اطلاعیه: خرید بالای ۲۰۰هزار تومان رایگان ارسال می‌گردد. یک درصد از درآمد های نازبو صرف کمک به محیط زیست می شود. خرید از نازبو به منزله قبول قوانین سایت است. نازبو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. ارسال پستی سفارشات به تمامی نقاط کشور

صیفی جات گرمسیری

در ماه تیر چه بکاریم؟

بذر

با فرا رسیدن فصل گرما ممکن است فکر کنید زمان کاشت از دست رفته است اما باید بگوییم شما می توانید در هر ماه گیاه مناسب آن را بکارید و در ماه های آینده از برداشت آن لذت ببرید. از جمله ماه هایی که هنوز می توان تعداد متنوعی از بذرها را در آن کاشت اواخر خرداد تا پایان تیر ماه است. دما و نور مناسب برای کاشت و پرورش انواع گیاهان در فصل گرم سال موجب گردیده است که بسیاری اقدام به کاشت بذر سبزیجات وصیفی جات نمایند. برای کاشت بذر در تیر ماه تنوع زیادی وجود دارد. چه منزل و داخل آپارتمان را برای کاشت بذر در نظر داشته باشید و یا تصمیم به کاشت و پرورش انواع گل و گیاه در فضای باز دارید تیر ماه زمان خوبی است. در ماه تیر گیاهان حداکثر استفاده از نور خورشید را دارند و دمای هوا مناسب برای رشد انواع گیاهان است. البته این نکته را در نظر بگیرید که در مناطق گرمسیری که دمای هوا تا مقدار زیادی بالا می رود باید تمهیداتی را در نظر بگیرید. اگر چه اغلب بذرها را می توان در تمامی فصول سال بصورت داخلی کاشت، ما در این پست قصد داریم لیستی از بذرهای تابستانی را معرفی نماییم تا همواره باغچه ای سبز و رنگارنگ داشته باشید.

در فصل تابستان چه بکاریم

کاشت بذر در تیر ماه در داخل آپارتمان

کاشت بذر در داخل آپارتمان محدودیت فضای باز را ندارد. شما می توانید انواع بذر سبزیجات، صیفی جات، گلها و گیاهان زینتی، بونسای و درختان خاص، میوه های کمیاب استوایی، کاکتوس و هیبریدی را در گلدان، داخل پاسیو و گلخانه بکارید. نکته مهم در کاشت انواع سبزیجات، گلها و گیاهان در فضای بسته این است که به میزان نور، دما، رطوبت و فراهم آوردن شرایط مناسب محیطی برای جوانه زدن و رشد و نمو گیاه توجه و دقت کافی داشته باشید. گلخانه های زیادی در سطح کشور فعالیت دارند که علی رغم شرایط نامساعد محیطی اقدام به کاشت و پرورش انواع گل و گیاه می نمایند. اگر تصمیم به خرید انواع بذر را دارید می توانید در وب سایت نازبو و در بخش مربوط به هر نوع بذر توضیحات بسیار مفیدی را بدست آورید. مواردی مانند دمای جوانه زنی، خاک مناسب، میزان نور خورشید، آبیاری، نوع کود، نحوه کاشت و پرورش گیاهان را مطالعه و بررسی نمائید. با خرید بذر از فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو علاوه بر خرید محصولات با کیفیت، می توانید گام به گام با مراحل کاشت و پرورش انواع گل و گیاه آشنا شوید. انواع بذر سبزیجات، صیفی جات، گلها و گیاهان زینتی، بونسای و درختان خاص، کاکتوس، میوه های کمیاب و میوه های هیبریدی را می توانید در تیر ماه بکارید. اطلاعات هر گیاه را مشاهده و در صورت داشتن شرایط نسبت به خرید و کاشت آن اقدام کنید. کاشت و پرورش گل و گیاه دارای لذت زیادی است. فصل تابستان فرصت خوبی برای کودکان است که می توانند از نزدیک مراحل کاشت و پرورش گیاهان را در داخل آپارتمان مشاهده نمایند. همچنین می توان انواع سبزیجات و صیفی جات را در منزل پرورش داد و همواره سبزی بهداشتی و تمیز در دسترس داشته باشید. طعم و عطر سبزی و صیفی جات خانگی بی نظیر است. با کاشتن انواع بذر سبزیجات و صیفی جات طراوت و سرزندگی خاصی به سفره خود خواهید بخشید.

همچنین بخوانید: گیاهان مقاوم به گرما را بهتر بشناسیم.

