سرد می‌تواند موجب ریزش برگ‌های آن شود، اما گیاه بعد از مدتی دوباره خود را بازسازی می‌کند. بنجامین رطوبت هوا را دوست دارد اما از اینکه بیش از حد آبیاری شود خوشش نمی‌آید. این گیاه به مکانی با نور روشن نیاز دارد و زمانی که درون خانه است به نور بیشتری نسبت به زمانی که بیرون از خانه رشد می‌کند، نیاز دارد.

۴- گاردنیا

گاردنیا

گاردنیا از جمله گل های رطوبت دوست می باشد و مانند تمام گیاهان استوایی گلداری که در درون خانه رشد می‌کنند، پرورش آن خیلی آسان نیست! این گیاه بادهای سرد و خشک و بالا رفتن ناگهانی دما را دوست ندارد. گاردنیا عاشق رطوبت حمام می‌شود و می‌توانید آن را در مکانی با نور روشن و غیر مستقیم قرار دهید. روش پرورش گاردنیا در پست‌های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

۵- ارکیده‌

ارکیده‌

ارکیده‌ها برای نگهداری در حمام‌هایی که هوای خیلی سردی نخواهند داشت مناسب هستند. چون ارکیده هم جز گیاهان انگی است، در رطوبت حمام رشد خوبی خواهد داشت. ارکیده می‌تواند برای هفته‌ها گل بدهد و از آنجا که گیاهی کوچک است، می‌توانید چند عدد از آنها را در کنار هم قرار دهید تا جلوه بیشتری داشته باشند. نیاز نوری ارکیده‌ها با یکدیگر متفاوت است، شما می‌توانید روش پرورش ارکیده‌های مختلف را در پست‌های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) پیدا کنید.

۶- اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم گیاهی خیره کننده است و مراقبت کمی هم نیاز دارد. این گیاه آبیاری منظم و رطوبت موجود در حمام را دوست دارد. هرگز اجاز ندهید خاک اسپاتی فیلوم‌تان برای مدتی طولانی خشک بماند. اسپاتی فیلوم به مکانی با نور کم نیاز دارد اما اگر مدتی از رشد گیاه گذشته و هنوز گل نداده، بهتر است آن را به مکان پر نور تری منتقل کنید.

۷- فیلودندرون

فیلودندرون

فیلودندرون گیاهی استوایی است که رطوبت حمام را دوست دارد. این گیاه دارای دو گونه روند و قائم است که هر دو گونه پرورش آسانی دارند. اگر برگ‌های گیاه شروع به ریزش کرد به این معنی است که آب داده شده به آن کم یا زیاد است. فیلودندرون به مکانی روشن با نور غیر مستقیم نیاز دارد. می‌توانید روش پرورش فیلودندرون را در پست‌های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) پیدا کنید.

۸- پوتوس

پتوس

گیاهی به آسانی پتوس نداریم! این گیاه تقریبا نامیرا است! پتوس گیاهی رونده است و می‌تواند با بالا رفتن از در و دیوار حمام آن را زینت بخشد. اگر گیاه را هرس کنید، فاصله برگ‌ها از یکدیگر کم شده و گیاه پر پشت تر می‌شود. هر زمان که خاک گلدان به نظرتان خشک آمد، گیاه را آبیاری کنید. پتوس در مکانی با نور غیر مستقیم کم یا زیاد رشد می‌کند. می‌توانید روش پرورش پتوس را در پست‌های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) پیدا کنید.

۹- سانسوریا

سانسوریا

این گیاه به نام زبان مادر شوهر هم معروف است. این گیاه به راحتی رشد می‌کند و نیازهای بسیار کمی دارد. سانسوریا مکانی با نور زیاد و غیر مستقیم را دوست دارد اما با نور کمتر هم کنار می‌آید.

۱۰- گندمی

گندمی

گندمی دوست دارد گلدانش برایش کوچک باشد، پس گیاه را مرتبا تعویض گلدان نکنید. گیاه در انتهای برگ‌های خود گیاهچه‌های کوچکی تولید می‌کند که می‌توان آنها را به عنوان گیاهی جداگانه کاشت و گندمی را تکثیر کرد. این گیاه را می‌توان در مکانی روشن قرار داد اما نور مستقیم برگ‌های آن را می‌سوزاند. روش پرورش این گیاه در پست‌های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *