تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

امروزه زندگی های آپارتمانی باعث شده این تفکر به وجود بیاید که هرگز نمی توان از داشتن درختان میوه در خانه لذت برد اما باید بگوییم که باغبانی گلدانی این امر را ممکن کرده و میوه هایی هستند که با کمی مراقبت در گلدان در پاسیو یا بالکن منازل پرورش می یابند و به بار می نشینند. کاشت و پرورش درختان میوه در گلدان هم لذت بخش است و هم دسترسی شما را به میوه مورد علاقه تان آسان می کند و به فضای خانه رنگ و بوی دیگری می دهد.

یکی از مهم ترین نکات در مورد باغبانی گلدانی این است که شما هر چیزی را می توانید در ظرفی با سایز مناسب رشد دهید. وقتی می خواهید در گلدان درخت میوه بکارید بزرگترین ظرفی که دارید را انتخاب کنید. در ظرف هایی که کمتر از ۵۷ لیتر  هستند نکارید. جنس ظرف بستگی به شما دارد اما باید ظرفی انتخاب کنید که برای گیاهان و محیطتان مناسب باشد. ظروف سفالی منافذ زیادی دارند و ممکن است نمک را انباشته کنند و مشکلات باکتریایی به وجود آورند، ظروف چوبی به مرور زمان می شکنند، ظروف پلاستیکی سبک بهترند.

بیشتر میوه هایی که می خواهید در گلدان بکارید بهتر است در فصل بهار کاشته شوند. مواظب باشید گیاهی که انتخاب می کنید ریشه اش قارچ نداشته باشد یا ساقه هایش مورب نباشد. همچنین برای رشد بهتر گیاهان باید مطمئن شوید که از کودهای باکیفیت با کمترین میزان نمک های معدنی استفاده می کنید زیرا می تواند برای گیاه در گلدان تولید سم کند.

نکته دیگر این که شما باید بدانید که کدام میوه ها قابلیت پرورش در گلدان را دارند نمی توان انتظار داشت که از یک گلدان به اندازه یک مزرعه می توان برداشت کرد اما حداقل میوه هایی دارید که در خانه رشد کرده اند و می توانید از آن لذت ببرید. ما در این جا بهترین میوه هایی را که می توان در گلدان کاشت معرفی می کنیم.

۱- بلوبری

بلوبری با نام علمی “Vaccinium”بومی آمریکای شمالی است که در برابر بسیاری از آفات و بیماری ها مقاوم است و می‌تواند تا ۲۰ سال میوه تولید کند. بوته بلوبری علاوه بر تولید میوه، چشم انداز کلی شما را جذاب می‌کند. شاخ و برگ های بوته بلوبری در پاییز، قرمز مایل به زرد می‌شوند که یک صحنه فوق العاده زیبا را به ارمغان می‌آورد و در بهار هم با گل های سفید خود باعث زیبایی فضای خانه تان می شود. به منظور کشت بلوبری در یک گلدان شما به گلدانی با عرض ۵۰ و عمق ۴۵ سانتیمتر به علاوه یک خاک سبک با زهکشی خوب نیاز دارید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کاشت و خرید بذر بلوبری اینجا کلیک نمایید.

باغبانی گلدانی، میوه های گلدانی

۲- توت فرنگی

توت فرنگی یک گیاه عالی گلدانی است که بهترین مزیت توت فرنگی در باغبانی گلدانی این است که دوبار در سال می توان از آن میوه برداشت کرد، یکی در ماه خرداد و دیگری در اواخر تابستان. برای کاشت توت فرنگی شما به یک گلدان با عرض ۴۵ سانتی متر که ۱۰ تا ۱۲ بوته توت فرنگی را دربر می گیرد و خاک باغچه با کود دامی نیاز دارید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کاشت و خرید بذر توت فرنگی گاویتا اینجا کلیک نمایید.

جهت خرید بذر توت فرنگی سفید آناناسی اینجا کلیک کنید

باغبانی گلدانی، میوه های گلدانی

۳- پشن فروت

پشن فروت یکی از میوه های زیبایی است که اغلب فکر می کنیم مکانی که در آن زندگی می کنیم به ما اجازه پرورش این گیاه زیبا را نمی دهد در حالی که باغبانی گلدانی همه چیز را تغییر می دهد. پشن فروت علاوه بر تولید میوه، گل‌های بسیار زیبایی تولید می کند که جنبه زینتی داشته و شبیه به ساعت است که برای کاشت در گلدان بسیار مناسب است. این گیاه بسیار زیبا، رشد سریع و آسانی دارد و از میوه آن استفاده‌های دارویی هم می‌شود. تنها رفتار ویژه ای که پشن فروت دارد این است که به یک داربست محکم برای باردهی سنگین خود نیاز دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کاشت و خرید بذر پشن فروت اینجا کلیک نمایید.