اصول باغبانی در تابستان

برای بسیاری از باغبانان، تابستان به معنای گرما، خشکسالی و مشکلات آبیاری است. اینجا برخی از راهکارهای بی‌دردسر برای نگهداری گیاهان در طول ماه‌ های گرم را ارائه می‌دهیم.

اصول باغبانی در فصل گرم تابستان

برای بسیاری از باغبانان، تابستان به معنای گرما، خشکسالی و مشکلات آبیاری است. اینجا برخی از راهکارهای بی‌دردسر برای نگهداری گیاهان در طول ماه‌ های گرم را ارائه می‌دهیم.

کاشت بذر در فضای باز در تیر ماه

اگر چه فصل بهار مناسب ترین فصل برای کاشت بذر است اما تیر ماه نیز هنوز زمان مناسبی برای کاشت و پرورش انواع گیاهان است. بسته به شرایط آب و هوایی منطقه ای که در آن سکونت دارید می توان انواع گلها و گیاهان را در تیر ماه کاشت. معمولا انواع سبزیجات و صیفی جات را می توان در تیر ماه کاشت. همچنین بسیاری از درختان و میوه های استوایی که نیاز به دمای بالا دارند و یا گلهای زینتی قابلیت کاشت در تیر ماه را دارند. برای کاشت هر نوع بذر توصیه می شود ابتدا توضیحاتی که در بخش مربوطه درج شده است را مطالعه و بررسی کنید. مطالب مفیدی از جمله زمان کاشت، دمای مناسب برای جوانه زنی، میزان نور مورد نیاز، آبیاری، نوع خاک و کود و رطوبت محیط را می توان از وب سایت مشاهده کرد. در ادامه مطلب به معرفی و بررسی انواع بذرهایی که می توان در تیر ماه کاشت اشاره خواهیم داشت.

کاشت بذر سبزیجات در تیر ماه

کاشت بذر سبزیجات در اولین ماه تابستان از تنوع زیادی برخوردار است. سبزی خوردن از جمله سبزیجاتی است که همواره مورد نیاز خواهد بود. با کاشت انواع ریحان، جعفری، تره، ترب، پیازچه و یا نعنا می توانید سفره رنگینی تدارک ببینید. بیش از ۷۰ نوع سبزیجات در فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو عرضه می شود.

خرید بذر سبزیجات

فروشگاه نازبو مرکز فروش انواع بذری سبزی است که انواع بذرهای سبزیجات را با کیفیت فوق العاده و قیمت مناسب عرضه می نماید. برای خرید انواع بذر کلیک کنید.

برای تشخیص انواع سبزیجات قابل کاشت در تیر ماه باید به دمای جوانه زنی آن رجوع شود. بدین ترتیب می توان با توجه به شرایط آب و هوایی محل کشت نسبت به کاشت آنها اقدام نمود. انواع ریحان مانند ریحان بوته ای یونانی، ریحان بنفش، ریحان سبز محلی، ریحان ایتالیایی گنووس، ریحان لیمویی، ریحان بنفش ویولتا، ریحان یاقوت ارغوانی، ریحان مقدس یا تایلندی، ریحان دارچینی و ریحان شیرین تایلندی واریته از جمله سبزیجاتی هستند که به دمای ما بین ۱۸ تا ۳۰ درجه سانتی گراد جوانه زنی نیاز دارند. در صورتی که دمای محل کشت بذر تا حداکثر ۳۰ درجه سانتی گراد باشد می توان در تیر ماه نسبت به کاشت انواع ریحان اقدام نمود. زمان باردهی معمولا بین ۲ تا ۳ ماه بوده لذا در صورت کاشت انواع بذر ریحان در اوائل تیر ماه می توانید در شهریور ماه از ریحان های تازه و خوش عطری که خودتان کاشته اید بهره مند شوید.

بذر چغندر از دیگر سبزیجات تابستانی است که می‌توانید برای آخر تابستان و پاییز چغندر های تقریبا کوچکی داشته باشید و یا به آن اجازه دهید که تا زمستان رشد کند. در آب و هوای گرم یا معتدل، مشکلات زیادی برای کاشت برگ چغندر از طریق بذر نخواهید داشت. برای سرعت بخشیدن به فرایند رشد می توانید نشا آماده چغندر را نیز از بازار خریداری نمایید ولی کاشت چغندر از طریق بذر، ارزان تر است و شما معمولاً می توانید واریته های بسیار مختلفی را نیز انتخاب کنید.

کاشت و برداشت سبزیجات

اگر می‌خواهید در زمستان کاسنی داشته باشید، یکی دیگر از بذرهای تابستانی بذر انواع کاسنی است. ابتدا بذرها را به مدت 12 ساعت در آب بخیسانید، سپس در عمق 2 سانتیمتری بکارید و آن را با لایه ای خاک بپوشانید. بذر را می توان در خزانه و يا در محل اصلی کاشت. در صورت کاشت بذر داخل خزانه، پس از آن که گیاه چهار برگی شدند، آن را به محل اصلی منتقل کنید

از دیگر انواع سبزیجاتی که می توان که می توان در تیر ماه کاشت می توان به انواع تربچه، جعفری، پیازچه، شاهی، رزماری و نعنا اشاره نمود. تربچه یکی از سبزیجات تابستانی خوشمزه ایست که طعم تند و رنگ قرمز آن، محبوبیتش را در سبزیجات باغچه بیشتر کرده و همیشه موقع کاشت سبزی از انتخابهای اول ماست. تربچه هایی نظیر تربچه دو رنگ گرد، تربچه دو رنگ کشیده، تربچه نقلی را می‌توانید از فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو تهیه نمایید. یکی دیگر از سبزیجات پر طرفدار انواع کلم و گل کلم است. شما می توانید در تیر ماه انواع بذر کلم و گل کلم را بکارید و در اوائل پاییز آنرا برداشت کنید. مدت زمان باردهی انواع کلم حدود ۲.۵ ماه است لذا با کاشت آنها در تیر ماه می توان گل کلم های تازه و درشتی در اواخر تابستان و اوایل مهر ماه داشت. انواع بذر گل کلم بنفش گرافیتی، گل کلم سفید، گل کلم سبز ناتالینو، کلم بروکسل، کلم بروکلی، کلم رومانسکو، کلم پیچ سبز هیبرید، کلم پیچ قرمز و کلم بروکلی گنبدی را می توان در تیر ماه کاشت. نکته مهم در کاشت بروکلی درجه دما است اگر در مناطقی زندگی می کنید که دمای هوا خیلی زیاد است بروکلی های خوبی برداشت نخواهید کرد تمامی انواع خانواده کلم، محصول فصل خنک می باشند یعنی در زمان باردهی باید دما زیر ۲۵ درجه سانتیگراد باشد. البته اگر بروکلی در گلدان و داخل خانه پرورش می دهید هنوز فرصت دارید که بذر بروکلی خودتان را بکارید. اگر جزء طرفداران کلم قمری بنفش هستید، باید گفت که تیر ماه آخرین فرصت برای کاشت این سبزی پر خاصیت است لذا هر چه سریعتر برای خرید بذر و کاشت آن اقدام نمائید. مدت زمان باردهی محصول حدود ۲ ماه بوده لذا در اواخر تابستان کلم های بنفش رنگ و زیبای شما آماده برداشت خواهند بود.

از دیگر بذرهای سبزیجات تابستانی بذر شلغم است. تیر ماه، آخرین فرصت برای کاشت بذر شلغم است و اگر در این ماه بذر شلغم را بکارید در ماه های آخر پاییز یا اوایل زمستان می توانید از محصول خود برداشت کنید. گیاه شلغم را با توجه به درجه حرارت محیط از اول فروردین ماه تا اول تیرماه می کارند تا محصول پیش رس بدست آورند. بهتر است شلغم را در زمین های با خاک سنگین که رطوبت را در خود نگه می دارند کاشت. شلغم را در ردیف هایی به فاصله 30 تا 40 سانتی متر از هم می کارند و فاصله بوته ها را 5 تا 15 سانتی متر در نظر می گیرند. نکته قابل ذکر این است که در صورت کاشت بذر در آپارتمان می توانید انواع سبزیجات را داخل گلدان بکارید. در ادامه به معرفی انواع صیفی جات قابل کاشت در تیر ماه خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: نکاتی برای کاشت سبزیجات در خانه

خرید بذر صیفی جات

اگر به فکر کاشت انواع صیفی جات در منزل و آپارتمان خود هستید و یا اینکه تصمیم دارید قسمتی از باغ و باغچه خود را به کاشت انواع صیفی جات اختصاص دهید، برای خرید بذر صیفی جات کلیک کنید.

خرید بذر سبزیجات

فروشگاه نازبو مرکز فروش انواع بذر سبزی است که انواع بذرهای سبزیجات را با کیفیت فوق العاده و قیمت مناسب عرضه می نماید. برای خرید انواع بذر کلیک کنید.