باغبانی گلدانی، میوه های گلدانی

۴- گوس بری

گوس بری با نام انگلیسی “Gooseberry” بصورت درختچه ای کوتاه می باشد که ۲ تا ۲٫۵ متر رشد می کند و قابل کاشت و پرورش در گلدان می باشد. از نظر خاک، می‌تواند در انواع خاکها رشد کند اما بهترین رشد آن در خاک غنی و حاصلخیز و با زهکش مناسب است. بهتر است همیشه خاک آن مرطوب باشد ولی آبیاری زیاد نتیجه خوبی نمی دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کاشت و خرید بذر گوس بری بنفش اینجا کلیک نمایید.

جهت خرید بذر گوس بری سبز اینجا کلیک کنید.

باغبانی گلدانی، میوه های گلدانی

۵- هندوانه

هندوانه هم یکی از گیاهانی است که به نظر نمی رسد در گلدان رشد کند ولی بهتر است آن را امتحان کنید و به نتایج خوبی برسید. توصیه می شود که هندوانه را در یک گلدان خود آبیار کشت کنید زیرا هندوانه به آب زیادی نیاز دارد همچنین برای رشد احتیاج به نور کامل دارد که شما می توانید با نور مستقیم خورشید، نور مصنوعی یا از طریق پنجره نیاز آن ها را برطرف کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کاشت و خرید بذر هندوانه اینجا کلیک نمایید.

باغبانی گلدانی، میوه های گلدانی

۶- گوجه فرنگی

در حقیقت گوجه فرنگی یک میوه محسوب می شود که در گلدان هم می تواند رشد کند. اگر گوجه فرنگی را در یک گلدان به اندازه کافی بزرگ بکارید به خوبی رشد می کند و میوه می دهد. هنگامی که میوه دهی گوجه فرنگی در حال پایان است نیاز به مقداری مراقبت دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کاشت و خرید بذر گوجه اینجا کلیک نمایید.

باغبانی گلدانی، میوه های گلدانی

۷- طالبی

این گزینه ای است که به امتحان کردنش می ارزد و هیچ چیز نمی تواند جای طعم طالبی تازه را بگیرد. شما فقط به یک گلدان بزرگ نیاز دارید و تنها کاری که باید بکنید این است که برای حمایت از گیاه یک چوب بلند را در کنار آن قرار دهید.

باغبانی گلدانی، میوه های گلدانی

۸- انار

انار یکی از سالم ترین و شاداب ترین و شاید آسان ترین میوه برای پرورش در گلدان می باشد زیرا در مقایسه با سایر درختان سیستم ریشه ای کم عمقی دارد. انار نسبت به مرکبات مقاوم تر است و به راحتی رشد می کند.

باغبانی گلدانی، میوه های گلدانی

۹- مرکبات

حتی اگر شما هرگز موفق به برداشت یک میوه نشده اید، مرکبات به سادگی با گل های شگفت آور و با شکوه و شاخ و برگ زیبا و براق، ارزش رشد دارند. کاشت هسته مرکبات باید در خاک پرلیتی که دارای کود گیاهی است انجام شود، هسته پرتقال ، گریپ فروت و لیمو در جاهای روبازی که زمستانش حتی کمی سرد است خوب رشد می کنند.

باغبانی گلدانی، میوه های گلدانی

۱۰- آناناس

پرورش آناناس در گلدان سخت نیست کافی است تاج یک آناناس را بردارید و آن را یک یا دو روز در آب خیس کنید سپس آن را در یک گلدان ۴ لیتری بکارید و در نور خورشید قرار دهید. با کمی وقت و دقت شما میوه آناناس را به دست خواهید آورد.

باغبانی گلدانی، میوه های گلدانی

۱۱- موز

حتما لازم نیست که شما در یک منطقه گرمسیری زندگی کنید تا درخت موز داشته باشید بلکه با کاشت آن در گلدان و نگهداری در جای مناسب می توانید به بهتر از آن نیز دست پیدا کنید. شما به یک گلدان بزرگ دارای سوراخ زهکش نیاز دارید.

 

باغبانی گلدانی، میوه های گلدانی


نویسنده مطلب فهیمه زلفی پور
  • دمت گرم لذت بردم. عالی بود. فقط کاش در مورد اینکه توی چه فصلی چه میوه هایی رو میتوان کاشت توضیح بدید. ممنون

    • وقتی توی محیط آپارتمان باشه توی همه فصول قابل کشت و نگه داریه ولی بهترین زمان بعد از آخرین سرما توی هر سال هستش که حوالی اسفند ماه میشه

  • آفرین /وب گردیه هوبی داشتم /کامل پ مفید(متشکرم)

  • ممنون