کاشت بذر صیفی جات در ماه تیر

صیفی جات جزء سبزیجات پرطرفداری هستند که به طور روزانه مورد استفاده قرار می گیرند. انواع گوجه فرنگی، خیار، کدو، بادمجان و فلفل در تمام ایام سال مورد استفاده قرار می گیرند. از طرفی برخی صیفی جات مانند هندوانه، طالبی، خربزه، بامیه، ذرت و لوبیا فصلی بوده و در شش ماهه اول سال در بازار عرضه می شوند. اگر چه با توجه به منطقه آب و هوایی می توان در سایر ماههای سال نیز انواع صیفی جات را مصرف نمود ولیکن فصول اصلی کاشت بذر و پرورش صیفی جات در بهار و تابستان است. یکی از انواع پر مصرف صیفی جات گوجه فرنگی است. در سالهای اخیر انواع گوجه فرنگی در ابعاد و اندازه های متنوع در بازار عرضه می شود. اگر می خواهید از گوجه فرنگی های خود برای استفاده در غذا و سالاد استفاده کنید می توانید انواع بذر گوجه فرنگی را از نازبو خریداری و در گلدان بکارید. بیش از ۵۰ نوع بذر گوجه فرنگی در فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو عرضه می شود که اغلب آنها قابلیت کاشت در داخل آپارتمان را دارند. در فضای باز می توان گوجه قرمز گیلاسی واشنگتن، گوجه زنگوله ای قرمز، گوجه فرنگی داترینو خوشه ای، گوجه فرنگی لیمویی، گوجه فرنگی گلابی و گوجه فرنگی جرسی غول پیکر را کاشت. دمای مورد نیاز برای اغلب بذرهای گوجه فرنگی بین ۲۴ تا ۳۲ درجه است لذا می توان انواع گوجه فرنگی را در تیر ماه کاشت. از دیگر انواع صیفی جات پر مصرف انواع فلفل است. بیش از ۱۷ نوع فلفل در فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو عرضه می شود. در تیر ماه می توانید انواع فلفل قرمز پاپریکا ایتالیایی، فلفل زرد پاپریکا اورجینال و فلفل نارنجی پاپریکا را کاشت. خیار سفید خاردار معطر و خیار گرد ایتالیایی از جمله انواع خیار قابل کاشت در تیر ماه بشمار می روند. خیار معمولا باید زودتر از این در داخل و در خزانه کشت شود، اما اگر مقداری از آنها را بیرون بکارید احتمالا اواخر مرداد و در شهریور محصول خواهید داشت. کاشت بذر خیار در خانه به این معنی است که شما می توانید در تمام طول سال به این میوه دسترسی داشته باشید. زمانی که خیار خارج از خانه کاشته می شود، فضای زیادی را اشغال می کند. اما شما می توانید گونه ای از خیار را در خانه، در یک گلدان مناسب بکارید که تولید میوه کند و به گرده افشانی هم نیازی نداشته باشد. خیار، زمانی  که در تمام مراحل رشدش نور کافی دریافت کند، بهترین بازدهی را دارد.

ذرت شیرین هیبریدی، انواع بذر هندوانه شامل هندوانه شوگر بیبی، هندوانه کریمسون ایتالیایی، هندوانه کلوندیک و هندوانه چارلسون گری، کدو تنبل عمامه ترکی و کدو حلوایی نارنجی از دیگر انواع بذر صیفی جات است که می توان در تیر ماه کاشت.

کاشت گوجه گیلاسی در خانه

اگر دوست دارید گوجه فرنگی را در خانه پرورش دهید ولی فضای محدودی دارید، پرورش آن در گلدان راه حل ایده آلی است. کلیک کنید تا با نحوه پرورش آن آشنا شوید.

پرورش گوجه گیلاسی در خانه

اگر دوست دارید گوجه فرنگی را در خانه پرورش دهید ولی فضای محدودی دارید، پرورش آن در گلدان راه حل ایده آلی است. کلیک کنید تا با نحوه پرورش آن آشنا شوید.

بذر میوه های کمیابی که می توانیم در تیر ماه بکاریم

میوه های کمیاب و خاص میوه هایی هستند که محل رویش و پرورش آنها خارج از ایران بوده و چند سالی است که جای خود را در خانه ها باز کرده اند. این میوه ها طعم و مزه متفاوتی دارند و کاشت و پرورش آنها نیاز به مراقبت های ویژه دارد. بیش از ۳۶ نوع بذر میوه های کمیاب شامل میوه های استوایی، پاپایا، بری ها و دراگون فروت در فروشگاه اینترنتی نازبو در دسترس شما قرار دارد. با توجه به اینکه بذر این نوع میوه ها نیاز به شرایط نگهداری خاص دارد لذا توصیه می شود قبل از خرید به شرایط کاشت و پرورش آنها توجه نمائید. میوه های استوایی شیرین و آبدار بوده و طعم و مزه خوبی همانند انواع طالبی و ملون دارند. انواع پاپایا مانند پاپایا بنگلادشی، پاپایا رد لیدی، پاپایا هلند گلد و پاپایا بلک گست به دمای مابین ۱۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد برای جوانه زنی و رشد نیاز دارند لذا می توان در ماه تیر بذر آنها را کاشت. انواع بذر گوجی بری، بلوبری پاتریوت و بلوبری چندلر را می توانید در تیر ماه بکارید. در میان انواع دراگون فروت نیز دمای جوانه زنی مورد نیاز ما بین ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد است لذا در صورتیکه در منطقه سردسیر سکونت دارید می توان انواع دراگون فروت را در فضای باز بکاریدو از میوه های آن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: میوه های مناسب کاشت در آپارتمان

کاشت بذر انواع بونسای و درخت در تیر ماه

بونسای یا درختان مینیاتوری کوچک و زیبا، ماهیت تزئینی داشته لذا اغلب در محیط های بسته و داخل منازل و آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. این درختچه های زیبا زینت بخش فضای داخل بوده و با انواع گلدان های دکوری تزیین می شوند. برای کاشت بذر انواع درختان بونسای و درختچه های تزیینی در داخل آپارتمان می توانید در هر زمانی از سال اقدام کنید. طول دوره عمر این درختچه ها دایمی است لذا با خرید و کاشت بذر آنها شما یک درخت زیبا برای همیشه دارید. بیش از ۱۲ نوعدرختچه بونسای و درخت خاص در فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو عرضه می گردد. اگر تصمیم به کاشت انواع بونسای و درختان کمیاب در تیر ماه را دارید به دمای جوانه زنی آنها توجه داشته باشید. اغلب این گیاهان به دمای حداکثر ۲۵ تا ۳۰ درجه برای کاشت نیاز دارند، لذا در صورتیکه در منطقه سردسیر سکونت دارید می توانید با توجه به متوسط دمای هوا در تیر ماه نسبت به کاشت آنها اقدام کنید. در خصوص درختانی که قابلیت کاشت در داخل گلدان را دارند می توان در فصول گرم سال آنها را در فضای باز نگهداری نمود و در ماههای سرد گلدان را به داخل آپارتمان منتقل کرد. برای خرید انواع بذر بونسای و درختچه های تزیینی به وب سایت نازبو مراجعه کنید. 

خرید بذر آدنیوم

آدنیوم یکی از زیباترین گیاهان است که بخاطر نحوه رشد و شکل برگها مورد بسیار مناسبی برای پرورش بونسای برای علاقه مندان این گیاه هست. برای خرید بذر آدنیوم کلیک کنید.

خرید بذر آدنیوم

آدنیوم یکی از زیباترین گیاهان است که بخاطر نحوه رشد و شکل برگها مورد بسیار مناسبی برای پرورش بونسای برای علاقه مندان این گیاه هست. برای خرید بذر آدنیوم کلیک کنید.

کاشت بذر گلها و گیاهان زینتی در اول تابستان

گلهای زینتی را می توان هم در داخل گلدان و هم در باغ و باغچه نگهداری نمود. این گلها ظاهر زیبایی دارند و اغلب خوشبو هستند. برای کاشت بذر و پرورش گلهای زینتی باید مراقبتی بیش از سایر گیاهان انجام داد. این گلها باید بطور روزانه رسیدگی شوند تا ظاهر زیبای خود را حفظ کنند. فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو بیش از ۹۰ نوع بذر گل و گیاه زینتی با کیفیت عالی را عرضه می کند. هر کدام از این بذرها دارای شرایط خاصی بوده و برای کاشت و نگهداری نیاز به مراقبت های ویژه دارند. اگر تصمیم دارید این گلها را در داخل آپارتمان و یا باغچه خود داشته باشید ابتدا توضیحات هر یک را مطالعه و با خصوصیات هر گل آشنا شوید. در داخل آپارتمان تقریبا تمام گلهای زینتی موجود را می توانید بکارید. شما در هر زمانی از سال امکان خرید بذر و کاشت آنرا در داخل آپارتمان دارید. در فضای باز هر نوع گل بسته به خصوصیات خود در فصل مشخصی کاشته می شود. زمان کاشت اعلام شده برای هر گل در واقع بهترین زمان کاشت محسوب شده و بیشترین نتیجه را به همراه خواهد داشت. از جمله بذر گلها و گیاهان زینتی که می توان در تیر ماه کاشت می توان گل رعنا پاکوتاه گلدانی، گل همیشه بهار، گل جعفری آفریقایی هیبریدی، شمعدانی F1، گل کوکب هیبرید فیگارو، گل گازانیا F1 رز استریپ، گل درخشنده الوان یا اسکابیوزا، گل جعفری دورانگو F1 و گل پامچال الوان را معرفی نمود.

در تیرماه چه نوع بذر کاکتوس بکاریم

کاکتوس ها گلهایی زینتی و خاص هستند که طرفداران زیادی دارند. اغلب گلهای کاکتوس را می توان در داخل گلدان نگهداری نمود. کاکتوس ها نیاز به مراقبت های ویژه نسبت به سایر انواع گلها دارند. با توجه به زیستگاه اصلی این نوع گیاه، قابلیت تحمل دمای بالا و میزان آب کم در کاکتوس ها وجود دارد. بیش از ۳۰ نوع انواع بذر کاکتوس با کیفیت و اورجینال را می توانید در مرکز فروش بذر گل و گیاه نازبو خریداری کنید. برای کاشت کاکتوس در گلدان محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید انواع گلهای کاکتوس را در هر زمانی از سال خریداری و داخل آپارتمان نگهداری کنید. اگر برای باغ و باغچه خود تصمیم به کاشت کاکتوس دارید باید به زمان کاشت هر نوع گل توجه نمود. از گلهایی که می توان در تیر ماه در فضای باز کاشت می توان به گیاه جادویی ساکولنت آلوئه فروکس اشاره داشت. بهترین زمان کاشت برای اغلب کاکتوس ها در فصل بهار است ولی با توجه به حداکثر دمای جوانه زنی که حدود ۲۷ درجه سانتیگراد است می توان در مناطق سردسیری که دمای هوا در تیر ماه کمتر از ۳۰ درجه است نیز انواع بذر کاکتوس را کاشت.

کاشت کاکتوس در خانه

روش های زیادی برای کاشت کاکتوس وجود دارد که در این بین تکثیر از طریق بذر از همه راحت تر است. در این مقاله نحوه کاشت کاکتوس آموزش داده شده است.

کاشت و پرورش کاکتوس در خانه

روش های زیادی برای کاشت کاکتوس وجود دارد که در این بین تکثیر از طریق بذر از همه راحت تر است. در این مقاله نحوه کاشت کاکتوس آموزش داده شده است.

بذرهای هیبریدی قابل کاشت در تیر ماه

بذرهای هیبریدی شامل انواع گلها، سیزیجات، میوه ها، صیفی جات و حتی درختان بونسای می شوند. این بذرها اصلاح شده بوده و بر اساس گیاهان مولد آنها به بذرهای هیبریدی نوع اول و یا دوم تقسیم بندی می شوند. برای کاشت انواع گلها و گیاهان هیبریدی در داخل گلدان می توانید در هر زمانی از سال آنها را خریداری نموده و اقدام به کاشت آنها نمائید. برای کاشت گیاهان هیبریدی در فضای باز با به شرایط محیطی مورد نیاز آنها توجه نمود. بیش از ۳۰ نوع بذر هیریدی درجه یک و با کیفیت فوق العاده را می توانید از فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو خریداری کنید. اگر در اولین ماه تابستان تصمیم به کاشت گلها و گیاهان هیبریدی دارید می توانید گل جعفری دورانگو F1، پاپایا بلک گست هیبریدی، گل ناز آفتابی هیبریدی، پاپایا هلند گلد هیبریدی، گل جعفری آفریقایی هیبریدی، گل شب بو پا کوتاه ماتیولا هیبریدی، ذرت شیرین هیبریدی، شمعدانی هیبریدی، گل کوکب هیبرید فیگارو، گل گازانیا هیبرید رز استریپ و گل گازانیا هیبرید رد شید را بکارید.

خرید انواع بذر از فروشگاه اینترنتی نازبو

مرکز فروش بذر نازبو بزرگترین مرکز فروش انواع گلها و گیاهان، لوازم جانبی مانند خاک، کود، گلدان و وسایل نگهداری و مراقبت باغبانی مانند آبپاش، بیل و بیلچه و نظیر آن است. بیش از ۳۴۰ نوع انواع بذر را می توانید از فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو تهیه کنید. کلیه محصولات از بهترین تامین کنندگان داخلی و خارجی تامین شده و با کیفیت اورجینال و تضمین شده عرضه می شوند. علاوه بر این مطالب و مقالات آموزشی مفیدی در خصوص انواع گلها و گیاهان در وب سایت نازبو بطور مرتب آپلود و آماده بهره برداری است. انواع بذر سبزیجات، صیفی جات، گلها و گیاهان زینتی، کاکتوس، گیاهان هیبریدی، بونسای و درختان خاص، میوه های کمیاب استوایی و انواع بری ها را می توانید از نازبو با بهترین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید. مطالب آموزشی در وب سایت نازبو در دسترس شماست که همانند یک راهنمای کامل و جامع از زمان خریداری تا برداشت محصول همراه شما خواهد بود. لذا می توانید بدون هیچ گونه مشکل و نگرانی انواع گلها و گیاهان مورد علاقه خود را بکارید و از آنها لذت ببرید.

خرید ابزار باغبانی

برای کاشت و پرورش گیاهان نیاز به ابزار مخصوص است. بدون داشتن وسایل باغبانی نمی توان از درختان و گلها به خوبی نگهداری کرد. برای خرید ابزار باغبانی کلیک کنید.

خرید ابزار باغبانی

برای کاشت و پرورش گیاهان نیاز به ابزار مخصوص است. بدون داشتن وسایل باغبانی نمی توان از درختان و گلها به خوبی نگهداری کرد. برای خرید ابزار باغبانی کلیک کنید.

نازبو بزرگترین مرکز فروش انواع بذر در ایران

فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو بزرگترین و معتبرترین مرکز فروش انواع بذر و لوازم جانبی باغبانی در ایران محسوب می شود. علاوه بر تنوع محصولات عرضه شده، کیفیت کلیه کالاها توسط نازبو تضمین می گردد. یکی از مزیت های مهم نازبو امکان فروش غیر حضوری کلیه محصولات است. شما می توانید از طریق فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو انواع بذر و سایر لوازم مورد نیاز برای کاشت و پرورش گیاهان را خریداری کنید. پرداخت اینترنتی وجه کالاها این امکان را به شما می دهد که از کلیه شهرهای ایران و در هر ساعتی از شبانه روز به ارسال سفارشات خود اقدام کنید. کلیه کالاهای سفارش داده شده از طریق پست پیشتاز و طی مدت زمان ۴۸ ساعت از زمان ارسال در محل مشتری تحویل می شوند. نکته قابل ذکر این است که کلیه سفارشات بالای یکصد هزار تومان بطور رایگان برای مشتریان ارسال می گردد، لذا باغداران، گلخانه داران و افرادی که بطور حرفه ای اقدام به کاشت بذر و پرورش گیاهان می نمایند می توانند در صورت ارسال درخواست های بالای یکصد هزار تومان، بطور رایگان کالاهای مورد نظر خود را دریافت کنند. فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو حامی محیط زیست است لذا همواره یک درصد از فروش محصولات خود را به اجرای طرحهای توسعه و حفظ محیط زیست اختصاص می دهد. از این رو با خرید از محصولات نازبو شما نیز بطور غیر مستقیم در این حرکت ارزشمند سهیم خواهید بود. تیم پشتیبانی نازبو بطور شبانه روزی و در هفت روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات و درخواست های مشتریان است. چنانچه اقدام به ارسال سفارش نموده و یا از مشتریان قبلی نازبو هستید می توانید در هر زمان از خدمات پشتیبانی نازبو بهره مند شوید. مرکز فروش بذر نازبو همواره محصولات و کالاهای خود را بروز رسانی نموده و در جهت برآورده نمودن نیازهای خریداران اقدام می نماید لذا با بررسی مداوم وب سایت و شبکه های اجتماعی نازبو می توانید از آخرین اخبار و اطلاعیه های نازبو مطلع شوید.  

*سوالات خود را از طریق فرم نظرات بپرسید تا توسط کارشناسان ما بررسی و پاسخ داده شود.

سایر مطالب مرتبط از نگاه کاربران نازبو را بخوانید

سایر مطالب مرتبط از نگاه کاربران نازبو را بخوانید

محصولات فروشگاه

27 پاسخ

  1. سلام باران عزیز
   خوشحالیم که خوندن این مطلب برای شما مفید بوده، لطفا اگر توصیه یا تجربه ای در این زمینه دارید با همراهان دوست داشتنی فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو به اشتراک بزارین.

 1. سلام لطفاً راهنمایی کنید در منطقه مشهد در اوایل پاییز چه چیزی کشت کنیم ک در اوایل اردیبهشت برداشت کنیم؟؟؟.
  saeedianm1@mums.ac.ir

  1. سلام محبوبه عزیز
   بسته به محصولی که نیاز دارید متفاوته، گل، سبزی، صیفی و…، معمولا سبزی و صیفی ها بین ۴۰ تا ۷۰ روز به بار میشینن و بعضا با نگه داری مناسب تا یک سال محصول دارن، مورد دیگه ای که هست اینه که باید شرایط رشد رو برای گیاه تامین کنید، مخصوصا در اون فصل خاص، جهت خرید بذر به فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو مراجعه کنید.

 2. براي من عالي بود چون ١٠٠ تا گل و گیاه کاشتم ممنون از همراهیتون

  1. سلام شادی عزیز
   خوشحالیم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته، لطفا اگر توصیه و یا پیشنهادی دارید در اختیار همراهان فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو قرار بدید.

 3. سلام خسته نباشید
  درمناطق گرمسیری درفصل تابستان چه محصولی را ویشنهاد میکنید
  درفضای باز

  1. سلام محسن عزیز
   پاسخ به این سوال مستلزم اطلاعات بیشتری از منطقه شماست.

 4. سلام دوستان من در سیستان و بلوچستان زندگی می کنم دما در اواسط خرداد که من می خوام بکارم حداقل33 و حداکثر 36 درجه سانتی مراد هستش رطوبت هم کمه چه چیزی توصیه می کنید فروشگاه نازبو

  1. سلام کریم عزیز
   باتوجه به خاک و منطقه شما متفاوته، جهت اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید

  1. سلام امیر عزیز
   تمام مواردی که در مقاله فوق صحبت شد رو میتونین کشت کنین، البته در داخل منزل محدودیتی توی کشت نخواهید داشت.

 5. سلام. از متنوع بودن بذر وراهنمایی شما متشکر. ایام درمشهدهم شعبه دارید .باسپاس .شکیب

  1. سلام دوست و همراه عزیز نازبو
   خیر متاسفانه ولی ارسال به سراسر کشور بصورت پستی انجام میشه، جهت اطلاعات بیشتر میتونین با همکاران ما تماس بگیرید.

 6. عرض سلام و خداقوت در قسمتی از شرق اصفهان که دمای هوا تا 40 درجه هم بالا می‌رود زمین تقریبا سفت و آب کمی شور است باغی دارم چه سبزیجات یا صیفی یا نهال با رشد خوب اعم از میوه و یا بدون میوه پیشنهاد می کنید

  1. سلام دوست و همراه عزیز نازبو
   زیتون بصورت کلی قابل کشته ولی بسته به جنس خاک و… بیشتر میشه پیشنهاد داد، لطفا با همکاران ما تماس بگیرید، راه های تماس در قسمت پایین سایت وجود داره.

 7. سلام
  در مناطق جنوب کشور مثل شهرستان داراب فارس ،ایا در اول تیرماه میتوان لوبیا کاشت کرد؟

  1. سلام ناصر عزیز
   دمای مناسب و مطلوب برای رشد گیاه لوبیا بین 15 تا 30 درجه سانتی گراده. دمای بالا و پایین به خوشه های این گیاه خسارت وارد می ‎کنه و گیاه در دمای بالا و یا پایین جوانه نمیزنه، هرچند اگر قصدتون کشت تجاری نباشه میتونین داخل منزل کشت کنید، جهت خرید بذر لوبیا به فروشگاه بذر گل و گیاه نازبو مراجعه کنید.

  1. سلام آمنه عزیز
   در مناطق خیلی گرم پیشنهاد میکنم یا داخل منزل کشت کنید یا صبر کنید یکم برای هوای بهتر

 8. در فصل تیر ماه چه محصولی میشه تو استان کهگیلویه و بویر احمد کاشت ؟؟تو منطقه گرمسیری استان هستم

 9. سلام ممنون از مطالب خوبتون. من کرمان هستم تواین ایام گرم چه سبزیجات وگیاهانی میتوانم درباغچه حیاط خوانه کشت کنم.ممنون

 10. سلام مقداری انواع سبزی در منزل که دارای حیاط بزرگ است کاشتم و برای جلوگیری از آفتاب بسیار شدید از پارچه نانو ضد آفتاب اشتفاده کردم و سایبان زدم
  ولی متاسفانه پس از چند روز هم سبزی ها و هم قلمه و نشاء گل رز دچار پژمردگی و ظرف دو روز خشک شدند البته هوا در شهر ما داراب خیلی گرم و آفتاب
  سوزان است .علت آفتاب و گرمی هوا بوده /؟خاک هم ماسه بادی وخاک رودخانه سبک است.ممنون از شما

 11. میشه تخم سبزیجات را سفارش بدیم بعد ار تحویل تسویه حساب نماییم البته ابتدا نصف مبلغ را پرداخت نماییم

  1. سلام
   متاسفانه امکان پرداخت در محل به دلیل مشکلات اداره پست در تحویل و تسویه فعال نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.